we: Online платформа

Про проєкт we:

we: - це online-платформа для українців та наших друзів у всьому світі. Платформа об'єднує в собі наступні online-сервіси: Соціальна мережа, Миттєві повідомлення, Агрегатор новин, Канали, Дошка оголошень, Прогноз погоди, Конструктор лендінгів.

we: також пропонує безкоштовні додатки (Android, iOS) для обміну повідомленнями, ознайомлення з новинами і оновленнями публічних каналів та ведення власних стрічок.

Активна розробка online-платформи ведеться з 2022 року.

Назва проєкту

Назва проєкту we: вимовляється як "ві", що в перекладі з англійської означає "ми". Назва сайту we.ua вимовляється як "ві крапка юей", або ж в американському стилі: "ві дот юей".

Використовуйте назву проєкту в посиланнях наступним чином: "we:Імʼя Користувача", або "we:@адреса-каналу". Це означатиме, що Користувача, чи Канал можна знайти на платформі we:.

Ми не маємо нічого спільного з проєктами які себе називають чи називали схожим чином (weua.COM, weua.INFO, weua.BIZ, тощо).

Хто є власником проєкту

Online-платформою we: та сайтом we.ua володіє Байда Мирослав Володимирович на правах інтелектуальної власності на ТМ (починаючи з 18.05.2022), вихідний код і дизайн веб-сайтів та мобільних додатків Платформи. Торгову марку we: було зареєстровано у 2024 році.

Історія

Робота над online-сервісами проєкту we: була розпочата ще в 2020-2021 роках як pet-проєкт агрегатору вітчизняних новин з найвідоміших ЗМІ. Новини збирались з відкритих та загально-доступних джерел (RSS на web-сайтах ЗМІ) з метою ознайомлення читачів з заголовками та короткими описами і подальшим їх переходом на сайти ЗМІ за прямими nofollow-посиланнями.

В ході роботи і повсякденного використання агрегатору, було прийнято рішення додати систему емоцій (вподобайки) та коментарів на WebSockets (відповіді та емоції в реальному часі без перезавантаження сторінки). Агрегатор новин став більш схожим на соціальну мережу.

Спочатку перетворення сайту-агрегатору на повноцінну соц.мережу відкидалось повністю, оскільки ця ідея далеко не нова і доволі збиткова. Пізніше з'явились розробки в напрямку зручного web-конструктору лендінгів та безкоштовної дошки оголошень. Ставало дедалі очевидніше об'єднання кількох амбітних проєктів в єдину соціальну web-платформу, через яку користувачі зможуть вести комунікацію одне з одним.

Робоча назва проєкту постійно змінювалась і пошуки вдалого доменного імені тривали понад рік. Серед робочих ідей і тимчасово зареєстрованих доменів були: "UAweb", "UAnet", "UAnews", "Razom", "Gurtom", та ін.

Окремо зазначаємо, що проєкт за адресою https://we.ua/ не має жодного відношення до однойменних чи співзвучних проєктів, які розгортались до 2022 року.

Логотип та кольори

Логотип містить графічне зображення слова "we" [англ. - "ми"] з накладанням літер "w" та "e" одна на одну правим та лівим краєм відповідно. Це символізує надзвичайну згуртованість українців і нашу здатність бути максимально близькими одне до одного. В логотипі використано кутовий градієнт, що складається з двох кольорів: блакитного та аметистового.

Описане графічне зображення "we:" охороняється відповідною торговою маркою.

Варіації даних кольорів постійно присутні в інтерфейсах online-платформи we:, особливо в різних елементах навігації, як от кнопки, посилання, тощо.

Мови та країни

Наразі, в проєкті є 2 мови інтерфейсу: Українська та Англійська. Передбачаються переклади на Польську, Німецьку, Іспанську мови найближчим часом.

Російська мова (як, сподіваємось, і росіяни) відсутня в проєкті we:. Ми не розмовляємо даною мовою і не надаємо інформаційні послуги на цій мові.

Поширення проєкту we: Україна, країни Європи та Атлантичного партнерства, в яких присутні українці.

Ми не надаємо і не плануємо надавати свої послуги громадянам РФ, РБ, Ірану, Північної Кореї, чи будь-яким іншим особам (в т.ч. юридичним), що перебувають, чи зареєстровані в цих країнах.

Монетизація та благодійність

Головним заробітком we: є контекстна реклама, яка розміщується в Новинах та всередині каналів (власники самостійно приймають рішення). Додатково, контекстна реклама присутня в розділі Погоди та в Дошці оголошень.

Ми не плануємо розміщувати рекламу в повідомленнях, на персональних сторінках користувачів, чи будь-де, де це може заважати комфортно користуватись сервісами we:.

Ми пропонуємо авторам контенту, що є власниками каналів новин, максимально просту і прозору схему монетизації за рахунок показу контекстної реклами в їх каналах. 100% від прибутку за переходи з реклами пропонуємо Авторам контенту (власникам каналів), за умови їх підтримки українських ГО, БФ та волонтерів. Для участі в даній програмі монетизації канал повинен мати аудиторію в понад 100 підписників.

Рекламні оголошення про благодійні чи волонтерські організації, які органічно інтегруються в стрічку Новин з приміткою "Реклама", розміщуються на благодійній основі (повністю безкоштовно).

Додаток для Android

Нещодавно ми випустили перший публічний реліз додатку для Android. Він доступний в більшості країн (ясна річ, крім РФ, РБ, Ірану, Китаю та кількох інших країн). Знайти його можна за назвою проєкту, або за посиланням: https://play.google.com/store/apps/details?id=we.ua . Детально про функціонал додатку та його переваги ми описали в окремій статті: https://we.ua/info/services/mobile-app-we. Загалом, додаток дозволяє творити контент в своєму Профілі та власних каналах, підписуватись на інших творчих та цікавих людей, обмінюватись приватними повідомленнями в миттєвих чатах. Такий собі Facebook і Telegram в українській упаковці )

Будемо вдячні за реєстрацію та репост. Висловлюйте коментарі та критику проєкту!

69