«Кінець епохи потре*лядства»: в Україні з’явилась жива книга, із якої можна виростити рослину

У книзі у зібрано понад 200 світових кейсів відповідального споживання та прогнози для 10 sustainable галузей. Проект вже підтримали Руслана Лижичко, Тетяна Гріньова, Світлана Павелецька, Тетяна Гончарова, Юлія Бевзенко. 

«Кінець епохи потре*лядства» — це книга про відповідальне споживання. Одна сторінка книги та листівка-вкладиш створені із біорозкладного паперу з насінням. Таким чином, із видання читачі можуть виростити рослину, а живу листівку надіслати другу. Формат був обраний не випадково — він є втіленням тренду свідомого споживання, котрий набирає обертів у світі та веде суспільство до сталого розвитку. 

Соціальний проект вже підтримали інфлюенсери — співачка Руслана Лижичко, інтернет-підприємиця та благодійниця Тетяна Гріньова, СЕО Інституту когнітивного моделювання Світлана Павелецька, ведуча Тетяна Гончарова, гід-менеджер Києва Юлія Бевзенко, засновниця «Україна без сміття» Євгенія Аратовська.

Автори «Кінця епохи потре*лядства» Яна Лаврик, Андрій Довжанин, Віктор Андрусів дослідили 242 джерела та взяли більше 25 інтерв’ю у мешканців різних куточків планети. У книзі можна знайти:

  • понад 200 кейсів відповідального споживання з усього світу;
  • прогнози для 10 sustainable галузей: sharing economy, zero waste, «зелений» бізнес, фріганізм тощо;
  • порівняння та аналіз трендів відповідального споживання у Європі, Азії, Північній та Південній Америці, Африці, Австралії та Океанії;
  • візію України 2030-х років.
Звичка до споживацтва вмирає разом із поколіннями, які культивують шопінг, «понти» і статус. Насправді відповідальне споживання — зовсім не нова ідея, ми вже живемо у світі, де сортують сміття, активно впроваджується зелена енергетика, люди усвідомлено відмовляються від пластику, беруть речі напрокат, включаючи одяг, споживають менше м’яса, нехтують покупкою нерухомості на користь оренди та й взагалі надають перевагу враженням і досвіду замість накопичення матеріальних благ.

Яна Лаврик, співавтор книги, експертка економічних програм Українського інституту майбутнього

Придбати можна як паперовий, так і електронний варіант книги: https://stala.com.ua/

Кошти з продажів підуть на популяризацію теми відповідального споживання в Україні. Ініціатор проекту — Український інститут майбутнього. Креативна ідея та втілення — агентство TABASCO.

Для нас цей проект — можливість розповісти про сталий розвиток двічі. По-перше, контентом, по-друге — креативною формою самої книги.

Олександр Смірнов, партнер та креативний директор TABASCO

Проект також має сторінки у Facebook, Instagram та Telegram, котрі поповнюються фактами про тренди відповідального споживання.

1162