Привиди Старого Міста

Соціально-мистецький проєкт, покликаний привернути увагу влади та соціуму до руйнування історично важливих об’єктів

Соціально-мистецький проєкт, присвячений об’єктам та спорудам, які є історично важливими памятками культури, овіяні легендами, але знаходяться в стані занедбаності та руйнації. Проєкт покликаний привернути увагу влади та соціуму до руйнування історично важливих об’єктів (садиба Кондратьєвих у Низах, садиба та контора Харитоненків у Сумах, цукорний завод та ін.)


Ми вирушали на кожен об'єкт окремо. До деяких з них немає прямого доступу, деякі знаходяться за огорожею та під охороною. Тож ми домовлялися, щоб отримати допуск до будівель, що нас цікавили.

 

Сюди потрапили:  садиба та контора Харитоненків у Сумах, садиба Кондратьєвих у Низах (де проживав Чайковський), піраміда на Сумському кладовищі, Кадетський міст, зруйнований Сумський аеропорт, занедбана Літня Естрада, садиба Линтварьових на Луці  (де проживав впродовж декількох літ А.П. Чехов), покинута школа №4, недобудоване приміщення Сумського інституту, парк Лещинських  тощо.


Садиба Кондратьєвих у Низах. Тут любив відпочивати Чайковський, тут  написав деякі зі своїх творів. Привид його подруги по переписці Надії фон Мекк.  

Садиба цукрового магната Харитоненка. Суми


Садиба Линтварьових на Луці. Тут любив відпочивати А.П. Чехов. У флігелі поруч нині знаходиться музей А.П. ЧеховаСадиба Харитоненка. Привид цукорного магната Харитоненка


Зруйнований аеропорт


Кадетський міст


Літня естрадаФонтан на території садиби Кондратьєвих, Низи*

Школа #4


Садиба Линтварьових на Луці. Привид А.П. Чехова


Садиба опального губернатора Щербаня


Аеропорт


*


Парк Лещинських


Завод


Недобудована будівля інституту


Недобудована будівля інституту


Кадетський міст


Аеропорт


Будівля інституту


Садиба Харитоненка


Фонтан не території садиби Кондратьєвих у Низах


531