Розробка бренду для магазину свіжого м‘яса

Завдання

До нашої команди звернувся Дмитро, засновник м‘ясного магазину в Коломиї під назвою Щасливий Фермер. Він хотів створити магазин нового формату, який надавав би споживачам супер-свіже м‘ясо щодня. Для цього підприємець планував не просто привозити щодня оброблене м‘ясо і виставляти його на вітрину.

Це мало бути поєднання зони для обробки туш із простором для продажу. Вітрина має поповнюватися за потребою: як тільки, скажімо, крильця розкупили – спеціалісти з обвалки відразу поповнюють запас. Таким чином продукція не буде залежуватися, а до цеху обвалки щоранку постачатиметься свіже фермерське м‘ясо.

Позиціювання

Під час розробки позиціювання, ми, традиційно, пішли досліджувати споживацькі практики українців. Як виявилося, основним купівельним бар‘єром була довіра. Чи свіже м‘ясо? Чи не використовуються при годівлі антибіотики? Чи в гарних умовах зростають та утримуються тварини?

Все це відображало вірний шлях Дмитра у розробці концепту магазину, тож вже із чітким розумінням, що попит та пропозиція співпадають, ми взялися до кристалізації позиціювання.

Під час бренд-сесії, коли ми краще знайомилися із стратегічним баченням Дмитра, в нас часто виникало слово “крафтовий”. Дійсно, сьогодні ми бачимо особливу зацікавленість до цієї категорії продуктів.

Та ринок вже переповнений крафтовими історіями, тому ми шукали український відповідник, який би відображав категорію продукту.

категорія продукту

Ремісниче м‘ясо

Ремесло – промислове виробництво, що історично базувалося на ручній праці. Так само і наші м’ясники вручну на очах у гостей магазину опрацьовують м’ясо.

Також слово “ремісничий” – це український відповідник до “крафтовий” і часто використовується у традиційних пекарнях, тож підсвідомо його вже пов’язують з їжею.

дескриптор

Цех-магазин

Ще у Середньовіччі ремісники почали об’єднуватися у професійні гільдії, які ще інакше називали цехами. Вони встановлювали та захищали високі стандарти роботи, навчали нових працівників та вважалися найкращими представниками сфери.

Так, формат “цех” показує фактичну відкритість кухні та прозорість процесів, водночас натякаючи на давні традиції, які транслює магазин.

неймінг

М‘ясарня

Для назви ми обрали давнє українське слово, яке означає місце виготовлення і продажу м’ясних продуктів.

Суто українська назва ще раз підкреслює локальність компанії, а отже й свіжість продукту.

Логотип

У логотипі ми обіграли традиційний стиль вивісок мʼясних магазинів. На фоні використовуємо патерн деревʼяної дошки, який може бути застосований окремо в айдентиці.

Назва написана також на дошці, краї якої нагадують корону. Центральним елементом стає виделка для мʼяса як символ свіжості продукту, руків‘я якої також нагадує форму корони.

Форма печатки асоціюється зі знаком якості, а також транслює ремісничість продукції.

Айдентика

Айдентика створює гнучку систему, яка легко адаптується до різних форматів. Використання ключової форми у патернах, фонових елементах або як контрформи додає дизайну ритму та глибини, а також створює унікальний візуальний код бренду.

Фірмовими кольорами стало класичне “м‘ясне” поєднання глибокого червоного, чорного та діамантового білого. Насичений і енергійний червоний викликає асоціації з соковитістю м’яса та стабільністю. Контраст між кольорами забезпечує чудову читабельність і чіткість на будь-якому носії — від зовнішньої реклами до пакування.

Ключовим елементом дизайну є стилізована корона, що водночас нагадує будинок або обрис м’ясної вітрини. Цей символ відображає ідею бренду — якість, статус ремісничого продукту та дбайливе ставлення до деталей. Також корона добре працює у діджиталі як контрформа для фото. Простота цієї форми зберігає баланс у композиції, не перевантажуючи її та підкреслюючи ідею: “нічого зайвого”.

Акцидентним шрифтом магазину «М’ясарня» є EuropeExt Bold. Його геометричний стиль перекликається із лаконічною формою корони в логотипі, масивість та стійкість забезпечують чудову видимість на будь-якому носії і створюють гармонію між текстом і графічними елементами.

1
42
Events
Community
Videos
About Us