Розробка онлайн-платформи для замовлення корпоративних ланчів

У 2021 році Intertech допомогла компанії B Group оцифрувати дуже важливий для неї бізнес-напрямок - доставлення корпоративних ланчів, а також розробила посадкову сторінку, яка розповідає про інші напрямки роботи компанії.

Про клієнта

B Group – українська компанія, яка займається ресторанним бізнесом. Одним із проєктів групи є B Boutique Bar, відомий бар-ресторан у центрі Києва. Він уже багато років славиться серед киян своєю ламповою атмосферою, високою кухнею та смачними коктейлями. Одним із напрямків роботи ресторану є сервіс доставки обідів до офісу та додому, а також кейтеринг.

Також нещодавно B Group відкрила ще один заклад — Z Bistrot. Воно розташоване на березі озера у котеджному містечку Золочі неподалік Києва.

Завдання

Наприкінці 2020 року B Group звернулася до Intertech з проханням допомогти розробити цифрову інфраструктуру для направлення бізнес-ланчів.

На той час карантинні обмеження вже трохи послабили, і деякі компанії почали повертатися до офісів. Але при цьому кафе та ресторани не могли почуватися впевнено: будь-якої миті їх знову могли змусити закритися для відвідувачів. У цих умовах послуга з доставлення їжі була хорошим способом зміцнити бізнес-напрямок, який міг би працювати навіть за умов локдауну.

B Group доставляла бізнес-ланчі й раніше, але вся робота з адміністрування цього напряму робилася вручну. Зі зростанням кількості запитів на цю послугу, природно, цифровізація стала лише питанням часу.

Процес розробки

Дослідження

Щоб зрозуміти, як зацифрувати напрямок доставлення, ми почали вивчати бізнес-процеси.

Сервіс для замовлення ланчів – це B2B-продукт. Тобто їм користуються великі компанії, які оплачують та надають своїм співробітникам харчування на робочому місці. У таких компаніях працюють сотні людей. Тому менеджер, який збирав замовлення, витрачав багато часу. Причому багато в чому це була рутинна механічна робота: менеджер компанії, яка хотіла замовити обіди, дзвонив до B Group і повідомляв, коли, скільки та яких обідів треба доставити. Якщо щось змінювалося, наприклад, хтось зі співробітників захворював та відмовлявся від обіду, доводилося дзвонити знову та перезамовляти.

Для організації доставлення B Group необхідно було виділити на адміністрування замовлень окремого співробітника, який, по суті, працював передавальною ланкою між клієнтами та рестораном. Цьому співробітнику також доводилося стежити за термінами: на приготування страв потрібен певний час, а якщо замовлення вже пішло в ресторан, змінити або скасувати його не можна.

Хоча спочатку клієнт прийшов з проханням автоматизувати сервіс доставлення ланчів, коли ми стали занурюватися в завдання, з'ясувалося, що компанія має й інші напрямки: бар, ресторан в Золочі, кейтеринг. Ці напрямки також були слабо представлені в Інтернеті. Тому виникла ідея створити спільну сторінку з описом портфеля компаній та послуг B Group.

Реалізація

Розв'язання проблем з організацією доставлення ланчів стала платформа для онлайн-замовлень. Це була кастомна розробка, створена під клієнта з нуля.

З огляду на специфіку бізнесу B Group ми інтегрували платформу з ERP iiko, яку вони використовують для адміністрування роботи ресторану.

Також ми під'єднали платіжну систему actinia — щоб співробітники могли докуповувати страви своїм коштом. Це дало можливість на базі сервісу корпоративних ланчів зробити аналогічну платформу доставлення обідів приватним особам.

Нові клієнти потрапляють на платформу з посадкової сторінки, де представлені всі напрямки роботи B Group.

Окремі сайти ми розробили для B Boutique Bar та Z Bistrot.

Над платформою та сайтами ми працювали у партнерстві зі студією Other Land. Вони відповідали за UX/UI-дизайн проєкту.

Підключення до платформи

На посадковій сторінці менеджер може залишити заявку на підключення своєї компанії до платформи. Після цього з ним зв'язується представник B Group, обговорює всі деталі, додає компанію до системи та створює для менеджера обліковий запис.

Рівні користувачів

У системі є два рівні користувачів: менеджер та звичайний співробітник. Менеджер має особливі можливості:

  • Додавати в систему нових користувачів або видаляти старих, наприклад, якщо співробітник звільнився.

  • Задавати ліміт суми замовлення на день кожного співробітника.

  • Створювати та редагувати замовлення за інших користувачів. Це було зроблено для того, щоб помічники замовляли обіди для своїх керівників чи гостей.

  • Переглядати список усіх співробітників своєї компанії та замовлення кожного з них.

Оформлення замовлення

На новій платформі кожен співробітник може самостійно вибирати та замовляти собі обіди - на один день або відразу на кілька. Страви у списку згруповані за типами (салати, супи, десерти), а також можна шукати просто за ключовими словами.

Якщо людина не любить якісь продукти або має алергію, вона може відфільтрувати такі страви.

На сторінці є його опис, включаючи співвідношення калорій, білків, жирів і вуглеводів. Для деяких страв передбачені два варіанти порцій: більший і менший.

Крім того, користувачеві завжди пропонують спробувати схожі страви, щоб він не відмовився від замовлення, якщо йому щось не сподобається в обраній страві.

Для кожного співробітника визначено суму, яку він може витратити на обід щодня — це сума, яку за нього платить компанія. Якщо він виходить за межі ліміту, різницю попросять заплатити самостійно зі своєї картки. На це дається певний час, і якщо до закінчення його різниця не буде сплачена, замовлення анулюється.

Замовлення у будь-який час можна відредагувати та видалити – за винятком замовлення на завтра. Його треба оформити до певного часу – після чого замовлення відправляється в ресторан.

Звіти

Користувачі можуть переглядати історію замовлень за місяць, 3 місяці та 6 місяців: рядові співробітники – лише своїх, менеджери – всіх співробітників своєї компанії. Історію замовлень можна вивантажити до Excel.

Отримання замовлення у B Group

Менеджер B Group також має доступ до платформи. Він може перевіряти списки замовлень, але безпосередньої його участі не потрібно. Інформація автоматично передається до системи iiko, якою B Group користується для автоматизації роботи ресторану. Таким чином, кожен день у певний час усі замовлення всіх компаній передаються з платформи в iiko, і персонал ресторану може одразу розпочинати приготування страв.

Відображення списків замовлень в IIKO
Інформація по замовленню в IIKO


Результати

Впровадження платформи призвело до таких позитивних наслідків:

  • Зменшилося навантаження на персонал B Group, адже частина процесів наразі фактично відбувається автономно.

  • B Group тепер надає якісніший сервіс своїм клієнтам.

  • Пропускна спроможність спрямування бізнес-ланчів суттєво зросла.

  • Процеси та звіти стали прозорішими.

Відгук клієнта

Для нас було важливо знайти підрядника, з яким ми зможемо працювати на постійній основі та не стикатися з перегоранням у довгих проектах. Ми задоволені співпрацею та вважаємо Intertech надійним розробником, якому довіряємо у питаннях якість коду, безпеки та супроводу проекту.

Ілля Кошелєв, керівник проекту з боку В Group

2361