Viber & alyona alyona — перша партнерська кампанія 360 — як це було

Понад 670 000 підписників в спільноті alyona alyona в Viber і більше ніж 1.5 тисяч креативних танцювальних GIF від користувачів Viber та 600 тисяч завантажень стікерпака. Кліп alyona alyona «#дубадав» отримав 1,1 млн переглядів на youtube і ці цифри тільки збільшуються.

Viber — найпопулярніший месенджер в Україні, відомий своєю надійністю та безпекою. Користувачі по всьому світу відправляють один одному безкоштовні текстові та голосові повідомлення, роблять відеодзвінки, спілкуються в групових чатах, взаємодіють з улюбленими брендами та артистами. Керуючись складним завданням — залучити ще більше українців, а особливо молоді, Rakuten Viber запустив перший у своєму роді конкурс користувацького контенту в партнерстві з alyona alyona — однією з провідних українських хіп-хоп виконпвець. Ця захоплива місія була покладена на OMG Agency, і це перша партнерська кампанія такого формату в Україні для Rakuten Viber, яка містить в собі створення користувацького контенту для самих же користувачів — в такому масштабі.

2020 поставив перед нами багато челленджів, карантин — це лише частина того з чим зіткнулися люди в цьому році. У ситуації "нової нормальності" просто зберігати оптимізм і ділитися своїми позитивними емоціями з іншими — це вже подвиг. Viber працює для того, щоб люди були ближче один до одного, щоб могли ділитися з близькими тим, що їм важливо: емоціями, спогадами, враженнями та, звичайно, музикою. Ми вважаємо, що цей проєкт, без сумніву, продемонстрував силу усіх поєднань 

— поділилась Галина Котова, Marketing Manager Rakuten Viber

Перед проєктом стояли цілі:

  • Підвищити залученість і активність користувачів у Viber;
  • Продемонструвати механіку використання нового продукту — створення GIF в Viber;
  • Збільшити залученість і кількість учасників спільноти alyona alyona в Viber — досягти більше ніж 500 000 підписників.
Для досягнення цього завдання, ми з Viber організували масштабну колаборацію: “Стань героєм кліпу alyona alyona". Коли одна з найперспективніших українських артисток сучасності та найпопулярніший месенджер в країні об'єднують свої сили, можна з упевненістю сказати про те, що буде магія! 

— коментує Дмитро Дюжев,CEO OMG Agency

Етапи проведення партнерської кампанії

Для збільшення активності аудиторії в Viber та залучення в рекламну кампанію нового продукту по створенню GIF, був запущений конкурс в тільки створеній спільноті alyona alyona в Viber.

Умови конкурсу були такі: зняти танцювальну GIF та приєднатися до спільноти в Viber. Потрібно було повторити одне з чотирьох простих рухів, які alyona alyona показала в спільноті та у своїх соцмережах перед стартом конкурсу.

Для конкурсу був розроблений лендінг з умовами, який вів на спільноту в Viber. Для більшого конекту та залучення, був створений фановий стікерпак з alyona alyona.

Конкурс тривав з 2 по 15 листопада. Отримані гіфки, які підходили під умови та положення конкурсу, публікувались у спільноті конкурсу. Кожен день обирались 3 топові гіфки та ставилися на голосування в офіційній спільноті alyona alyona.

Фінальним етапом колаборації був кліп на нову пісню alyona alyona — "#дубадав" з гіфками переможців конкурсу.

Як для команди Viber, так і для команди OMG це був цікавий челлендж — усього за два місяці пройти шлях від ідеї до повної реалізації та випуску відеокліпу з переможцями конкурсу. Це вимагало глибокого залучення всіх сторін, але результат вийшов відмінним, і в цьому заслуга кожного учасника проєкту.

— Євген Боднар, Менеджер з розвитку бізнесу Viber

Я дуже щаслива від того, що так багато людей взяли участь у моєму танцювальному конкурсі та найкращі гіфки я змогла додати до кліпу і таким чином, в карантинний час, об'єднатися через Viber для того, щоб створити це відео.

— ділиться враженнями від роботи  alyona alyona.


"Проблема" з якою ми зіткнулися...

За весь час роботи над кейсом, команда зіткнулася тільки з такою складністю, як відбір найкращих гіфок. Ми були вражені креативністю з якою люди підходили до конкурсу. Ми отримали гіфки, де учасники танцювали в полі, на тракторі, в офісі, в спортзалі, усім класом та всією родиною у гарному осінньому лісі. Тому, обирати топ-3 кожного дня було дуже складно та за умовами конкурсу тільки 14 гіфок переможців голосування потрапляли в кліп alyona alyona 

— розповідає Софія Корнєєва SMM Manager OMG Agency

Які результати?

На момент написання цього кейса в спільноті Viber alyona alyona: 670 тисяч учасників і це число тільки зростає, стікерпак завантажили понад 600 тисяч користувачів, кліп "#дубадав" подивилися понад 1,1 млн чоловік.

За час проведення конкурсу отримано 1460 танцювальних гіфок та неймовірна доза позитиву та креативності, яка поєднала спільноту. 

Довідка:

OMG agency — це перше ком'юніті агентство в Україні. Основними напрямками діяльності є — об'єднання аудиторії бренду, проведення рекламних кампаній, просування і монетизація внутрішніх і партнерських проєктів. У своїй структурі агенція має наймасштабнішу сітку каналів в YouTube та Instagram в Україні.

Над кейсом працювали:

OMG Agency Team:

CEO - Дмитро Дюжев

COO - Микита Упатов

SMM Manager - Корнєєва Софія

Head of Creative - Тоня Кузьмич

Digital Marketeer - Іван Сальницький

Head of Design - Катя Савчук

Rakuten Viber Team:

Marketing Manager - Галина Котова

Business Development Manager - Євген Боднар

Production Team:

Director/DOP - Дмитро Чернявський

Producer - Станіслав Смирнов


Кавер та ілюстрації: OMG Agency

4402