Ребрендинг агенції персональних стилістів Sweet Jumble

Нашим завданням було створити візуальну ідентичність і комунікаційну стратегію з акцентом на професіоналізмі компанії та збільшити кількість постійних клієнтів.

Клієнт

Sweet Jumble — найбільша в Україні агенція стилістів-шоперів, яку заснував топ-стиліст Рост Дикой. Компанія вже 6 років надає консультації щодо підбору гардеробу та співпрацює з багатьма вузькоспеціалізованими персональними стилістами.

Sweet Jumble першими в СНД стали навчати професії стиліста-шопера у Школі Шоперів. Стилісти-шопери допомагають купити речі швидко й вигідно, створюють персоналізовані комплекти одягу (луки) та навчають клієнтів самостійно підбирати вбрання.

Цільова аудиторія

75% цільової аудиторії — жінки віком 25–45 років із великих міст України, 25% — чоловіки.

Візуальна комунікація повинна була залучити жінок, але не відштовхнути чоловічу аудиторію.

Більшість клієнтів звертається в агенцію лише раз. Тільки деякі повертаються, щоб створити образ для визначної життєвої події — весілля, корпоративу, вечірки, побачення тощо.

Всіх клієнтів ми поділили на дві групи:

  1. Домогосподарки, жінки після декретної відпустки, менеджери середньої ланки тощо. Ця група схильна одягатися в бутіках мас-маркету рівня Bershka, Zara, Stradivarius.
  2. Люди з високим рівнем доходів, що хочуть відповідного рівня обслуговування. Їх консультують топ-стилісти Sweet Jumble. Ця група орієнтована на бутіки вищого рівня, серед яких Chanel, Karl Lagerfeld, Сacharell та подібні.

Ринок проекту

Здебільшого послугами стиліста користуються люди з високим рівнем достатку, орієнтовані на люксові бренди одягу та аксесуарів. Основними конкурентами в цьому сегменті є стилісти, що працюють самостійно.

Ринок потребує аналогічних послуг для споживачів із середнім рівнем достатку, орієнтованих в основному на мас-маркет. Це стало основою для стратегії Sweet Jumble.

Інсайт

За словами стилістів, їхні клієнти часто сприймають стиль занадто узагальнено та часто не звертають уваги на деталі, а іноді й відверто ними нехтують. Цей стереотип було важливо побороти і водночас розкрити принципи працівників агенції — сміливі ідеї, цілеспрямованість, дипломатичність, швидкість та увагу до деталей.

В основі нового бренду — ідея про те, що стиль залежить від великої кількості деталей: сережок, ґудзиків, окулярів, хусточок, комбінацій матеріалів, особливої обробки тканини та шкіри. Адже саме з такими акцентами стиль стає унікальним.

Так ми сформулювали слоган style in details.

Процес

Проект охоплював розробку нової бренд-концепції та комунікаційної стратегії, нової корпоративної ідентичності, створення слогану та сайту.

Дослідження

Проаналізувавши конкурентів Sweet Jumble, ми виявили, що їхня комунікація була занадто плутаною та не викликала довіри.

Ми дійшли висновку, що необхідно створити прості та лаконічні ключові повідомлення:

  • їх буде легко впізнати;
  • вони створюватимуть прямі асоціації з діяльністю компанії та її засновника Роста Дикого.

Комунікаційна стратегія

На зміну старій концепції бренду про те, що торгові центри — це джунглі, а стилісти — пантери і ягуари, була створена нова ідея — «стиль в деталях».

Меседж був простим:

  • весь гардероб врешті складається з деталей, а підібрати їх допоможуть професіонали;
  • стилісти надають індивідуальний путівник у світ шопінгу — з ними легко вирішити, що саме необхідно носити щодня, вдягнути на конкретний захід, як комбінувати речі та що необхідно для ефектного образу.

Це повідомлення було використане на сайті, у друкованій продукції та в елементах ідентичності.

Динамічний логотип

Ми мали на меті охопити всю різноманітність спеціалізацій стилистів та образів, які вони створюють, — а отже, створили динамічну корпоративну ідентичність. Логотип складається з літер SJ, у які за однаковим принципом вписані елементи вбрання та аксесуари: ґудзики, запонки, парасолі, браслети, бюстгальтер, окуляри, підвіски, годинник тощо. Так ми підкреслюємо багатогранність бренду та компетенцію його представників у різних сферах моди та стилю.

Повна версія логотипу складається зі стилізованих, розбитих на декілька деталей, типографічних елементів.

Корпоративна ідентичність

На основі концепції логотипу ми розробили корпоративну систему ідентичності. Її елементами стали предмети гардеробу, стилізовані шви, застібки-зіпери, різноманітні стібки, петлі та інші деталі.

Кольорова гама вирізняє бренд з-поміж конкурентів. Основні кольори — м’який рожевий, блакитний та сірий — асоціюються з чуттєвістю та творчістю, але водночас є стриманими та дипломатичними.

Аналіз сайту

В роботі сайту агенції ми виявили такі недоліки:

  1. заплутана й незрозуміла навігація;
  2. неструктурованної видача матеріалів;
  3. надмір банерів, неорганізований контент;
  4. відсутність уніфікованного стилю та ієрархії елементів, що спричиняє відчуття «візуального шуму».

Через незрозумілість та естетичну недосконалість клієнти використовували сайт мало й неохоче.

Прототипування

Ми переосмислили контент сайту і створили нову структуру: 3 сторінки концентрованого змісту замість 12 сторінок старого сайту.

У минуле пішли непотрібні та неефективні функції старого сайту:

  • відгуки клієнтів, що займайли 2/3 сторінки сайту;
  • перехресні лінки та дублювання меню, що ускладнювали навігацію;
  • пошук по сайту;
  • блог на сайті.

Натомість з’явився один з найважливіших сервісів — замовлення послуг онлайн.

Розробка дизайну

Попрацювавши над юзабіліті, ми наповнили сайт елементами ідентичності для трансляції повідомлення «стиль в деталях» — дрібними статичними та анімованими зображеннями.

Дизайну сайту

Анімовані логотипи стали візуальними якорями, за якими користувач може орієнтуватися в русі по сайту, помічати найважливіше. Водночас так ми дотепно відобразили напрями роботи стилістів, їхні гнучкість та компетенції.

Девелоперами виступила студія DEWEB.

Результати

Оновлена комунікація дозволила компанії вийти на інший рівень, закріпити експертний статус та посилити лояльність аудиторії.

За 7 місяців на оновленому сайті:

  • зросла кількість постійних клієнтів: на 39% більше користувачів почали повертатися на сайт;
  • кількість переглядів сторінок виросла на 220%;
  • кількість активних користувачів збільшилася на 100%;
  • користувачі стали більш залученими у взаємодію з контентом — середній час проведений на сторінці збільшився на 84%.


3222