30 років сучасної української фотографії в Мистецькому арсеналі
У Мистецькому арсеналі розпочала роботу виставка «Чутливість. Сучасна українська фотографія». Виставковий проєкт представив понад 600 робіт 62 авторів та художніх об’єднань.
![](https://cdn.cases.media/image/wide/61157927-610e-427d-9ad2-857475318032.jpg)
Фотографія як документ часу, соціальна критика, спостереження, фантазії, спосіб розповісти про себе — виставка «Чутливість. Сучасна українська фотографія» репрезентує множинність методів роботи з фотографічним медіумом в Україні протягом майже трьох останніх десятиліть. Таке хронологічне рамування не випадкове, адже фотографія постала як самодостатній вид у системі сучасного українського мистецтва на початку 1990-х років. Нині ж кураторська група виставкового проєкту (Максим Горбацький, Соломія Савчук, Олександр Соловйов) пропонує подивитися на цей шлях цілісно та розгорнуто, оприявнити те, що називають «загальною картиною».
«Для Мистецького арсеналу проєкт “Чутливість” є важливим етапом у дослідженні феноменів сучасного українського мистецтва. Фотографія є тим медіумом, що на початку 90-х кардинально розширив межі і можливості мистецтва, дав змогу переосмислити суспільні зрушення, рамки свободи і людяності. Ми радо запрошуємо відвідати цю неймовірну виставку — вона, окрім іншого, дає можливість осягнути, який шлях пройшло це мистецтво за останні 30 років і ми разом із ним», — говорить виконувачка обов'язків директорки Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.
Проєкт «Чутливість. Сучасна українська фотографія» реалізується за підтримки Українського культурного фонду.