Ребрендинг Жіночого ветеранського руху від Plai Buro

ЖВР – це об’єднання жінок-ветеранок, які допомагають військовослужбовицям повертатися до мирного життя та втілювати їхні власні соціальні проєкти, спрямовані на розвиток українського суспільства.

Жіночий ветеранський рух – це унікальне явище в українському соціумі, адже він складається із жінок, що добровільно пішли воювати й опісля змінювати простір довкола себе. До того ж, це перша громадська організація у нашому регіоні, у якій працюють виключно ветеранки.

Ребрендинг

За словами членкинь організації, всередині ЖВР вони всі дуже різні. Свідомо чи ні, але це відбилося і на їхньому фірмовому стилі, якому не вистачало цілісності та концептуальної єдності.


“Ми прагнемо бути стильними та конкурентоспроможними, але зараз наш візуальний стиль - провінційний, усе врізнобій, як лоскутна ковдра. Тому нам важливо, щоб різність ветеранок була гармонійною” - Клієнт.

ЖВР орієнтується також і на реалізацію соціально важливих проєктів за межами України. Тому айдентику потрібно було зробити зрозумілою та презентабельною для міжнародних партнерів.


Задачі

  • змінити візуальну стилістику організації;
  • з’єднати воєдино усі елементи образу клієнта;
  • розробити функціональну дизайн-систему, щоб штатні дизайнерки організації могли легко з нею працювати.


Дослідження

Перед безпосереднім створенням нової айдентики було важливо зрозуміти, у якому асоціативному напрямку рухатися.

Самі членкині озвучували найрізноманітніші дотепні асоціації. Вони порівнювали себе із персонажами мультфільмів “Шрек”, “Чіп і Дейл”, а також героїнею однойменного фільму Солдатом Джейн.

Але зрештою зупинилися на переосмисленні образу жінки-воїна, сучасної Жанни д'Арк або Жінки-Свободи із відомої французької картини, що веде свій народ до перемоги.

ЖВР – це про сестринство та лицарство на український манір, в основі яких обов’язково лежить кодекс честі та взаємодопомоги.


Назва

Із самого початку клієнт не мав наміру змінювати назву. Але під час роботи над візуальною стилістикою стало зрозуміло, щоб без ренеймінгу не обійтися.

Жіночий ветеранський рух – звучить достатньо складно навіть українською. Тому в новій назві потрібно було відштовхуватися від двох головних критеріїв: простоти та зрозумілості для міжнародної публіки. Саме тому зупинилися на слові VETERANKA.

Основа “veteran” є інтернаціональною і позначає професійного військового, який відслужив визначений термін в армії.

Із закінченням все трішки цікавіше. У багатьох мовах, зокрема і слов’янських, його використовують для утворення слів жіночого роду. Але в українському контексті це досить іронічно. Адже якби не адвокація даного питання та прийняття нового правопису, фемінітиви б і надалі висміювали та не використовували. Чим це не історія жінок-ветеранок, яких лише в останні роки почали помічати та трохи згадувати у медіа?


Шрифти

На леттерінг для логотипа дизайнерів надихнула текстура – різновид готичного шрифту. Строгу красу її форм представили в особливому, українському прочитанні.

Сама назва цього шрифтового стилю походить від латинського слова textura - тканина, позаяк графеми текстури покривають сторінку рівномірно, ніби вишивка гарної майстрині. А оскільки вишивка має важливе значення для української культури, не дивно, що вибір впав саме на геометрію та систему традиційної техніки вишивання.


“Хоча шрифт і містить готичні форми, але все одно трохи український за своїм характером.” - Plai Buro.

Так проста та зрозуміла назва отримала складну та багатошарову конотацію, що створює особливий стиль бренду VETERANKA.


Дизайн-система

Айдентику вдалося зробити універсальною та динамічною. Цього досягли за допомогою єдиної дизайн-системи – модульної сітки на основі геометрії логотипа, яка органічно вписується у будь-які формат чи матеріал і “вплітає” у них елементи фірмового стилю.

Колір хакі одразу передає дух мілітаризму, а червоні елементи, які часто можна побачити на військових погонах, створюють алюзію до національної вишивки.

У такий спосіб вдалося досягти тієї цілісної різності, про яку говорив клієнт:

  • багатогранністю айдентики, яка містить середньовічні, військові та національні мотиви;
  • простотою та зрозумілістю, яку несе у собі нова назва організації.

Тепер сестри по зброї перемагають на військовому та соціальному фронті під новою гучною назвою VETERANKA.

Ребрендингом Жіночого ветеранського руху займалось креативне бюро Plai Buro.

2212