Ukrainian Creative Stories: Технологічний виклик та новий досвід в ІТ-інфраструктурі фестивалів

UKRAINIAN CREATIVE STORIES (UCS) – це наймасштабніший проєкт в царині реклами, який об’єднує головні рекламні фестивалі креативності України (KIAF, ADC та Ukrainian design). Його головна мета – висвітлити таланти української креативної індустрії, відзначити найяскравіші імена та нагородити найкращі роботи. Всеукраїнська рекламна коаліція звернулася до нашої команди із запитом на розробку єдиної платформи проведення всіх 3-х фестивалів.

Звичайно, ми погодились, але, якби знали, що нас чекає, то подумали б ще раз, чи братися за роботу;). Крім жартів, це дійсно один із найскладніших кейсів у 20-річній історії агенції CF.Digital, адже фінальна стадія проєкту припала на початок повномасштабного вторгнення. Крім того, нам довелося адаптовувати та частково переробити проєкт під нову концепцію Ukrainian Creative Stories, яку організаторам довелося трансформувати через війну. Все це відбувалося під звуки сирен та в надзвичайно короткі терміни.

Завдання

Нашим основним завданням було об’єднати 4 абсолютно різні за структурою та логікою ресурси фестивалів в один: KIAF, ADC, Ukrainian design і основний сайт Creative Stories, на якому була загальна інформація про проєкт і замовника та продаж квитків на фестиваль. Також ми мали створити єдиний зручний простір для користувачів: адміністраторів сайту, журі фестивалю та його учасників.

Виклики та реалізація

Проєкт розроблявся на основі нашої стандартної методології: формування структури, прототип, дизайн головної сторінки та всіх інших, технічне завдання, реалізація, тестування і продакшн.

Оскільки кожний фестиваль має свою специфіку та безліч нюансів, було досить складно знайти баланс між зручною для користувача навігацією та злагодженим робочим механізмом ІТ-складової.

Важливо зазначити, втілення цього проєкту було б неможливим без тісної взаємодії з клієнтом. Ідеальне знання продукту з його боку та максимальний сапорт на всіх етапах реалізації допомогли досягти бажаного результату та навіть перевершити його. 

  • Особистий кабінет журі

Працюючи над цим модулем спочатку ми звертали увагу на досвід європейських та американських фестивалів і планували зробити “коктейль” найзручніших інструментів та функцій. Але виявилося, що насправді в них є купа недопрацювань. Тож наша команда взялася за розробку власного рішення, ґрунтуючись на практиках ВРК та та на власному досвіді участі у фестивалях як журі. Проте кожний фестиваль має свою систему оцінки: лайк / дизлайк або звичайну шкалу від 1 до 100, з точки зору функціонала було складно об’єднати їх на одній платформі.

У результаті ми отримали цілу екосистему, продуману до дрібниць: від безпечного створення паролів, надсилання сповіщень до зручного і зрозумілого інтерфейсу голосування. Структура та навігація блоку побудована таким чином, що користувач може отримати всю інформацію про надані проєкти, одночасно проголосувати та без зайвих тілорухів перейти до наступного учасника чи відредагувати свої бали. Ми розробили також шкалу “прогресу”, де журі може відстежувати, скільки робіт ще не отримали свої бали. 

  • Кабінет учасника фестивалю

Ця частина роботи була не менш складною, оскільки більшість нюансів неможливо було передбачити на стадії розробки прототипу та дизайну. Тут теж знадобився наш власний досвід участі в подібних фестивалях. Адже ми розуміли, зі скількома труднощами іноді доводиться стикатися учасникам під час подачі робіт. Як кажуть, зуби теж болять, коли ростуть. І ця метафора дуже добре відтворює процес роботи наших розробників на етапі створення кабінету учасника.

Як результат, ми отримали комфортний і зручний простір, де можна за кілька секунд відредагувати прикріплені медіа, інформацію про проєкт учасника, додати чи змінити категорію/підкатегорію. І все це у кращих традиціях Users-friendly, коли не треба витрачати години на пошук однієї кнопки, яка веде в Нарнію. 

  • Адмін-панель сайту

На цьому етапі необхідно було врахувати усі вимоги організаторів фестивалю та створити середовище для зручного й ефективного моніторингу етапів фестивалів. Тут знову ж таки не обійшлося без колосальної допомоги клієнта. У процесі розробки теж було безліч доопрацювань. Як результат: інтуїтивний інтерфейс та купа можливостей для керування перебігом подій фестивалю: зміна/доповнення категорій, статус голосування, моніторинг учасників тощо.

Крім того, ми стикнулися з необхідністю враховувати поведінку сайту залежно від тих чи інших дій усіх його користувачів, блокування певних функцій та попередження помилок юзерів. Безліч дрібних нюансів вимагали від наших розробників створення гнучких інструментів і функцій з нуля саме під цей проєкт.

  • Покупка квитків

У розділі покупки квитків ми зрозуміли, що для сайту Ukrainian Creative Stories не підійде стандартний варіант кошика, оскільки там були багато різних варіантів квитків для кожного з фестивалів: на весь період фестивалю, на день, на пів дня і т.д.. А ще в кожного користувача могли бути свої персональні знижки, які залежали від багатьох факторів. 

Тож нашим рішенням стало індивідуальне формування замовлення кожного користувача. Тобто, створення цілого дашборду, який передбачав вибір усіх необхідних параметрів, заповнення даних, перевірку та підтвердження замовлення і тільки потім покупку. Це також допомогло уникнути помилок самих користувачів під час оформлення замовлення та оптимізувати процес покупки. 

Фінальний етап проєкту припав на початок повномасштабного вторгнення, коли психологічний та емоційний стан всіх українців був надважким, а працювати доводилось у перервах між сигналами повітряної тривоги. Війна всюди почала вносити свої корективи, фестиваль UCS не був винятком. Організаторам довелося швидко змінювати концепцію, а нам відповідно - технічну складову платформи.

Попри це, нам вдалося створити ІТ-продукт, який задовільняє потреби замовника та користувачів сайту, про що свідчать відгуки анонімного опитування серед журі та учасників фестивалю, варті всіх зусиль команди CF.Digital:

Веб-сайт був дійсно зрозумілим, структурованим і корисним. Кожна важлива частина, як-от терміни, категорії тощо, мала свій сектор. Все було написано дуже легко і зрозуміло
Все було досить просто та інтуїтивно зрозуміло
Сайт досить комфортний, легкий в навігації та зручний для голосування
Насправді це один із найзручніших сайтів!
3060