Відеокурс про дезінформацію для освітньої онлайн-платформи «Зрозуміло!»

linza agency зняли курс, який навчає українців медіаграмотності та вмінню розпізнавати пропагандистські вкиди.

Інформаційна війна росії проти України почалася задовго до 2014-го року. Однак навесні 2022 року країна-агресорка змінила свої інструменти пропаганди та маніпуляцій. Зʼявилися так звані «хороші росіяни», блогери-інсайдери, російські опозиційні медіа, а також «корисні ідіоти», ворожки та псевдоексперти. Усьому цьому натиску необхідно протидіяти.

Тому ми були раді долучитися до створення відеокурсу Оксани Мороз — «Інформаційні операції під час війни: як розпізнати та вберегтися?» — для освітньої онлайн-платформи «Зрозуміло!». Курс складається з 13 лекцій, які розкривають питання інформаційної гігієни, маніпуляцій у цифровому світі, небезпеки соціальних мереж, а також досліджують конкретні інформаційні операції проти України.

«В умовах повномасштабної війни розробити курс з протидії дезінформації було особливо важливою місією для всієї команди. За 14 годин ми відзняли тринадцять серій, кожна з яких присвячена інформаційній гігієні та російській пропаганді, яка нині “полює” на наш медіапростір. У коротких лекціях Оксана Мороз майстерно розвінчує всі способи, що використовує ворог, і розповідає, як вберегти себе від інформаційних вкидів», — розповідає Наталя Засядько, продюсерка linza agency.

«Критично сприймати інформацію, бути стійкими до пропаганди, вміти розпізнати, де нами маніпулюють — важливі навички сьогодення. У цьому курсі ви не знайдете простих рецептів, щоб на 100% уберегтися від російських інформаційних операцій. Та ви навчитеся розпізнавати їх; із численних прикладів дізнаєтеся, де саме зараз ворог намагається впливати на українців. Пишаємося і вдячні партнерам та донорам, що маємо змогу створювати такі корисні навчальні можливості для всіх охочих», — зазначила Марина Терещук, менеджерка Освітньої онлайн-платформи «Зрозуміло!».

Онлайн-курс для Освітньої онлайн-платформи «Зрозуміло!» підготовлений у межах програми «Стійкість», що впроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини — Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.

Креативна команда:

Іра Шостак — СЕО та директорка з маркетингу, linza agency;
Лесь Якимчук — Креативний лід, linza agency;
Наталя Засядько — Продюсерка, linza ageny;
Михайло Комаров — Креативний копірайтер, linza agency;
Олена Зенченко — Артдиректорка, linza agency;
Наталя Джура — Режисерка;
Михайло Мироненко — Оператор;
Катерина Дрипка — Режисерка монтажу;
Михайло Сухомлин — Оператор-постановник;
Євген Васильченко — Фотограф;
Павло Коваль — Звукорежисер.

Команда Освітньої онлайн-платформи «Зрозуміло!»

1763