Просування інтернет магазину іграшок LEGO

Задача: просування інтернет-магазину по більш ніж 100 запитам в Google і Яндекс

Замовник: Constructors - офіційний представник компанії LEGO в Україні.

Про замовника. Компанія має фізичний магазин у Києві та інтернет-магазин, який працює по всій Україні.

Сайт: constructors.com.ua

Завдання: просування інтернет-магазину іграшок LEGO по більш ніж 100 ВЧ і СЧ запитам в Google і Яндекс

Етапи роботи:

1. Аудит сайту

 • Загальний аналіз сайту
 • Вивчення тематики
 • Індексація
 • Дублювання, афіліати, помилки
 • Регіональність
 • Спам и слабкі місця
 • Фактори авторитетності
 • URL фактори
 • Семантичне ядро
 • Структура сайту
 • HTML
 • Сніппети
 • Посилання
 • Внутрішні посилання
 • Статична вага
 • Натуральність посилань
 • Текстові фактори
 • Контент
 • Трафікові запити

У результаті аудиту сайту було виявлено ряд проблем, пов'язаних з внутрішньою і зовнішньою оптимізацією сайту. На деяких категоріях товарів був відсутній тег h1, що є важливим критерієм при ранжуванні сайту пошуковими системами Google і Яндекс.

У заголовках title були виставлені неправильні пріоритети. Дуже часто ключі слова категорії НЧ стояли ближче до початку заголовку, ніж запити категорії СЧ і ВЧ. Тому було прийнято рішення повністю зібрати всю нову семантику разом з частотою показів і заново переписати всі метадані, наситивши заголовки і сторінки сайту комерційними запитами, тому що не на всіх сторінках в описах присутні потрібні ключові запити.

2. Визначення та налаштування головного дзеркала сайту

Головне дзеркало було налаштоване, але в панелі Яндекс Вебмайстер використовувалося помилково невірне дзеркало. Сайт був проіндексований за невірною адресою, з використанням приставки www. Довелося вказати адресу сайту вручну constructors.com.ua і відправити сайт на переіндексацію.

3. Написання карти сайту для пошукових систем (sitemap.xml)

На сайті була карта сайту, яка автоматично генерується і оновлюється. Але в карті не були налаштоване кілька важливих для просування параметрів - частота оновлення та пріоритет індексації сторінок. В карту сайту були додані наступні параметри:

 • <changefreq>daily</changefreq>
 • <priority>1.0</priority>

4. Налаштування файлу robots.txt

Закрили від індексації файли адміністративної частини сайту, які не пов'язані з основним контентом.

5. Складання семантичного ядра

Складаючи семантичне ядро ми побачили, що велика частина запитів пропущена і не реалізована на сторінках сайту за допомогою контенту. Акцент робився на важливих ВЧ запитах і зовсім не приділялась увагу НЧ запитам з "довгим хвостом". Тому було прийнято рішення завести блог і генерувати якісний контент, який охопить ще безліч НЧ, інформаційних і "холодних" запитів.

6. Підключення SEO модулів

7. Робота над текстовими блоками

Підправили структуру текстових блоків. Додали більше структурних елементів: абзаци, списки, виділення.

8. Ручне складання всіх мета-тегів і їх впровадження (title, description)

9. Визначення та впровадження стратегії внутрішньої перелінковки відповідно до ключових слів і фраз

10. Виключення дублів і циклічних сторінок

Використовуючи програму Xenu перевірили сайт на наявність дублів. В результаті знайшли багато дубльованих сторінок, які генеруються за допомогою фільтрів інтернет магазину за різними параметрами. Довелося ставити заборону індексації використовуючи динамічні параметри, щоб з імовірністю 100% попередити появу таких дублів в майбутньому.

11. Написання та впровадження ТЗ по створенню і редагуванню функціональних модулів

Додали модулі для фільтрації по інших категорій товарів, які характеризують не тільки ціну і серію, а й такі важливі параметри як наприклад вік дитини.

12. Підключення метрик статистики

До цього на сайті вже були підключені лічильники статистики Google Analytics і Яндекс Метрика. Але підключення було реалізовано безпосередньо, шляхом додавання коду кожного лічильника окремо. Для більш зручної роботи ми налаштували Google Tag Manager і перемістили всі лічильники для більш зручного використання.

13. Побудова профілю посилань

Для правильної побудови профілю посилань був проведений аналіз всіх існуючих донорів сайту, анкор лист, кількість відкритих і закритих посилань, показник диверсифікації профілю посилань, крива приросту, співвідношення брендових, комерційних і url посилань. А також розподіл посилань по сторінках сайту.

Висновки: в результаті ретельного аналізу було виявлено, що більшість донорів "прокачують" головну сторінку і занадто мало уваги приділяється категоріям. І дарма. Тому що деякі серії LEGO настільки популярні, що вводяться як пошукові запити частіше ніж сам конструктор Лего. Крім цього, природність url профілю в очах пошукових систем була вельми сумнівною, тому що більша частина посилань була низької якості - донори абсолютно іншої тематики або низької якості.

В результаті постійної роботи над виправленням помилок і якісного рівномірного нарощування посилань отримали такі результати:

Додатково була розроблена seo-стратегія, яка включає:

 1. Семантичну карту. Розподіл всіх запитів по посадкових сторінках. Моніторинг появи нових запитів в резельтаті появи нових трендів на ринку іграшок.
 2. Контент план. Частота і тематика публікацій як мінімум на один квартал вперед.
 3. План по динаміці приросту кривої посилань.
 4. KPI seo просування. Був зроблений зріз всіх позицій сайту, щоб відслідковувати динаміку просування і вчасно вносити коригування.
 5. План диверсифікації пулу посилань. Для додання природності сукупності посилань запланували впровадження крауд-маркетингової стратегії.
 6. Анкорна карта.
 7. Перелік майданчиків-донорів. Критерії вибору, параметри сайтів-донорів, а також перелік якісних майданчиків для розміщення вічних посилань.

Результат

За підсумками 12-місячного активного seo просування сайту потрапляння в ТОП-10 по більш 100 ВЧ і НЧ запитам, в ТОП-5 по 70% запитів і в ТОП-3 по 40% запитів в Яндекс і Google. Ще близько 1000 НЧ запитів потрапили в ТОП-10, і більше 5000 запитів в ТОП-100.

Висновки

Даний кейс є реальним підтвердженням того, що при правильній, послідовній і комплексній роботі над просуванням інтернет-магазину можна домогтися абсолютно чітких прогнозованих результатів!

Mykhailo Zharkovski

Джерело: seo-vizitka.kiev.ua

1232