Просування YouTube каналу з вивчення польської мови: +23,6 тисячі підписників за 5 місяців

Як просувати мовний YouTube канал? У цій статті ми розглянемо кейс, де детально зупиниться на кожному кроці просування.

Про клієнта

П'ять місяців тому до нас звернулася школа, яка спеціалізується на навчанні польської мови. Мета звернення полягала в тому, щоб допомогти розвинути канал на Youtube: підвищення кількості переглядів і підписників на каналі. Також клієнта цікавило збільшення кількості потенційних учнів на онлайн курси.

До того як клієнт звернувся до нас, на його каналі вже було 7 тисяч підписників. Тому важливо було не змінювати формат ведення кардинально, щоб не відлякати вже наявних підписників. Але при цьому додати інструменти для залучення нових.

Реалізація

Робота з YouTube-каналом вимагає комплексного підходу, аналізу та пошуку трендів. Тому насамперед ми провели аудит каналу і відзначили такі точки зростання:

- оновлення концепції дизайну;

- розробка контент-плану та рекомендацій;

- оптимізація опису та назв старих відео;

- систематизація роботи в спільноті каналу;

- запровадження формату Youtube Shorts.

Після затвердження ходу робіт над каналом - приступили до роботи і вибудували систематичне викладення відео.

На скріншоті вказана точка старту наших робіт: 

У роботі зі зростаючими ютуб каналами варто дотримуватися серійного контенту, який може ґрунтуватися на відео "локомотивах". Це відео, які набирають найбільше органічних відгуків і просторів. Також важливо знати, що для кожної ніші це може бути свій тип відео і це можна дізнатися лише під час дослідження конкурентів.

Ось приклад аналітики відео "локомотива": 

Платне просування

Оскільки у каналу був хороший органічний трафік, ми вирішили сконцентруватися на платному просуванні з метою отримання нових сегментів (навчання для роботи/проживання).

Мета реклами: привести нову цільову аудиторія, яка б була зацікавлена в цьому каналі. Ми тестували різні варіанти: просування трейлера, кращих відео (за закритим посиланням) та інше. Важливо, щоб реклама не порушила статистику каналу. Тому ми використовували в просуванні окремі відео, які були доступні тільки за посиланням. Для них обрали формат Відеооголошення у фіді (Discovery), який показує рекламу в рекомендованих відео.

Відео для просування обирали за показниками переглядів у рекомендованих і кількістю принесених ними підписників. Оскільки відео себе добре показало в органічному просуванні, то і при платному показуватиме позитивну динаміку.

Результати

За 5 місяців роботи над каналом кількість передплатників зросла на 23.6 тисяч, а загальна кількість переглядів сягнула понад 2,3 мільйона.

Щоб наочніше продемонструвати приріст аудиторії, наведемо скріншоти з аналітики каналу. Цей скрін вказує на джерела трафіку, тобто яка кількість користувачів прийшла з якого джерела. Важливо зазначити, що рекламне джерело не перевищує 16,9%: 

Наступний скріншот показує ефективність роботи над калом: понад 87% користувачів дивляться відео з рекомендованих, 3,8% клікабельність обкладинки, 4 хвилини середній перегляд.

Результати платного просування

Пропонуємо розглянути звіт за 5 місяців ведення. 

У період з 20 березня по 20 серпня ми запустили в рекламу 10 роликів. Вони принесли нових підписників за оптимальною ціною - 8,25 грн / $0,22. З їхньою допомогою нам вдалося залучити 10,3 тисяч підписників тільки за рахунок платної реклами.

Загальний бюджет: 72 431 грн / $1960,25

Кількість переглядів: 380 520

Кількість підписників з рекламної кампанії: 8 769

Ціна за підписника: 8,25 грн / $0,22

Основне завдання рекламних кампаній полягало в просуванні відібраного "найкращого відео", яке заливали окремо з доступом за посиланням, і воно призначалося тільки для реклами. Це необхідно для постійного набору нових користувачів, а також, щоб мінімізувати ризик погіршення показників аналітики.

Висновки

При веденні великих каналів важливо поступово вводити нові інструменти, а також відмовитися від радикальних змін. Тому що важливо орієнтуватися і на роботу з уже наявною аудиторією, і на залучення нових глядачів.

У підсумку нам вдалося виконати головне завдання - збільшити кількість передплатників і монетизацію канал. Це було досягнуто завдяки оптимізації відео, грамотній рекламній стратегії та використанню коротких відео. Також не останню роль у просуванні зіграв якісний контент, який клієнт вчасно віддавав для публікації.

Зацікавлені в просуванні свого Youtube-каналу? Якщо ви потребуєте просування Youtube-каналу - звертайтеся в 4Limes. Залишайте заявку, і наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом для консультації.

387