Жартома про вибори: експлейнери від Суспільного

Напередодні позачергових виборів до Верховної Ради Суспільний мовник підготував для своїх глядачів низку пізнавально-розважальних відео. Ці експлейнери (англ. explain – пояснювати) розтлумачують усі політичні тонкощі у жартівливій формі.

1. Дізнатися, що чекає на народних депутатів у Верховній Раді можна з експлейнера, в якому депутати постають персонажами серіалу “Гра престолів”. Чим відрізняються фракційні народні депутати від позафракційних? Хто може потрапити до коаліції? Що робить погоджувальна рада та комітети? У цих непростих питаннях допоможе розібратися ведуча політичного ток-шоу “Зворотний відлік” Мирослава Барчук.

2. Чи знаєте ви, чим відрізняються відкриті списки політичних партій від закритих? В обох випадках імена претендентів у народні депутати можна прочитати на сайті ЦВК, але лише в одному із них виборець насправді може впливати на список партії. Доступно і весело про складну термінологію виборних процесів розповідає ведучий новин на Суспільному Олексій Гомон.

3. Парламент України є рекордсменом серед європейських країн за кількістю зареєстрованих законопроєктів. За три роки депутати зареєстрували їх понад шість тисяч! Але мало хто уявляє, який шлях проходить законопроєкт перш ніж стати законом. Ведуча новин на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ Олена Блізнякова допоможе розібратися, скільки пекельних кіл треба пройти, щоб закон вступив в силу.

796