Як бізнесу використовувати ШІ для генерації контенту: кейс VARUS

Керівник управління контентом мережі VARUS Максим Горбаток розповідає, як компанія оптимізує процес роботи з текстами й зображеннями за допомогою сервісів штучного інтелекту.

Штучний інтелект залишається найгарячішою темою для світової бізнес-спільноти. За даними IBM, у 2022 році 35% компаній у світі використовували ШІ у своїй діяльності, а свіже дослідження Gartner показує, що менш як за рік цей показник зріс майже удвічі! За більшістю прогнозів, популярність сервісів на основі ШІ лише зростатиме найближчими роками.

Елементи штучного інтелекту і раніше використовували для автоматизації процесів у бізнесі, особливо у технологічних компаніях. Проте справжній бум у цій галузі спричинила поява на ринку генеративних ШІ-сервісів: ChatGPT, Midjourney, Bard, Notion AI, Copy AI та інших. Ці інструменти зробили штучний інтелект загальнодоступним, завдяки чому його активно використовують майже в усіх галузях бізнесу, зокрема у ритейлі.

Для роботи з контентом на сайті varus.ua ми обрали два передові ШІ-сервіси:

  1. ChatGPT — текстовий чатбот, розроблений лабораторією OpenAI;
  2. Midjourney — програма штучного інтелекту однойменної компанії, яка створює цифрові зображення на основі опису. 

Ці інструменти дозволяють забезпечити два з трьох основних контентних компонентів — зображення та опис товарів на нашому сайті. 

Як ChatGPT допомагає генерувати тексти для сайту VARUS

Цей ШІ-сервіс підходить для генерації описів майже до всіх категорій товарів. Тексти, створені ChatGPT, мають недоліки та потребують невеликого редагування, проте сервіс швидко вчиться за допомогою користувачів.

Аби досягти потрібного результату, контент-менеджери команди VARUS задають тему та уточнюють параметри написання тексту. Наприклад, є можливість попросити чатбот писати як професійний журналіст, як профільний фахівець чи як звичайний споживач. За допомогою додаткових уточнень можна домогтися, щоб сервіс використовував у тексті сленг, фразеологізми, емоційні вислови та мовні звороти. Залежно від запитів, чатбот видаватиме різні результати. 

Ось як це працює покроково на прикладі опису одного з товарів на сайті.

1. Контент-менеджер задає тему: опиши вино Robert Mondavi Zinfandel Woodbridge червоне сухе 0,75 л як сомельє, вкажи, з чим краще вживати, як подавати.

2. Чат генерує опис у режимі реального часу. Зазвичай це триває кілька секунд, а в окремих випадках кілька хвилин.


3. Здебільшого чатбот генерує коректні тексти, але, звісно, може помилятися та писати про інший товар. Тому ми обов’язково перевіряємо отриманий результат на відповідність фактам, стилістиці та пунктуації.


4. Відредагований текст розміщується на сайті як опис до товару.

Попри наявні недоліки, ChatGPT — це надзвичайно корисний інструмент генерації контенту. Він дозволяє швидко та якісно заповнювати сторінки товарів детальними описами, при цьому заощаджує час членів нашої команди, а отже, скорочує витрати компанії. 

Як зробити привабливу ілюстрацію товару з використанням Midjourney 

Сервіс Midjourney став популярним серед користувачів завдяки своїй багатій уяві, яка здатна здивувати, розсмішити або налякати. Та цілком очевидно, що цей інструмент має не тільки розважальну функцію, а й відкриває багато перспектив для контент-фахівців.


Після низки експериментів та тестів відділ контенту VARUS визначив, що Midjourney може замінити фотосесію та закрити потребу в зображеннях для деяких товарів власного виробництва. Зокрема, сервіс корисний для генерації якісних ілюстрацій для м’яса, риби, фруктів, готових страв тощо.

Робота із зображеннями у Midjourney побудована за таким алгоритмом:

1. Контент-менеджери спілкуються зі штучним інтелектом у чаті Discord. Вони задають опис бажаного зображення англійською та додають приклад ілюстрації з інтернету. Можна обійтись і без другого пункту, але з референсами сервіс видає точніші та вдаліші результати.

Приклад запиту: beef ribs with herbs and spices on a piece of paper, all on a white background (яловичі ребра з травами та спеціями на аркуші паперу, все на білому тлі). До запиту додається зображення-приклад з інтернету.



Ось як виглядає запит у чаті:

2. Згодом сервіс починає генерацію в режимі реального часу. Це цікавий процес — спостерігати за створенням зображення з нуля.

3. Врешті Midjourney пропонує чотири варіанти зображення. Можна обрати один із запропонованих або згенерувати на їхній основі ще чотири нові варіанти.

4. Після завершення етапу генерації наші фахівці обирають зображення, яке найкраще відповідає опису товару. Далі ілюстрацію доопрацьовують у фоторедакторах та завантажують на сайт.

Побачити результати використання Midjourney можна на сайті varus.ua у категорії товарів «Свіже м’ясо». Усі зображення мають єдиний стиль та виглядають естетично. Це надто важливо з урахуванням того, що свіже м’ясо — складний для візуального зображення товар. 

Як ефективно застосовувати штучний інтелект

Як бачите, ШI-сервіси швидко та доволі якісно обробляють запити та допомагають спеціалістам з контенту у виконанні повсякденних завдань. Проте важливо використовувати їх усвідомлено.

Ось три поради, як найбільш ефективно застосовувати штучний інтелект:

  1. Делегуйте йому виконання рутинних завдань. ШІ найкраще працює саме як асистент для фахівців компанії, який полегшує їхню роботу. Оптимально використовувати його для структурування контенту, розшифрування розмов, генерації однотипних зображень та текстів. При цьому стратегічні та креативні завдання краще доручати кваліфікованим співробітникам.
  2. Перевіряйте інформацію, яку генерує штучний інтелект. Алгоритми сервісів недосконалі та постійно навчаються, тому безумовно довіряти представленим фактам не можна.
  3. Регулярно відстежуйте новинки у галузі ШІ та думайте, як можна використати їх з користю для вашої компанії. Бо той, хто ігнорує прогрес, ризикує залишитися за бортом.

Уже зараз сервіси на основі штучного інтелекту є потужними інструментами для оптимізації бізнес-процесів. За умови правильного використання вони здатні суттєво пришвидшити виконання рутинних завдань, скоротити витрати вашої компанії та стати надійним асистентом у найрізноманітніших напрямах роботи.

Наша команда VARUS планує і надалі використовувати найсучасніші технології та працювати над впровадженням найбільш ефективних рішень у своїй повсякденній роботі. Наразі це використання сервісів штучного інтелекту. 

2448
Community
Videos
About us