ŠHEBEL — ребрендинг Шебелинського нафтопереробного заводу

Нам вдалося створити неукраїнське пальне для неукраїнців, щоб українці почали нас купувати. Тому що всі хочуть кращого.

ŠHEBEL


Шебелинський нафтопереробний завод – це державне підприємство, що з 1960 року виробляло пальне за радянськими стандартами. Та в 2017 році усе змінилося: відбулася модернізація виробництва і потужності заводу дозволили виробляти пальне найвищої якості (стандарт Євро-5).

Перед керівництвом постало питання: як донести до споживачів, що завод, який протягом тривалого часу виробляв дешевий і неякісний продукт, зараз створює вітчизняну українську продукцію міжнародного рівня ЄВРО-5. Вони хотіли викликати довіру до державного підприємства і умотивувати автомобілістів купувати продукцію Шебелинського НПЗ.

Ми в Michurin довго думали, як донести до споживача суть змін, не створюючи при цьому чергове «європальне». Насправді, ми вже самі втомилися від євроремонтів, європротоколів та євроблях. Тому вирішили розробити не європейське пальне, а пальне для європейців.

Складність полягала в тому, що ребрендинг мав бути пов'язаний із оригінальною назвою Шебелинський НПЗ. Це було обов’язковою умовою розробки оновленої корпоративної ідентифікації. Ми вирішили цю проблему таким чином:

  • Було:

Шебелинське відділення з переробки газового конденсату і нафти 

  • Стало:

Šhebel. ПРАВО НА КРАЩЕ

У чому ж полягає «європейськість»?

У першій літері.

Š стала бренд-символом, що нагадує про Європу, бо цей га́чек, діакритичний знак, вживається в багатьох європейських мовах: чеській, словацькій, польській, литовській.


А що означає бути європейцем? Поважати себе, знати собі ціну, не йти на компроміс у питаннях якості, поважати надбання демократії та право всіх верств населення на якісний продукт. Саме ці ідеї ми закладали у новий бренд. Так народився слоган: «Право на краще».


Нам вдалося створити неукраїнський пальне для неукраїнців, щоб українці почали нас купувати. Тому що всі хочуть кращого.


Результати ребрендингу

Незважаючи на те, що паливний ринок стагнує, бренд Šhebel стрімко росте. Завдяки вдалому позиціонуванню та сучасній бренд ідентифікації вдалося досягти всіх поставлених задач:

1. Замінити короткострокові контракти на підписання довгострокових.

2. Збільшити об’єм продажів нафтопродуктів.

3. Збільшити прибуток підприємства у понад 2,5 рази.


5009