Як у 18 разів покращити ефективність реклами: кейс просування суші-бару Aleksandr Sann

Спеціалізація: ресторанний бізнес / доставлення їжі. Проблема: відсутність повноцінного сайту для онлайн-замовлення. Запит: створити сайт для оформлення заявки на доставлення їжі на заміну наявному методу спілкування з клієнтами через Viber, забезпечити його просування у топ пошукової видачі. Перешкоди: необхідність з нуля створити та розкрутити сайт, чиї ключові суперники вже вкладають кошти в просування та міцно утримують передові позиції у цій ніші. Вирішення: комплексна стратегія маркетингу та таргетованої реклами в поєднанні з SEO-оптимізацією. Сайт: aleksandrsann.ks.ua

Досягнення за 18 місяців роботи:

  • рентабельність реклами збільшилась на 482%;
  • кількість відвідувачів сайту перевищує 9500 кожного місяця;
  • ріст прибутку та відкриття ще двох закладів.

Про клієнта

Мережа суші-барів Aleksandr Sann звернулась до нашого агентства Bonum на початку літа 2020 року, коли за її плечима вже було близько 4 років успішної роботи. Це один із найвідоміших гравців у своєму сегменті ринку.

Три суші-бари, можливість доставлення додому, зовнішня реклама та сарафанне радіо від постійних клієнтів — здавалося б, це уже хороший результат. Однак вважати даний етап вершиною розвитку для мережі було б неправильно. Незважаючи на непогану рентабельність, компанія все ще втрачала величезну частину прибутку через відсутність вагомого каналу залучення цільової аудиторії — інтернету.

Людям подобалася якість продукту, але робити замовлення через Viber і телефон їм було незручно, через що страждали не лише продажі, а й організація доставлення їжі. Відсутність належних технологій сповільнювала опрацювання замовлень, а деякі з них взагалі губились.

Щоб вирішити цю проблему та зробити доставку їжі доступнішою для клієнтів, компанія вирішила замовити створення та просування свого першого вебресурсу у стороннього підрядника. Отриманий сайт виявився незручним для клієнтів і не підходив для просування. Люди неохоче відвідували сторінки та практично з ними не взаємодіяли. Трохи згодом ресурс був взагалі фактично знищений через DOS-атаки з боку конкурентів.

Невдалий досвід допоміг керівництву мережі прийняти рішення про звернення до професійного діджитал-агентства, здатного створити модернізований, зручний і добре захищений сайт, зробити рекламу закладу й забезпечити його ефективне просування в пошукових мережах. Вибір припав на Bonum. Цей кейс в історії нашої агенції є зразком для наслідування.

Підготовчі роботи

Щоб підготуватись до початку просування сайту з доставлення ресторанної їжі, наші спеціалісти пройшли через кілька стадій:

  • аналіз ніші;
  • вивчення методів і каналів просування конкурентів;
  • складення портрету цільової аудиторії та визначення tone-of-voice (манери спілкування);
  • створення контент-плану та вибір максимально ефективного формату його подачі.

Для прискорення процесу сайт створили на основі CMS OpenCart — доступний і зручний варіант для e-commerce проєктів із незначною кількістю товарних карток (до тисячі штук). 

Перший етап: створення сайту

Розроблення сайту з нуля дає можливість відразу оптимізувати сторінки. На цьому етапі співробітники агентства:

  1. Придумали та сконструювали інтуїтивно зрозумілу навігацію на сайті з групами та підгрупами, інформаційними сторінками про способи доставлення та оплати, а також розділи «Блог», «Лояльність», «Контакти».
  2. Впровадили соковитий тематичний дизайн, де кожен елемент — від тексту до фотографій — викликає асоціації з японською кухнею та гармонійно поєднується з іншими деталями та пропозиціями в меню (піца, суші та ін.). Для ефектного оформлення були обрані три основні кольори: чорний, червоний, білий.
  3. Розробили адаптовану версію сайту для мобільних пристроїв, що дозволяє зручно гортати ресурс і замовляти їжу зі смартфона.
  4. Додали блоки для покращення середнього чека: «Хіти продажів», «З цією стравою замовляють», «Ви нещодавно дивилися».
  5. Створили можливість дзвінків безпосередньо із сайту (персональний комп’ютер/телефон), щоб позбавити клієнтів необхідності вводити номер вручну.
  6. Залишили посилання на соціальні мережі для залучення аудиторії.
  7. Додали можливість оплати замовлення карткою прямо на сайті завдяки системі LiqPay.
  8. Створили українську версію сайту.
  9. Скасували потребу в авторизації та зменшили кількість полів для заповнення до кількох штук, щоб максимально спростити процес оформлення заявки.
  10. Додали можливість самостійного вибору часу доставлення їжі: за готовністю чи на певну годину. Визначається термін за допомогою опціонального онлайн-календаря.

Спрощення та автоматизація процесу замовлення покращили досвід користувачів і внутрішню організацію. Тепер оформити заявку можна всього за кілька кліків, залишивши при цьому всю необхідну для оброблення інформацію. Дані клієнтів легко відстежити та практично неможливо загубити, тож не доведеться уточнювати щось додатково.

Результат — динамічний, повністю готовий до роботи сайт. Залишилось тільки донести його до потенційних користувачів.

Другий етап: внутрішня SEO-оптимізація

Aleksandr Sann — уже розкручений та відомий широкому колу місцевих жителів бренд, що не потребував негайних заходів щодо збільшення впізнаваності. Головним завданням для нас стало потрапляння новоствореного сайту на перші місця пошукової видачі, щоб потенційні клієнти не спокусились іншими пропозиціями.

Під час другого етапу ми працювали над SEO-оптимізацією вебресурсу:

  • підібрали семантичне ядро сайту, враховуючи більшість середньо- та низькочастотних ключових запитів;
  • створили та оптимізували наповнення для головних сторінок і карток товарів (тексти та зображення);
  • написали мета-теги для вебсторінок, щоб покращити розуміння сайту пошуковими системами;
  • зв’язали сторінки сайту між собою гіперпосиланнями та структурували товарні картки додатковими атрибутами й тегами;
  • ввели максимум контактних даних.
Результат — якісний та максимально корисний контент, підвищення релевантності сторінок і довіри до них з боку Гугл.

Третій етап: зовнішня SEO-оптимізація

На довіру пошукового алгоритму впливає також кількість зовнішніх посилань. Чим більше згадок про ваш ресурс на сторінках інших, тим більше вас любить Гугл. Для підтвердження авторитетності сайту оптимізатори звертаються до крауд-маркетингу — розміщення посилань на сторонніх сайтах.

Для початку зовнішньої SEO-оптимізації треба знайти якісні сайти-донори з високою відвідуваністю та хорошою репутацією, для яких характерні:

  • відсутність спаму та підозрілого контенту;
  • відсутність порушень правил пошукової системи.

Репутація обраного ресурсу впливатиме на ваш результат і може призвести до неприємних наслідків, таких як санкції та зниження позицій у пошуковій видачі.

Посилання варто органічно розмістити всередині цікавої та корисної статті, після чого домовитись про її публікацію. Збільшення так званої ваги посилань підвищує ваші позиції у результатах видачі.

Ми обрали для публікацій місцеві новинні та інформаційні ресурси, щоб збільшити популярність бренду завдяки зацікавленим користувачам, що перейшли за посиланням на сайт замовника.

Згідно з коментарем нашого SEO-фахівця І. Іванова, було удосконалено технічну частину та проведено SEO-оптимізацію всього ресурсу. Якісні посилання укріпили отриманні позиції та забезпечили потрапляння пріоритетних категорій сайту (замовлення піци, ролів, суші) в топ 1.

Четвертий етап: контекстна реклама

Уже через кілька тижнів на зустрічі з замовником ми з’ясували перші результати нашої роботи. Просування доставлення їжі працювало коректно і вже приносило нових клієнтів, однак на початку кожного тижня спостерігався спад активності замовлень.

Щоб попередити простої та заповнити оці проміжки, ми звернулись до РРС — реклами з оплатою за кожен клік. Перед запуском рекламної кампанії ми точно визначили потрібний час, створили текст та креативи, після чого точково запустили перші платні оголошення.

Головна перевага РРС — гарантія переходів на сайт та можливість потрапляння на перше платне місце в видачі Гугл із самого початку запуску оголошення. Така розкрутка дозволяє захопити увагу користувача, додатково підвищує впізнаваність бренду та розширює цільову аудиторію, що особливо корисно в ті дні, коли одного СЕО недостатньо.

Контекстна реклама демонструвалась потенційно зацікавленим особам всього 4 дні на тиждень, але швидко та стабільно приносила потрібний результат. Щоб досягти цього, важливо правильно налаштувати параметри цільової аудиторії, адже реклама демонструється користувачам відповідно до їх поведінки в інтернеті за інтересами, пошуковими запитами.

Перешкоди: конкурентна компанія запустила РРС на пошуковий запит “Aleksandr Sann”, щоб переманити собі частину клієнтів, яка шукала нашого замовника. Ми відразу зреагували на це інтенсивним просуванням на брендовий запит, що дозволило налагодити процес роботи контекстної реклами суші-бару та швидко повернути собі втрачені позиції.

П’ятий етап: таргетована реклама в соцмережах

Facebook та Instagram є невід’ємною частиною життя багатьох людей, тож було вирішено привернути увагу відвідувачів соціальних мереж і нагадати їм про можливість доставлення їжі.

Для цього було створено таргетовану креативну рекламу ресторану, що принесла приємні результати. Вартість одного клієнта склала всього 0,37 $, що в півтора раза нижче ніж середньоринкова.

Після того ми зайнялись налаштуванням Facebook Pixel — шматочок коду, який дає змогу відстежувати кожну дію клієнта на сайті або в додатку. Це необхідно, щоб перевірити, чи дійсно рекламу дивляться потрібні нам люди, краще зрозуміти власну аудиторію та розробити грамотну стратегію ставок.

Таргетована реклама допомогла зростанню бізнеса та збільшила кількість замовлень, покращивши при цьому співвідношення ціни та ефективності оголошень. Рентабельність реклами склала 86,7, тоді як стартовий показник був усього 18,4, тобто з кожної інвестованої гривні було отримано 86,7 гривень прибутку.

Додаткова рекомендація: реєстрація в Гугл Мій бізнес

Так як Aleksandr Sann — це не тільки кур’єр для доставлення їжі, а ще й мережа ресторанів, для нього важливо мати заповітну точку на мапі Google, щоб відвідувачі могли подивитись рейтинг, почитати коментарі інших клієнтів, подивитись фото та врешті-решт знайти його в реальному житті.

Для просування офлайн-закладів ми:

  • зареєстрували компанію у Google My Business;
  • оформили опис для Гугл Мапс.

Тепер під час пошуку закладів, що готують суші та піцу, користувачі бачать нашого замовника одним з перших, що позитивно впливає на просування компанії в цілому.

Результати роботи

Компанії Bonum вдалося вивести сайт замовника у топ пошукової видачі усього за чотири місяці плідної роботи замість шести обіцяних:

  • у топ 3 — понад 120 запитів («замовити суші», «замовити піцу», «суші-бар Місто» тощо);
  • у топ 10 — понад 200 запитів на тематику суші-бару.

За перший звітний місяць кількість відвідувачів зросла до 2,5 тисяч осіб на місяць, після чого поступово виросла майже до 10 тисяч. Точковий запуск контекстної та таргетованої реклами допоміг збільшити об’єм продажів у дні просадки. Станом на зараз кількість цільових дій на сайті в результаті платного просування складає всього 26% від загальної, решта — з пошукової видачі.

Коректно обраний курс маркетингової стратегії, раціоналізація бюджету та зростання рентабельності реклами дали нагоду клієнту збільшити чисельність ресторанів у мережі до 5 штук.

SEO-просування ресторану в інтернеті досі дає найгарячіший трафік з Google, а реклама — із соціальних мереж і додатків.

Кейс просування суші-бару: чому варто замовити розкрутку бізнесу в Bonum?

Звернувшись до нас, ви отримаєте співпрацю з професійним SEO-агентством, що має досвід просування в ніші ресторанного бізнесу та доставлення їжі. Окрім Aleksandr Sann ми допомогли збільшити продажі через сайт закладам компаній:

  • Zelland;
  • Kabanos;
  • Olivia;
  • сервісу доставлення фаст-фуду Urban Point;
  • виїзному бару R Bar.

Щоб уже впродовж найближчих днів отримати рекомендації від співробітників Бонум, залиште заявку онлайн на нашому сайті.

522