Ребрендинг | Грузинський Хліб

Завдання із зірочкою: створити ребрендинг для найбільшої мережі грузинських пекарень в Україні. Як зберегти впізнаваність, але створити щось нове — розповідаємо в кейсі.

Завдання

Грузинський Хліб — найбільша мережа пекарень грузинської випічки в Україні. Зараз у них більше 50 пекарень по всій Україні, а ще 4 успішно працюють у Польщі.

Особливістю цієї пекарні є тандир — традиційна піч, у якій випікається славнозвісний грузинський лаваш “шоті”. Все готують на відкритій кухні на місці, тому на вітринах — завжди свіжа, щойно з печі випічка.

Грузинський Хліб був заснований у 2014 році, тому з плином часу здобув свою лояльну аудиторію. Однак, аби залучати нові сегменти споживачів, бренд потребував оновлення комунікації.

Нашим завданням був комплексний ребрендинг — від стратегії бренду до логотипа та фірмстилю.

З чого стартували

З 2014 року комунікація бренду будувалася навколо раціональної цінності — свіжої випічки щойно з печі.

Але якщо роззирнутися, на ринку є безліч пекарень, які говорять про свіжість. Цим нікого не здивуєш, адже у пекарні апріорі має бути свіжа випічка, це не спрацьовує у свідомості споживачів як ціннісна перевага.

Саме тому ми мали подивитися на Грузинський Хліб під іншим кутом та знайти емоцію, яка буде близькою для цільової аудиторії, а також відображати вже впізнавані атрибути цього бренду.

Цільова аудиторія

Зазвичай гості Грузинського Хліба — це люди, які проживають або працюють поруч з пекарнею, школярі та студенти.

Вони в постійному русі: біжать на пари, поспішають додому або на роботу. Шукають місця, де швидко, за раціональні гроші можна отримати свіжий, ситний перекус або захопити шоті до сімейної вечері.

Беручи під увагу швидкість взаємодії з пекарнею “забіг - купив”, ми мали знайти такий спосіб комунікації, який би звертав на себе увагу та лаконічно доносив унікальність бренду і його характер.

Інсайт

Під час пошуку комунікаційної платформи, ми шукали натхнення в Грузії. Ми дивилися фільми, вивчали базові фрази грузинською та історичні факти, слухали музику та робили опитування щодо асоціацій про цю країну.

Звісно, Грузія у більшості людей асоціюється з гостинністю, але ця тема вже широко використовується серед брендів. Ми вирішили вивчити детальніше складові “гостинності”, і в інтерв’ю з представниками цільової аудиторії знайшли те, що шукали.

Єдність

“Сила в єдності”, — девіз Грузії, за яким ми будуємо філософію та цінності бренду Грузинський Хліб. Це та складова гостинності, яка говорить про довіру, щедрість та спільні цінності.

“Грузинський Хліб об’єднав українські та грузинські смаки і традиції. Він об’єднав людей зі всієї України, які за допомогою франшизи розвивають чесний бізнес у своїх містах.

Щодня у кожній пекарні ми об’єднуємо пекарів, найкращі інгредієнти та усіх тих, хто любить смачно поїсти, навколо тандиру як символу тепла та відкритості”.

Це все стало основою комунікаційної платформи, яку далі ми втілювали у дизайні.

Логотип

Логотип у формі тандиру у жовтому кольорі став невід’ємною частиною впізнаваності бренду Грузинського Хліба.

У Львові, коли кажеш “Грузинський Хліб”, тобі відповідають: “А, той жовтий!”

Саме тому команда замовника хотіла зберегти впізнаваність логотипа у процесі ребрендингу. Ми підтримали таку ідею і вирішили лише полегшити його візуально та обрали об’ємніший відтінок жовтого.

Попередній версії логотипа завжди товаришував теглайн “Завжди свіжий. Щойно з печі”. Ми також залишили його як впізнаваний меседж, але подали у характерному грузинському шрифті.

Бренд-маскот

Отже, ми мали мало маневреності у редизайні логотипа та рерайті теглайну через надзвичайно високу впізнаваність. Але ми мали знайти спосіб швидкої і виразної комунікації, яка мала нести емоцію єдності та відкритості.

Уф, завдання із зірочкою, еге ж?

В ході одного із брейнштормів ми знайшли рішення, яке з першого погляду закохало в себе і нас, і команду Грузинського Хліба.

Знайомтесь, це — Вахтанг. Або “дзябчик”, як його називає засновник пекарні Богдан, або “грузинчик”, як каже Христина — директорка мережі.

Це — центральний персонаж бренду, який через історії, дотепні фразочки та жарти дарує позитивні емоції. Він є символом грузинської відкритості, яка об’єднує навколо спільного стола різних людей зі спільними цінностями.

Вахтанг став родзинкою фірмового стилю Грузинського Хліба. Він з’являється на паперових стаканах з “кавідзе” або промовляє з брендованих пакетів чи цінників. Його простодушність та емоційність на 100% виконує функцію донесення комунікаційної платформи бренду. А ще дає невичерпний ресурс для сторітелінгу.

Вахтанг є символом грузинської відкритості, яка об’єднує навколо спільного стола різних людей зі спільними цінностями.

Контент

Коли бренд почав по-новому комунікувати на крапках, настав час синхронізувати й комунікацію в соцмережах. Для цього ми провели зйомку контенту та створили розкладку, яка повністю розкриває сутність Грузинського Хліба: свіжа і апетитна випічка, якою хочеться милуватися, відданість своїй справі, відкритість та душевність. І, звісно, єднання.

Тексти для соцмереж стали більш емоційними, наповненими історіями, якими хочеться поділитися.

Таким чином нам вдалося втілити стратегію бренду як офлайн, та і онлайн.

P.S.

Грузинський Хліб — це проект, який назавжди залишиться серед улюблених. Робота з ним була складною, неочевидною, але захоплюючою. Ми вдячні команді компанії за відкритість до ідей, ініціативність та найшвидше брендування в історії bloom!

А ще дякуємо за соціальну відповідальність та величезну допомогу ЗСУ, завдяки чому ми можемо далі створювати проекти, які сприяють розвитку українського бізнесу та підтримці економіки країни.



3843