Понад 20 млн за 1 місяць без жодних інвестицій в промо. Як робити ефективні збори: керівниця маркетингу Tabletki.ua про колаборацію з «Повернись живим»

Директорка з маркетингу Tabletki.ua Тетяна Сахнюк розповідає про те, як їм вдалося за місяць зібрати більше потрібної суми, розширити охоплення та збільшити кількість донатів, особливо зараз, коли збори йдуть складно.

Онлайн-платформа з пошуку та бронювання ліків Tabletki.ua з Фондом «Повернись живим» зібрали суму у 20 937 300 гривень в рамках проєкту «Hope Wheels». На ці кошти було закуплено сім спеціально обладнаних кейсеваків, які вже передані бойовим бригадам Збройних Сил України. Ці позашляховики оснащені необхідним медичним та технічним обладнанням, що робить їх надійними для евакуації поранених.  

Оскільки Tabletki.ua – це онлайн сервіс з бронювання ліків, ми вирішили зосередитися на діяльності, пов'язаній з наданням медичної допомоги, що і є нашою основною цінністю. За минулий рік ми задонатили більше 10 мільйонів гривень різним фондам, але нашими головними партнерами лишаються «Повернись живим». У січні ми запустили спільний з фондом збір на кейсеваки. 

Специфіка бізнесу така, що ми нічого не продаємо, не купуємо і не маємо відношення до прямого продажу товарів, тож залучити авдиторію вже звичними їм меседжами типу “купи пачку, а гривня з неї на ЗСУ” – неможливо, тому ми мали стати своєрідним рупором, так званим медіа-майданчиком для залучення аудиторії лише на довірі.

Ми того досягли, обраши вдалу для цього кейсу стратегію, знайшовши дієві інструменти і, власне, ставши цими інструментами. Якраз відомість фонду, багаторічна праця та вибудовані стосунки з інфлюєнсерами і тому числі, допомогли через ПЖ залучити ряд бізнесів, а також лідерів думок, які погодились на співпрацю про-боно, серед них – Антон Птушкін, alyona alyona, Jerry Heil та інші. Також, Vitsche Berlin (ГО активістів, що посилює українську присутність та суб'єктність у Європі) під час акції у Берліні зібрали для проєкту понад 810 тис. грн.

Самі tabletki.ua звісно також долучились власним внеском - 5 млн грн.

Cпівачки alyona alyona та Jerry Heil вирішили зібрати кошти під час Нацвідбору на цьогорічне Євробачення – зібрали в результаті 2,7 млн на ціле авто. До того ж, в рамках проєкту 11 лютого «Повернись живим» показав свою першу документальну стрічку авторства Ігоря Ткачова.

З явно неординарних та цікавих ініціатив – Сава Чуйко запостив себе в інтимному костюмі на своїй сторінці в Instagram, оголосив збір на 300К і зробив розіграш секс-іграшок.

Чесно кажучи, після прорахунків на пейд просування в медіа й соціальних мережах, ми погодились, що краще буде вкласти ці кошти безпосередньо в донати. 

Для підтримки використовували виключно власні ресурси: успіх значною мірою залежав від налаштування push-повідомлень та інапів у застосунку, оскільки саме вони виявилися найефективнішими для залучення донатів серед наших користувачів.

Для нас це не було складністю – тривала й стійка співпраця з «Повернись живим» дозволила нам більш ефективно працювати над різними зборами й проєктами. Що і стало метчем між нами: через цю постійну кооперацію обидві сторони виграють – фонди беруть на себе всю операційну частину, зважаючи на їх досвідченість: вони знають що саме купувати, які продукти є перевіреними, які постачальники є добросовісними, що саме потрібно для того чи іншого запиту. Бізнес може зробити все це самостійно, але на це піде багато додаткових часових, фінансових та людських ресурсів. Тому все ж краще бізнесу залучати свою авдиторію доступними способами та звісно робити власні внески.

Фонд вже має кредит довіри, до речі цього року ювілей 10 років, тому якщо бізнес правильно визначить свої цінності, обґрунтує їх і запропонує чіткий напрямок співпраці, це й буде щонайкращим варіантом.

Така співпраця є для нас прикладом цінності партнерства між бізнесом, фондами та ГО. Але головне, що мета одна - допомога ЗСУ.

Поради “взяти на олівець” замість висновків

  • Залучати інфлюенсерів, близьких за цінностями, а також тих, що можливо, вже дружать з великими фондами, вони та їхня авдиторія довіряє їм та кампейну
  • Не відкидати ідеї розіграшів, якщо маєте, що розіграти, як би банально це не звучало – це як працювало, так і працюватиме надалі
  • Обґрунтувати (хоча б внутрішньо для робочої групи) пріоритети та цінності компанії та соціальних проєктів перед тим, як відкривати власну ініціативу, або ж йти в колаборації з фондами
195