75% українських компаній очікують на збільшення доходу попри пандемію — дослідження One Philosophy

Попри пандемію та карантинні обмеження, лідери українських компаній сподіваються на збільшення своїх доходів за результатами 2021 року. Так схильні вважати 75% опитаних керівників і власників. 

Про це йдеться у дослідженні життєстійкості українських організацій, яке провела консалтингова група One Philosophy. 

Бізнес в Україні та у всьому світу отримав потужний поштовх для розвитку під час пандемії. Утім, не всі компанії змогли використати цей потенціал. Це вдалося тільки життєстійким організаціям. Вони змогли мобілізувати власні команди не тільки для захисту своїх працівників, але й на створення нових рішень, попри виклики локдаунів, складності співпраці в гібридному режимі, крихкості ланцюжків постачання та змінні очікування споживачів.

Наскрізними темами, які звучать у відповідях лідерів українських компаній, є оптимізм, дорослішання та готовність до викликів, ніби до цієї планки виростають люди та їхні організації. 79% планують інвестувати в життєстійкість та розвиток власних екосистем, адже стає більше очевидним, наскільки глибоко змінюється контекст і як сильно ми всі залежимо одне від одного. Через рефлексію, аналіз помилок і вдалих рішень, ми зможемо як бізнес і як суспільство краще підготуватись до нових випробувань.

Наталія Попович, засновниця One Philosophy

У межах другого дослідження життєстійкості українських організацій команда One Philosophy провела глибинні інтерв’ю та онлайн-опитування 54 власників і топменеджерів. Звіт #Життєстійкі: шлях далі охоплює найкращі управлінські рецепти від життєстійких компаній.

Серед ключових висновків дослідження:

  • 96% зауважили, що під час пандемії їм вдалося запровадити щось нове

  • 81% опитаних змінили підхід до розвитку потенціалу працівників і внутрішніх комунікацій
  • 79% планують інвестувати в посилення життєстійкості своїх організацій

Як показують результати опитування, основними кроками у відповідь на пандемію для українських компаній були: інвестиції у здоров'я, розвиток потенціалу працівників, плекання стосунків з партнерами, поліпшення клієнтського досвіду, а також переоцінка значення репутації.

Хоч лідери компаній і розраховують на зростання доходів, однак це вже не є самоціллю. Для більшості власників та керівників життєстійких організацій важливими є місія чи велика мета. Вона має бути пов’язаною з викликами ринку, країни та світу. Респонденти переконані, що успішним бізнес є тоді, коли він генерує не тільки прибутки, але й соціальну цінність.

Наявність місії дозволяє не сходити з обраного шляху попри будь-які катаклізми. А завдяки персональній та організаційній гнучкості можна легко адаптуватися до зовнішніх змін. Наприклад, 56% наших опитаних зазначили, що їхнім організаціям було скоріше легко або легко адаптуватися до нової нормальності, у якій COVID уже перестає бути чимось надзвичайним.

Для власника чи управлінця важливо попри кризу, карантин та соціальні дистанції бути з людьми. Ми всі добре розуміємо, що сьогоднішні часи — не про прибутки, а про те, що ми всі — в одному човні. Цей човен належить команді і нам треба дістатися іншого берега. Хоч запаси дозволяють деякий час йти без їжі та води, але суть залишається — ми повинні бути разом на цьому човні до кінця. І якщо попри усі зусилля до того дійде, капітан повинен покидати його останнім.

Сергій Гусовський, партнер, засновник Ресторанів Гусовських

Одним з форматів адаптації до нової реальності став віддалений чи гібридний формат роботи. І хоча в таких умовах складно втримувати та нарощувати рівень інновацій, компанії, які все ж таки наважились на нове, отримали чи отримають додаткові переваги перед своїми конкурентами.

Так, абсолютна більшість опитаних керівників та власників бізнесу (96%) зазначили, що під час пандемії їм вдалося запровадити щось нове. При цьому, 64% компаній випустили новий продукт чи послугу, ще 48% створили або вийшли в новий для компанії сегмент. Ба більше, близько третини (31%) компаній вийшли на новий ринок і стільки ж (33%) перейшли на нову бізнес-модель.

Ми багато інвестували в самі виноградники, в команду, в обладнання, працюємо з кращими світовими консультантами тощо. Все це у поєднанні з унікальним українським теруаром надає нам можливість створювати вина, які визнають в світі шанувальники і найавторитетніші критики та експерти.

Гіоргі Іукурідзе, СЕО та співзасновник компанії SHABO

Утім, здійснити прорив неможливо без людей. Тому не дивно, що власники компанії все більше інвестують у розвиток та навчання своїх працівників і піклуються про їхнє здоров’я та безпеку. Так чимало організацій в Україні продемонстрували своє «дорослішання».

81% респондентів зазначили, що за час пандемії в їхній організації змінився підхід до розвитку потенціалу працівників і внутрішніх комунікацій. Багато компаній сфокусувалися на навчанні команди, заснували внутрішні освітні ініціативи та переглянули свої внутрішні правила.

Ми розуміємо, що команда — це наша головна цінність, тому маємо її розвивати професійно й ментально. У нас з’явився GROW UP — це корпоративний університет, який контролює та регулює програму навчання для всіх працівників.

Дмитро Сєроухов, СEO SkyUp Airlines

Багато людей у компанії були щасливі, що ми сидимо вдома і працюємо, а через рік усі побачили плюси й мінуси роботи вдома та мали перебудовувати своє життя. З однієї крайності «з 9 до 6 в офісі» до іншої крайності «сиди вдома». Усі зрозуміли, що цінність – у поєднанні цих крайностей.

Дмитро Расновський, генеральний менеджер Glovo в Україні

На основі досвіду респондентів дослідження One Philosophy напрацювали 10 порад для роботи в нових умовах:

  1. Проводити події онлайн для охоплення всіх працівників
  2. Обмежувати онлайн-зустрічі до 30 хвилин
  3. Робити 15-хвилинні перерви між онлайн-зустрічами
  4. Щотижня залишати принаймні пів дня для тихої роботи без зустрічей і зумів
  5. Не писати в чатах чи на пошту після 20:00
  6. Взаємодіяти наживо мінімум 1-2 дні на тиждень
  7. Кожні 5 років переглядати роль працівника в компанії
  8. Відзначати людей за цінності в дії та результати (велика мета і прибуток одночасно)
  9. Продумувати й втілювати програми навчання для різних рівнів у компанії
  10. Визначитися з головними каналами комунікації (телеграм-канал, газета чи внутрішня мережа тощо) і щодня спілкуватись у ньому.

Крім цього, компанії намагаються підтримувати своїх партнерів і клієнтів. 76% лідерів компаній сказали, що за час пандемії вони покращили клієнтський досвід. Зокрема, створили або оновили власний інтернет-магазину чи мобільний застосунок для оперативного зворотного зв'язку і вдосконалення своєї діяльності.

Ми розуміли, що лікарям і системі охорони здоров’я, крім безперебійного доступу до лікарських засобів, потрібна наша підтримка, тому ми допомагали забезпечувати лікарів засобами особистого захисту та дезінфекції. Також розуміючи, що люди з цукровим діабетом не мають адекватного контролю діабету і це проблема, ми розробили спеціальний проєкт і передали обладнання для визначення добового цукру у крові.

Владислав Мороз, віцепрезидент та генеральний директор Novo Nordisk Україна та Молдова

Утім, попереду в будь-якого власника бізнесу ще чимало викликів. На думку опитаних, найбільш критичними є інвестиції, які стосуються команди, бо життєстійкість організації базується перш за все на стійкій команді. Також лідери шукають нові можливості для розвитку — нові партнерства та новий клієнтський досвід, ніші на ринку та фінансування.

Багато лідерів задумуються над зміцненням своєї репутації. Хоч опитаним і важко зсередини оцінювати репутацію їхніх організацій, але 74% з них припускають, що за час пандемії вона покращилася. Ще 17% кажуть, що залишилася без змін, а 4% — погіршилася.

Команда, сильна корпоративна культура, велика мета і принципи, гнучкість та здатність швидко змінюватися, інновації та пошук можливостей для розвитку, клієнтоорієнтованість та репутація є запоруками тої життєстійкості, що дозволила нашим респондентам пристосуватися до змін та використати кризу як можливість.

Життєстійкість — це здатність не лише вистояти під час невдач, а й скористатись їхніми уроками для проривного розвитку в майбутньому. Це віра в себе, у краще і воля до постійного розвитку та вдосконалення. Це здатність визнавати помилки. Це бажання бути тою зміною, від якої багато залежить для власної країни чи для людства.

Наталія Попович, засновниця One Philosophy

Щоб бути готовими до нових викликів, керівникам вже сьогодні слід задуматися про нові способи мислення та нові підходи до управління.

У межах дослідження One Philosophy підготувала поради для тих, хто хоче досягти успіху компаній в постпандемічному світі. Детальніше про це та інші результати другої хвилі дослідження «Життєстійкі: шлях далі» шукайте тут.

💡 Про One Philosophy

One Philosophy — це консалтингова група, яка готує бренди, репутацію, команди та суспільство до майбутнього. Група об’єднує 5 агенцій: Be—it Agency, One Health, Changers, Republic і Solutions for People.

📖 Про платформу #Життєстійкі

Платформа #Життєстійкі — майданчик для спілкування власників бізнесу, генеральних директорів і керівників організацій, а також віднайдення ефективних у нових реаліях стратегій і лідерських практик.

У межах платформи команда One Philosophy провела перше в Україні дослідження життєстійкості організацій, віртуальну конференцію Business Resilience Summit, низку онлайн-подій на актуальні теми, та розробила власну методологію для оцінювання життєстійкості компаній — Resilience Radar.

✉️ Контакти

Ірина Мокрицька, Brand Custodian — imokrytska@one-philosophy.com

Юра Гільшанський, маркетинг-координатор — yhilshanskyi@one-philosophy.com

215
One Philosophy
Україна
Community
Videos
About us