Соціальний проєкт#GasIsAGun

Як VIVID разом з британською агенцією 89Up та тисячами українців кинули виклик найпотужнішій «зброї» росії в Європі.

З моменту початку війни голоси мільйонів українців розлетілися по всьому земному шару. Ми закликали весь світ обірвати будь-які торгово-економічні зв’язки з росією, особливо купівлю газу та нафти, які допомагали агресору підтримувати свою економіку для ведення повномасштабної війни проти України.

Не зважаючи на все це, Європарламент не змінював своїх намірів щодо енергетичної залежності від ресурсів рф, плануючи й надалі закупляти великі обсяги нафтопродуктів та газу.

Проблема

Не дивлячись на весь той жах та терор, який відбувався на території України, Європейські парламентарі продовжували розглядати рф як основного постачальника енергоресурсів для Європи, турбуючись про свою енергетичну безпеку.

Виклик

За два тижні до планового засідання Європарламенту зібрати десятки тисяч голосів українського народу, щоб законотворці ЄП почули та освідомили всю ту небезпеку, в яку заганяють демократичний світ, та почали шукати альтернативу своїй енергетичній стабільності.

Рішення

Електронна петиція – найяскравіший прояв народовладдя та можливість людей впливати на законотворчий процес. І, водночас, цей інструмент став дуже популярним в Україні з початком війни. Необхідно було зібрати консолідовану думку народу, щоб вона мали значущість перед обличчям парламентарів.

Тому VIVID, разом зі своїми британськими партнерами агенцією 89Up, розробили сайт для збору голосів щодо енергетичного ембарго в ЄС для продуктів росії.

Реалізація

Наступним кроком стала кампанія із розповсюдження заклику приєднатися до петиції серед широкого кола українців. Для цього було сплановано охопити 2 500 000 жителів великих міст України та особливо тих, хто бере участь у підписанні петицій.

Основними каналами комунікації для нас стали інфлуенсери, популярні новинні пабліки в Телеграм, Твіттері (для членів ЄП) та Фейсбуці, а також топові новинні сайти.


Команда VIVID знала,  що в українському digital досить шумно, а закликів підписати ту чи іншу важливу петицію не меншає. Тому вкрай необхідно було привернути увагу аудиторії до комунікації. VIVID розробили дві ідеї зображень, які мали свої характерні особливості: яскрава патріотична – для розповсюдження в соціальних мережах через інфлуенсерів, а інша – більш рішуча та дещо агресивніша, мала привертати увагу в платній рекламі та при розміщеннях в новинних пабліках.

#GasIsAGun – стало ключовим повідомленням та хештегом, який змогли б відслідкувати європейські парламентарі в майбутньому.

Результати

За результатами нашої двотижневої кампанії  вдалося майже вдвічі перевиконати плановані показники: охопити 4 000 000 українців та отримати щонайменше 78 розміщень у різних медіа.

Комунікацію підтримали найбільші інфлуенсери країни. І загалом у проєкті взяли участь 30 відомих блогерів. А креативи активно репостили прості українці у своїх соціальних мережах.

І, найголовніше, лише за два тижні кампанії вдалося зібрати більше 30 000 українських голосів на сайті Razomwestand. Тож VIVID внесли свій значимий комунікаційний вклад, і питання про енергозалежність Європи від росії було підняте на найближчому ж засіданні Європарламенту. А зараз весь демократичний світ позбавляється можливості бути шантажованими росією.

488