CleanMyMac X тепер виявляє підозрілі програми, які можуть загрожувати конфіденційності ваших даних

Відколи Росія розпочала війну в Україні, кількість кібератак різко зросла. Це змусило світ переоцінити справжнє значення безпеки даних. Щоб допомогти нашим користувачам ефективно захищати персональні дані, команда CleanMyMac додала нову категорію програм до модуля Деінсталятор — Підозрілі.

Як це працює?

Якщо будь-яка з програм, встановлених на вашому комп’ютері Mac, розроблена в Росії чи Білорусі, CleanMyMac X позначає їх як підозрілі.

Щоб перевірити, чи встановлені такі програми на вашому комп’ютері:

  1. Запустіть CleanMyMac X
  2. Перейдіть до модуля Деінсталятор
  3. Знайдіть категорію Підозрілі в боковому меню
  4. Перегляньте програми в категорії та виберіть ті, які потрібно видалити.

Чому це важливо?

У липні 2016 року росія ухвалила федеральні законопроєкти № 374-ФЗ і 375-ФЗ, відомі як "закони Ярової". Вони зобов’язують усіх операторів зв’язку та "організаторів поширення інформації" зберігати дані користувачів на серверах у Росії. ФСБ може легко отримати доступ до цих даних за запитом без ухвали суду.

Оскільки сьогодні білоруський режим залежний від росії, у нас є підстави думати, що така ж доля може спіткати й ті дані, які програми передають на білоруські сервери.

Ми вважаємо, що наші користувачі повинні знати та розуміти ризики, пов’язані із запуском певних програм на комп’ютерах, тому інформуємо про них, щоб захистити дані користувачів від компрометації.

Чому ми додали цю категорію?

Інженери MacPaw розробили SpyBuster — програму, яка сканує комп’ютер та визначає застосунки, які були створені у рф та білорусі або з’єднуються з серверами в цих країнах, а також видалити їх за бажанням.

Ми вирішили додати подібну функцію у CleanMyMac X, щоб наші користувачі могли швидко знайти та видалити потенційно небезпечне програмне забезпечення.

Оскільки росія веде загарбницьку війну в Україні, ми докладаємо всіх зусиль задля убезпечення нашої команди й операційної діяльності компанії. Ми надаємо гуманітарну допомогу через ГО "Фонд Розвитку МакПау" і усіляко допомагаємо нашій країні, зокрема через волонтерство, підтримку військових, гуманітарну допомогу українцям у зонах бойових дій, та поширення правдивої інформації про війну в Україні для міжнародної аудиторії.

Нова синьо-жовта тема 🇺🇦

У новій версії ми доповнили тему CleanMyMac X народними українськими орнаментами. Відтепер можна перемикатися між стандартною та синьо-жовтою темами застосунку.

3635
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно