Віртуальний тур музеями України просто неба

У партнерстві з Міністерством культури України, ми оцифрували сім музеїв в різних регіонах України і створили спеціальний сайт «Музеї України просто неба», де можна здійснити віртуальну подорож, дізнатися більше про народну архітектуру і побут, відчути всю самобутність української культури.

Задача

В межах кампанії «Автентична Україна» розробити 3D-тури в режимі Street View на Картах Google для музеїв.

Інсайт

3D-тури музеями просто неба являють собою історію життя в різних регіонах України, зокрема, унікальні колекції етнографічних та архітектурних об'єктів, датованих XV-XIX століттями.

В рамках проекту ми працювали з сімома музеями:

  • Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів),
  • Музей народної архітектури і побуту у Львові «Шевченківський гай» (Львів),
  • Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (Переяслав-Хмельницький),
  • Закарпатський музей народної архітектури та побуту (Ужгород),
  • Центр народознавства «Мамаєва Слобода» (Київ),
  • Запорізька Січ – Національний заповідник «Хортиця» (Запоріжжя),
  • Резиденція Богдана Хмельницького (Чигирин).

Механізм

Щоб почати віртуальну подорож, потрібно вибрати на карті один із семи музеїв.

За допомогою зручної навігації і голосового супроводу трьома мовами - українською, російською і англійською – ви зможете дізнатися цікаві факти з історії української культури.

Завдяки 360-градусним панорамам можна не тільки прогулятися територією музеїв і вивчити околиці, а й зазирнути всередину будинків і ознайомитися з музейними експозиціями.

Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів)

Крім того, за допомогою опції «Прокласти маршрут» можна перейти на Карти Google і скласти оптимальний варіант маршруту від свого місця розташування до обраного музею.

Музей народної архітектури і побуту у Львові «Шевченківський гай» (Львів)

Відгуки

Живучи в сучасному світі, сповненому високими технологіями та їх засобами, ми маємо продемонструвати культурну спадщину, яка робить людство вічним. Такі проекти, як наша спільна ініціатива з Google Україна, кампанія «Автентична Україна» – чудове поєднання сучасних технологій і вікового надбання нашого народу. А представлення світові відомих історичних пам'яток та унікальної культурної спадщини України є важливим завданням Міністерства культури, яке я очолюю. Разом з компанією Google музеї України просто неба стають доступними для всього світу.

Євген Нищук, Міністр культури України


Ми раді, що за допомогою сучасних цифрових технологій користувачі як в Україні, так і по всьому світу зможуть відкрити для себе красу і багатство культурної спадщини України, зібрані в колекціях музеїв просто неба. Дякуємо за сприяння в реалізації проекту «Автентична Україна» Міністерству культури України.

Олег Якимчук, директор з питань взаємодії з органами державної влади Google Україна


Розвиток проекту

В рамках кампанії «Автентична Україна» вже представлені віртуальні тури унікальними дерев'яними церквами Карпатського регіону України зі світової спадщини ЮНЕСКО і 3D-тур Київським національним академічним театром оперети.

Більше матеріалів у блозі Google Україна: https://ukraine.googleblog.com/ 


4960