30 років сучасної української фотографії в Мистецькому арсеналі

У Мистецькому арсеналі розпочала роботу виставка «Чутливість. Сучасна українська фотографія». Виставковий проєкт представив понад 600 робіт 62 авторів та художніх об’єднань.

Фотографія як документ часу, соціальна критика, спостереження, фантазії, спосіб розповісти про себе — виставка «Чутливість. Сучасна українська фотографія» репрезентує множинність методів роботи з фотографічним медіумом в Україні протягом майже трьох останніх десятиліть. Таке хронологічне рамування не випадкове, адже фотографія постала як самодостатній вид у системі сучасного українського мистецтва на початку 1990-х років. Нині ж кураторська група виставкового проєкту (Максим Горбацький, Соломія Савчук, Олександр Соловйов) пропонує подивитися на цей шлях цілісно та розгорнуто, оприявнити те, що називають «загальною картиною».

«Для Мистецького арсеналу проєкт “Чутливість” є важливим етапом у дослідженні феноменів сучасного українського мистецтва. Фотографія є тим медіумом, що на початку 90-х кардинально розширив межі і можливості мистецтва, дав змогу переосмислити суспільні зрушення, рамки свободи і людяності. Ми радо запрошуємо відвідати цю неймовірну виставку — вона, окрім іншого, дає можливість осягнути, який шлях пройшло це мистецтво за останні 30 років і ми разом із ним», — говорить виконувачка обов'язків директорки Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Проєкт «Чутливість. Сучасна українська фотографія» реалізується за підтримки Українського культурного фонду. 

621