Просування Youtube-каналу: збільшення органічного трафіку та монетизації. +306 000 підписників за 6 місяців

Кейс із просування каналу реабілітаційної медицини: +306 тисяч підписників, а загальна кількість переглядів сягнула понад 14 мільйонів протягом 6 місяців.

Про клієнта

Півроку тому в нашу компанію звернулися представники центру реабілітаційної медицини. Запит був у збільшенні кількості переглядів і передплатників на Youtube-каналі, який присвячений темі здоров'я. Також клієнта цікавило збільшення монетизації з каналу.

До звернення в агентство на каналі центру було вже майже 170 тисяч підписників, а відео приносили хорошу кількість переглядів. Тому перед нами постало завдання не змінювати формат, а додати інструменти, які збільшать трафік.

Реалізація

Поліпшення позицій відео та каналу з великою аудиторією, вимагає комплексного підходу. Для цього:

- продумали нову концепцію дизайну;

- обговорили контент-стратегію і дали рекомендації;

- оптимізували описи і назви старих роликів;

- налагодили стратегію роботи в спільноті каналу;

- для органічного просування використовували новий формат Youtube Shorts і прямі трансляції;

Після затвердження і підготовки - приступили до семіотичної роботи по каналу.

Платне просування

Оскільки канал уже мав хороші результати з органічного трафіку, які необхідно було збільшити, ми включили в стратегію платну рекламу. Вирішено було обрати формат Відеооголошення у фіді (Discovery) і просувати через нього найкращі відео за закритим посиланням.

* Багато хто запускає рекламу на окремі відео, але коли є хороший органічний трафік - краще відмовитися від такого кроку. Наш підхід не знижуватиме утримання на інших відео, а лише дозволить отримувати нову аудиторію з рекламних відео.

Оголошення такого формату Youtube показує в результатах пошуку, списках схожих відео та на головній сторінці мобільного застосунку.

У рекламних кампаніях Відеооголошення у фіді використовується або трейлер, або кілька найпопулярніших роликів. Ми вибрали другий варіант, оскільки нам важливо було показати корисність контенту на каналі. Також ми додатково опрацювали аудиторію і додали нові сегменти для реклами на Youtube.


Результати

За півроку роботи кількість підписників зросла на 306 тисяч, а загальна кількість переглядів сягнула понад 14 мільйонів.

Щоб наочніше продемонструвати приріст аудиторії, наводимо порівняння ефективності за двома відрізками часу. Фіолетові стовпчики і цифри праворуч - це статистика каналу за перші 6 місяців, до звернення до нас. Сині стовпчики і цифри зліва - статистика за півроку, які ми працювали над просуванням каналу. 

Також наводимо загальну статистику каналу за півроку нашої роботи: 

І за 6 місяців, які передували зверненню до компанії:

Наступний скріншот показує силу і роль органіки на каналі. Понад 220 млн показів, при цьому 92,3% з них припадає на показ значків у рекомендованих джерелах.

Під час просування за останні кілька місяців великий внесок у розвиток каналу внесли відео у форматі Shorts. Це невеликі ролики довжиною до 1 хвилини. Вони збирають перегляди в окремій стрічці, яка зараз дуже популярна на Youtube. Зараз Shorts, як і TikTok, отримує найбільше органіки за допомогою унікальних алгоритмів.

Аналітика за окремими короткими відео:

Перше відео принесло близько 2 тисяч нових підписників, а також понад 175 тисяч переглядів. При цьому воно індексується вже понад 50 днів і продовжує набирати перегляди. Відсоток перегляду вказує на те, що частина користувачів повертається до відео не один раз.

Нижче наведено дані щодо переглядів цього відео. Як бачите, у перші дні воно давало не дуже хороші результати. Але з часом зросло за показниками. Це наочний приклад того, як працюють алгоритми Youtube. Період часу, протягом якого ролики приносять нові перегляди та підписників, може бути дуже тривалим. Але результати не приходять миттєво.

Результати платного просування

Ми розглянемо звіт за крайній місяць ведення

У період з 1 по 29 грудня ми запустили в рекламу 2 ролики. Вони принесли нових підписників за оптимальною ціною - 3,15 грн / 0,11$. З їхньою допомогою нам вдалося залучити 3102 підписників тільки за рахунок платної реклами.

Основне завдання рекламних кампаній було в просуванні відібраного "кращого відео", яке заливалося окремо з доступом за посиланням і призначалося тільки для реклами. Це необхідно для постійного набору нових користувачів, а також щоб мінімізувати ризик погіршення показників аналітики.

Висновки

В органічному просуванні велику роль зіграв формат Shorts, а також правильно оптимізований якісний контент. На цьому хочемо зробити акцент: навіть найкорисніші відео вимагають грамотної оптимізації, інакше вони не приносять максимальних результатів.

Платний трафік ми отримували завдяки правильно підібраній стратегії. Вона принесла нових підписників без шкоди для каналу. У підсумку, нам вдалося виконати головне завдання - збільшення кількості підписників і переглядів.

Зацікавлені в просуванні свого Youtube-каналу? Якщо ви потребуєте просування Youtube-каналу - звертайтеся та пишіть коментарі.

3588