53% роботодавців вважають досвід взаємодії з ChatGPT корисним

24 березня на Work.ua, у системі управління наймом (СУН), яка допомагає автоматизувати рекрутинг, зʼявилася можливість створювати опис вакансії за допомогою ChatGPT. Коли роботодавець створює вакансію і заповнює необхідні дані (назва посади, місто, досвід роботи, ін.), перед полем з описом є можливість попросити ChatGPT написати текст, натиснувши відповідну кнопку.

Нова функція викликала жвавий інтерес. За тиждень ChatGPT скористалися близько 10 000 роботодавців. Щоб дізнатися про досвід взаємодії з ШІ, Work.ua запитав у них, чи був корисним ChatGPT в СУН, та отримав такі відповіді:

  • 53% — так;
  • 47% — не дуже.

Ось що говорять роботодавці, яким ШІ став корисним:

  • «Дуже зручно, особливо коли замовник не дає робочий опис складних вакансій (IT, технічні)».
  • «Завдяки впровадженню ChatGPT працювати стало набагато швидше та ефективніше».
  • «Мені подобається, це супер зручно, користуюсь, щоб переробити деякі вакансії, так би мовити, освіжити».

Ось що говорять роботодавці, яким ШІ не підійшов:

  • «Основну інформацію, яка могла б привернути увагу кандидата (а саме з/п, графік, місцезнаходження, обов’язки), прибирає. Написано красиво, але неінформативно».
  • «У тексті, який я отримала у результаті, були змінені істотні умови. Приклад: Менеджер ЗЕД, який у нас працює винятково в закупівлях, змінився на менеджера ЗЕД з експорту. Текст став більш шаблонним. Наприклад, короткий опис нашого підприємства, у якому були вказані наші переваги стали просто „наша компанія — лідер на ринку“».
  • «Штучний інтелект = штучний текст. Поки що, принаймні. З тексту моєї вакансії прибрав все, що важливо, залишивши базові вимоги та приблизний опис виконуваної роботи. З такими загальними даними існують 90% вакансій менеджерів та консультантів торгівельної сфери. У мене клінінг, специфічний напрямок зі специфічними вимогами до адміністраторів цієї галузі. Тому я повернула свій опис вакансії, ретельно написаний».

Разом з тим, рекрутери відзначають ефективність індивідуального застосування ChatGPT у своїй роботі, зокрема:

1. Створення привабливих описів вакансій.

2. Дослідження ринку: конкуренти, зарплати, попит та інше.

3. Підготовка запитань для співбесіди.

4. Комунікація з кандидатами: переписка, робота із запереченнями, делікатний зворотний зв’язок.

5. Пошук кандидатів: поради щодо ресурсів, створення булен-запитів (пошук вебсторінок з використанням спеціальних операторів), підбір ключових слів.

6. Аналіз резюме: розпізнавання ключових слів для оцінки навичок кандидата.

7. Презентація кандидата менеджеру з найму.

Рекрутери виділяють такі переваги індивідуального використання ChatGPT у процесі найму:

  • Зменшення часу на роботу з вакансією та на розробку шаблонів листів, звітів, що сприяє скороченню часу на найм загалом.
  • Покращення досвіду взаємодії кандидатів та замовників внаслідок більш привабливої та делікатнішої комунікації.
  • Заощадження коштів на послугах копірайтерів для рекрутмент-відділу.
У системі управління наймом ChatGPT буде корисним для новачків, перед якими постають виклики рекрутингу, а також лінійним керівникам та власникам малого бізнесу, яким важливо швидко згенерувати вакансію. В особистому використанні з можливістю коригувати запит ШІ добре справляється з окремими задачами та дозволяє фахівцям заощаджувати час і кошти бізнесу», — каже Максим Пилипенко, директор з комунікацій Work.ua.

До речі, нещодавно Work.ua провів безкоштовний онлайн-захід, на якому Сіяна Таран, Talent Acquisition Team Lead EPAM, розповіла про використання ChatGPT в процесі найму. Якщо вас цікавить ця тема, є запис вебінару.

344
Work.ua
Ukraine