Чому цільова аудиторія відіграє головну роль в комунікаційній кампанії?

Про це розповість співвласниця PointeR Agency Олеся Стойко в нашій постійній рубриці #PRZombie 🔥

Наше перше запитання на початку роботи із новим клієнтом звучить так: «Хто є вашою цільовою аудиторією?»

Це найважливіше запитання! Ми зрідка задовольняємося першою відповіддю та визначаємо, хто насправді є цільовою аудиторією, бо від цього залежить успіх комунікаційної кампанії.

Якщо ви спрямуєте свої зусилля не на ту ЦА, то ризикуєте витратити час та гроші марно.

Зазвичай, ваша цільова – це, по-перше, ваші поточні та потенційні клієнти і партнери. Також потрібно пам’ятати про тих, хто має на них вплив.

Журналісти та лідери думок – це не лише канали комунікації, а й ЦА.

Дуже часто ви самі, ваш топ-менеджмент та ваші колеги в компанії не є вашою цільової (враховуйте це у процесі підготовки меседжів та матеріалів). А інколи стається так, що цільова аудиторія – це лише ваш керівник або директор фірми.

В усіх випадках ви повинні враховувати саме того, хто буде споживачем вашої інформації.

Наприклад, у ситуації, коли у вас ЦА – директор, головним критерієм ваших повідомлень буде, щоб вони «подобалися» йому. Коли ж цільова аудиторія поза Вашою компанією – щоб повідомлення «подобалися» їй.

Ви повинні розуміти, що часто ці речі несумісні. Тут йдеться насамперед не про якість підготовки матеріалів, а їх спрямованість та «засвоюваність».

Завдання PR – формувати «особисту» думку. Це непросто зробити, якщо по ваших матеріалах буде видно, що вони створені в інтересах замовника, а не є «незалежними».

Журналістам та лідерам думок не важливий ваш брендбук: їм важлива інформація. У них, до речі, також свої стандарти. Враховуйте їх.

Пам`ятайте ваше головне завдання. Якщо воно полягає не в тому, щоб задовольнити керівника рекламним прес-релізом, а у тому, щоб досягти бізнес-мети, то вирішуйте саме його.

Вік, соціальний статус, стать, інтереси та потреби ЦА впливають на формування меседжів та визначення каналів комунікації, через які ви будете з нею спілкуватися. Тож наступного вівторка поговоримо саме про них.

465