Як об'єднати інноваційні martech та PR, щоб підкорити серця власників тварин? Розповідають команди «ВАРТО» та BRIT

Команда міжнародного бренду кормів для домашніх тварин BRIT звернулася до агенції комунікацій "ВАРТО", щоб трансформувати глобальну комунікацію бренду для українського ринку. BRIT відомі у світі як бренд, що з любов’ю виробляє корм для тварин для найкращої турботи про їхнє здоров’я та добробут. Команда бренду розуміла: війна в Україні вплинула і на людей, і на їхніх улюбленців. Уявлення про турботу та добробут сильно змінилися. Тому бренд був готовий шукати нові шляхи для комунікації з українськими пет-перентами.

Виклик

Під час знайомства з командами BRIT та «Сузір’я» (офіційні дистриб’ютори бренду в Україні) ми відчули: BRIT — відкритий до експериментів бренд, який прагне вражати своїх споживачів інноваційними вау-рішеннями. А диджиталізовані та прогресивні українці точно оцінять комунікації, в яких поєднується турбота, зручність та передові технології.

Тож команда «ВАРТО» розробила локальну комунікаційну стратегію, ядром якої стали виняткові martech-рішення, підсилені кращими PR-інструментами. У ключових інструментах стратегії ми поєднали IT, PR-експертизу та бажання бренду бути на зв’язку з власниками домашніх тварин та допомагати їм дбати про їхніх улюбленців. 

Перші кроки реалізації

Ми розпочали послідовне впровадження цієї інноваційної стратегії з найбільш унікального інструмента.

Ми створили перший в Україні чатбот для власників котів і собак на основі штучного інтелекту Chat GPT-4 та інтегрували його в Telegram — @BritCareFriendlyBot 

Як ми це зробили?

Спочатку ми ретельно опитали ветеринара BRIT, який надав багато експертних знань, спираючись на багаторічний досвід роботи з домашніми улюбленцями, та оцифрували його знання в унікальну базу даних. Також ми зібрали дані про всю лінійку продукції BRIT, що представлена в Україні. Далі ми поєднали ці дані з найвідомішим у світі ШІ — Chat GPT-4 від компанії Open AI. Ми навчили ШІ спілкуватися у tone of voice бренду BRIT і пов’язали його з Telegram-чатботом.

Так ми отримали розумний бот, який знає все про продукцію BRIT, оперує даними справжнього ветеринара та має доступ до глобальної мережі Інтернет. Чатбот @BritCareFriendlyBot як дружний консультант надає клієнтам потрібну інформацію в реальному часі, дає розумні та дотепні відповіді на будь-які запитання. З ним можна як порадитися, так і пожартувати.

Насамперед чатбот допоможе підібрати раціональне щоденне харчування для чотирилапих. Система порадить корм, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях улюбленця: врахує вік, вагу, вподобання та навіть можливі алергії тварини. Допоможе забезпечити потреби улюбленця у поживних речовинах, зміцнить його здоров’я та нервову систему.

Крім цього, @BritCareFriendlyBot надає змістовні консультації щодо загального стану тваринки, поведінкових особливостей, щеплень та дресування котів і собак тощо. А ще можна отримати дані щодо нюансів адаптації котів і собак з притулків. Звичайно, чатбот не замінить візит до ветеринара — в критичних випадках та при неоднозначних порадах ми рекомендуємо звертатися до фахівців. Проте базові поради надати зможе.

Що далі?

Етап розробки та запуску чатбота був початком наших активностей. Адже ми знаємо, як отримати з одного інструмента подвійну користь для комунікацій бренду. Наш інноваційний консультант може бути не тільки каналом комунікації, а й крутим інформаційним приводом. Тож на підтримку запуску ми почали масштабну PR-кампанію, що включала публікації у ЗМІ та соціальних мережах видань, а також Facebook-спільнотах та Telegram-каналах.

А також — яскрава блогерська кампанія! Все для того, аби якомога більше українців дізналися про чатбот та законектилися з нашим дружнім консультантом.

Результати

Звичайно, чатбот викликав захоплення і зацікавив споживачів бренду. Ми допомогли BRIT здивувати аудиторію та підтвердити свій статус надійного експерта і помічника для власників домашніх тварин.

У Telegram-каналах та Facebook-спільнотах охоплення склали понад 850 000 контактів. Про чатбот написали десятки загальнонаціональних та галузевих ЗМІ, охоплення яких вже перевищило 1 000 000 контактів.

І головне — лише за 3 тижні від моменту запуску чатботом скористалися понад 2400 користувачів отримавши корисні поради як покращити життя своїх улюбленців.

Враження команди «Сузір'я», офіційного представника BRIT в Україні:

«Для нас важливо використовувати інноваційні інструменти, щоб лишатися на зв'язку зі споживачами та формувати певне ком'юніті довкола бренду BRIT. За допомогою чатботу пет-перенти зможуть отримати будь-яку інформацію, що стосується фізичного чи психічного здоров’я домашніх улюбленців. Це надійний радник та дійсно дружний консультант».

Ми вкотре переконалися, що трендові martech-інструменти забезпечують чудовий резонанс для бренду та допомагають підвищити впізнаваність, сформувати лояльність. Задача команди «ВАРТО» на 2024 рік: навчимо @BritCareFriendlyBot новим навичкам, щоб посилити частоту спілкування аудиторії з ботом та сприяти створенню сталого ком’юніті бренду.

Щобільше, поєднання martech та PR допомогло зробити чатбот унікальним та дуже гнучким — що чудово підійде для подальшої його адаптації. Таким чином ми не тільки допомогли трансформувати комунікації бренду для українського локального ринку, а й запропонували рішення, які зможемо разом з брендом масштабувати та інтегрувати у глобальну стратегію BRIT. 

1404