Футуристична журналістика для PRESSZVANIE

Як ми реалізували три креативних event-концепти і посадили журналістів за парти.

Премія для журналістів PRESSZVANIE відома в медіаспільноті України вже 16 років. Заснували її Національна спілка журналістів України та агентство MAINSTREAM у 2005 році. За цей час у конкурсі взяло участь понад 2200 професіоналів медіасфери, і більше 400 переможців отримали заслужені нагороди. Церемонія нагородження PRESSZVANIE стала днем, якого журналісти і редактори чекають з нетерпінням.

Три роки тому всередині агентства було прийнято стратегічне рішення передати права на проведення конкурсу громадській організації «Пресзваніє Україна». З 2018 року ми залишилися креативним та івент підрядником конкурсу: створювали концепції та організовували заходи для PRESSZVANIE. Яких спікерів вдалося залучити і які ідеї реалізувати – дізнайтеся з нашого огляду.


Топи CNN і журналістика майбутнього

Журналісти США – бенчмарк професії не тільки для України, але і для всього світу. Те, що для нас може бути майбутнім, для американських медіахолдингів найчастіше вже перевірена сучасність. Поділитися баченням професії і досвідом ми запросили топ-менеджерів CNN. У рамках премії PRESSZVANIE ми організували навчальний семінар, де виступили віце-президент з монетизації контенту CNN International Грегорі Бейчман і віце-президент редакційного напрямку CNN Digital International Ендрю Демарія. Захід відвідали понад 100 осіб, серед яких: продюсер CNN в Україні, продюсер Reuters, директор ТК Україна, ведуча ТК ICTV, головні редактори видання NV та інші журналісти.

Журналістиці майбутнього була присвячена і церемонія нагородження PRESSZVANIE 2018. Гості та учасники івенту потрапили до футуристичного відсіку з VR-окулярами, неоновими променями і роботами, що вручають нагороди.

Незалежність ЗМІ та об'єднання поколінь

PRESSZVANIE 2019 пройшло під знаком «Покоління XYZ – за незалежну журналістику». Гостей церемонії нагородження зустрічало три часових простори, властивих кожному з поколінь. Кожен міг поринути в атмосферу дитинства 90-х, стати міленіалом 2000-х або відчути себе підлітком родом з 2010-х.

А для професійного розвитку ми запросили журналістів і медіаменеджерів на майстер-клас «Як створити незалежне ЗМІ і не збожеволіти». Спікером виступив співзасновник видання The Bell Петро Мироненко.

2020: Журналістика в смартфоні і нагородження онлайн

Ювілейний 15-й сезон PRESSZVANIE припав на непростий рік. Журналістика, як і інші сфери життя, перейшла у віддалений формат. А потреба аудиторії в актуальній і миттєво доступній інформації стала ще гострішою. Темою PRESSZVANIE 2020 стала «Журналістика в смартфоні». Церемонія нагородження вперше за 16 років проходила в онлайн-форматі.

У зв'язку з карантинними обмеженнями нам вдалося провести лише міні-івент, щоб особисто вручити нагороди переможцям. Проте, навіть онлайн-формат був цікавий аудиторії: церемонія зібрала понад 1100 переглядів.

Але не тільки новий формат церемонії нагородження зробив 2020 рік особливим. Ми домовилися про співпрацю з Единбурзькою бізнес-школою (ЕБШ) і зробили так, що економічні журналісти знову сіли за парти. Група з понад 20 медіапрофесіоналів пройшла курс «Як говорити з топ-менеджерами однією мовою». З чого складаються стратегічні плани великих корпорацій, як приймаються рішення на вищому рівні керівництва, як оцінити реальну ефективність роботи компанії – ці та інші аспекти бізнесу пояснювали тьютори ЕБШ.

Після закінчення навчання ми провели для учасників групи справжній випускний вечір. На випускний до журналістів прийшли директор компанії IT-Enterprise Олег Щербатенко, директор зі стратегії «Смарт-Холдинг» Руслан Рудницький, засновник і CEO Creative States Ілля Кенігштейн, радник офісу реформ Кабінету міністрів Лариса Мудрак, ресторатор і власник ресторану BEEF meat & wine Руслан Шибаєв. На одній мові з топами журналісти говорили про виклики, що стоять перед власниками бізнесів, і роль СЕО в компаніях майбутнього.

«Event-концепти для PRESSZVANIE – це завжди виклик і можливість створювати заходи, яких ще не було в українській журналістиці. Ми придумуємо нові концепції для кожного заходу і ніколи їх не повторюємо. Навіть в умовах пандемії нам вдалося знайти нові формати і втілити в реальність ідеї на межі неможливого», — підсумовує івент директор MAINSTREAM Олег Яцура.

594
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно