TAЇNA: розробка бренду для салону краси у Кракові

Передісторія

Із початком повномасштабного вторгнення багато українок були вимушені виїхати закордон. Так ми дізналися, що у європейських країнах не так просто відкрити банківський рахунок або отримати високий б’юті сервіс за помірні гроші. Це і наштовхнуло пару львівських підприємців, Богдана та Галину, відкрити салон краси у Кракові.

Це мало бути місце, яке би вповні розкрило поняття українського сервісу та гостинності для поляків, а для українців стало “своїм” місцем, як вдома. Салон мав натякати на українське походження, але без “шароварщини”. У ньому мала бути ідея, яка би виходила за межі “рожево-пудрових” інтер’єрів. 

Позиціювання

Догляд як подія

Провівши низку інтерв’ю з українськими та польськими користувачками б’юті-послуг, ми віднайшли головний інсайт. Виявилося, що серед метушні буденних справ “забігти в салон на процедуру” стало ще одним завданням в гугл-календарі, яке забирає дорогоцінний час. Ми вирішили змістити фокус та створити місце, де гості почуватимуться як на відпочинку в улюбленій львівській кав’ярні.

Фундамент позиціювання

  • поєднання львівської гостинності та високого б’юті сервісу
  • комфорт та отримання вражень, подієвість
  • органічне поєднання української та польської культур

Втілення

У TAЇNA подають львівську specialty-каву, тут можна записатися на парну послугу з подругою та провести час разом в естетичній атмосфері, адже салон має нетиповий інтер’єр, що нагадує концептуальні заклади у Львові. TAЇNA працює з 9:00 до 21:00, тому вже не потрібно поспішати і втискати б’юті рутину в робочий графік. Тут підлаштуються під тебе.

Концепція втілена навіть у розміщенні закладу – він знаходиться на вул. Львівській у Кракові. Правда, це вау?

Неймінг

Вивчаючи історію догляду, ми шукали те, що об’єднує жінок різних часів та культур. І зрозуміли, що кожна має свої секрети краси. Для когось це про природність та мінімалізм, для інших – про яскраве самовираження. Але для всіх – про відчуття комфорту у власному тілі.

Цей універсальний секрет ми втілили у назві TAЇNA.

Таїна – це українське слово зі значенням “таємниця”, “секрет”. У польській мові “таємниця” пишеться як “tajemnica”, тож провівши додатково фокус-групу, ми виявили, що назва TAЇNA є зрозумілою і для польської аудиторії. А літера “ї” у написанні ще більше підкреслює походження бренду.

Логотип

Логотип типографічний, лаконічний, м’який. Шрифтова композиція натхненна природою в українській культурі: її колористикою, змінністю та витонченим спокоєм.


Фірмові елементи

Фірмовими графічними елементами салону є квіти, навіяні українським наївним мистецтвом. Вони натякають на глибокий зміст у простоті, водночас транслюючи виразне українське походження. Ми надихалися старовинними обрядами догляду, у яких жінки використовували спеціальні збори трав з лісів та ланів. Пошук прихованих цілющих рослин – це ще одне розкриття “секрету краси”.

Колажі

На акцидентних матеріалах салону красуються колажі з жінками у національних шатах. Використовуючи старовинні польські та українські фото, які відображають традиційні обряди вбирання та прикрашання, ми говоримо про подібність та близькість культур та про глибинну історію догляду за собою.

Фірмові кольори

Основними фірмовими кольорами салону є пісковий, оливковий та тепло-сірий. Для використання логотипа на схожих тонах застосовується додатковий колір — темний моховий. Для точкового використання — золотий градієнт.

Кольори спокійні, природні, тактильні. Нагадують про світанковий ліс, де колись збирали цілющі рослини для доглядових обрядів.

P.S.

Цей проект став для нас відкриттям краси, історії та таємниць. Ми радіємо, що український бізнес зі своїм знаменитим сервісом стає потужною конкуренцією для закордонних бізнесів. І ще більше радіємо бути причетними до цього, за допомогою брендингу розповідаючи світові про Україну.

2264