Дискусія про феномен волонтерства між українськими та французькими професіоналами
13 жовтня, відбувся передпоказ документального фільму «Хранителі» в пристуності режисерки Олени Грозовської.
Про що фільм? Марʼяна Перебенесюк, модераторка заходу, описала його сюжет: «Культовий сучасний письменник Сергій Жадан, учасники джаз-гурту GrozovSka Band, директор регіонального музею та галеристи Дарія Добріян та її чоловік. 24 лютого їхні життя перевертаються з ніг на голову: творці і хранителі української культури в мирний час шукають своє місце в умовах війни, яка має на меті саме її знищення».
![](https://cdn.cases.media/image/wide/3ddfbef8-5679-404e-acca-33f2d9d9e685.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/206f2bb4-24d9-4805-8864-1f876d852898.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/ff8f736d-0b7a-4eea-be35-0e17903f299c.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/0f0f0f1e-73f3-48c4-aae3-ce38ab0fdb4f.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/ae7e781f-c40e-4364-82ee-a13a7bcc2d93.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/633e94c4-82dd-4a25-900b-b92edba8490a.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/1f99401b-08a4-49a9-906b-5d03da9f648c.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/beeb57f9-e807-4f90-b3a0-15450f13e253.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/60e166e3-eeb6-4ac6-8b63-12784c751cf3.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/2250fecd-fd9b-4212-89ad-7331c94d2905.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/ece5097e-c3ea-4ab3-8616-92f40f144f65.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/8b62e807-9e2f-4734-8896-2f5f5a72b96f.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/2054cef9-ddd3-4084-af9c-f33c98c16db5.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/98729324-1a65-4033-bb68-39a468444426.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/9c381daa-bded-4bce-aecc-c5562ae98145.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/260cc609-19b1-4236-a145-2983fbb4a778.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/ba17da8e-e2ac-4b5c-8cf2-188209374260.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/701649f4-8964-4f90-9cf1-a31e668c5dca.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/0be070e7-ef3f-44ae-a994-0cacbeef4316.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/ae824eb8-159a-4df8-8766-ef0deb4d448d.jpg)
Після передпоказу відбулася дискусія про феномен волонтерства в Україні та за її межами, який не просто набрав обертів з початком повномасштабного вторгення в Україну, а став невід'ємною частиною шляху до перемоги. Його учасники із Франції і України — кожен у своїй ролі «хранителя» поділився досвідом діяльності задля збереження культури та спадщини. Учасники дискусії — Марина Вознюк, співачка а волонтерка у Франції; Домінік Долмью, директор театру Théâtre dans la Forêt, який перекладає твори українських класиків та сучасників та ставить пʼєси на їх основі; Марʼяна Перебенесюк, активістка у Франції; Олена Грозовська, фротвумен джаз-гурту та режисерка та Дарія Добріян, PhD та очільниця київського музею "Духовні скарби України".
Проєкт «Українська Весна» є ініціативою Українського інституту в партнерстві з посольством України у Франції, здійснюється за підтримки Благодійного фонду Dofa Fund та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Мета Української весни — забезпечити якісний український контент у французькому експертному культурному полі, розширюючи фахові дискусії щодо історії та культури України, спростовуючи пануючі хибні уявлення французів про Україну різними засобами культури і мистецтва.
Більше інформації про ініціативу за посиланнями на Instagram, Facebook та Linktree.