Мінцифра презентувала оновлення Дії під час Diia Summit 2.0

17 травня команда Мінцифри під час Diia Summit 2.0 презентувала оновлення Дії — понад 10 нових електронних послуг. Оновлення вже доступні на порталі та в застосунку.

«Ми — перша країна в світі, де цифрові паспорти мають таку ж юридичну силу, як і паперові. Низка документів — в смартфоні, можливість зареєструвати новонароджену дитину — в смартфоні, можливість змінити місце реєстрації — в смартфоні. Усе в смартфоні. Загалом, запущено десятки онлайн-послуг. Портал і застосунок Дія, якими користуються сьогодні понад 10 мільйонів громадян України», — заявив Президент України Володимир Зеленський під час Diia Summit 2.0.

Також Президент додав, що головним пріоритетом залишається питання національної безпеки. У цьому контексті повна побудова цифрової держави дає можливість всім органам і службам ефективно працювати онлайн за будь-яких обставин, у будь-якому місці, в будь-який час.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про ефективність цифрової трансформації в Україні та зазначив, що вона допомагає швидко та справедливо ухвалювати ефективні рішення: «Держава в смартфоні, цифровізація послуг — це бачення Президента та стратегія Уряду. За оцінками експертів, реалізація ініціатив за напрямком цифрової економіки може принести Україні до 110 мільярдів доларів за 10 років. Використання цифрових технологій у бізнесі прискорює його розвиток у 2-3 рази. Тому для нас це можливість прискоритися та вийти на новий рівень розвитку економіки».

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що Україна вже стає зручним сервісом. Він також розповів про нові онлайн-послуги, якими відтепер українці зможуть користуватися без довідок, папірців та відвідування держорганів: «Мінцифра продовжує будувати цифрову державу, створюючи унікальні онлайн-сервіси та революційні проєкти. До 2024 року плануємо перевести 100% публічних послуг в онлайн. Будь-яка послуга від держави буде доступною за кілька хвилин і не виходячи з дому. А замість десяти кабінетів — один портал — Дія».

В Дії вже доступні послуги зі зміни місця реєстрації онлайн, автоматичної реєстрації ФОП, сплати податків та подання декларацій, електронного підпису, NFC-авторизації, статичного QR-коду, E-петицій та інших.

Крім того, під час Diia Summit 2.0 анонсували проведення нового етапу багбаунті. Відкритий конкурс розпочнеться в червні і триватиме 6 місяців. Призовий фонд — 1 мільйон гривень. Кожен (незалежно від досвіду чи кваліфікації) зможе долучитися.

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

578
CASES
Ukraine, Kyiv
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно