Мінцифра працює над трансформацією системи ІТ-освіти в Україні

За словами Мінцифри, розвиток освіти у сфері високих технологій є одним із їхніх пріоритетів. Для розробки концепції трансформації системи IT-освіти проведено аналіз потреб ринку на платформі Центру економічного відновлення.

Фотографія: Unsplash

«Цифровізація всіх сфер життя — нові реалії світу. Для України ІТ-сфера є дуже перспективною і тут держава може багато чого зробити: від точкового коригування проблемних питань до системної трансформації ІТ-освіти. Ми запускаємо спеціальний правовий режим для розвитку IT-компаній Дія City, розробляємо проєкт е-Резидентство, створюємо правове поле для ринку віртуальних активів. Тепер маємо збільшити кількість IT-спеціалістів та подбати про якісну сучасну освіту теперішньому і майбутньому поколінню», — заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Розвиток IT-освіти дозволить збільшити кількість талановитих спеціалістів, які будуть створювати відомі в усьому світі стартапи, перспективні продуктові компанії та стимулювали загальноекономічний розвиток нашої держави.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков

За результатами опитування, що провели напередодні, було виокремлено декілька проблем:

 • темпи підготовки ІТ-спеціалістів не задовольняють попит ринку та стримують зростання ІТ-сектору
 • якість підготовки ІТ-спеціалістів не відповідає потребам ринку, а освітні програми не охоплюють перспективні технології
 • Україна не реалізовує потенціал в ІТ-освіті через системні проблеми на кожному етапі підготовки спеціалістів
 • низька якість викладання математики на рівні середньої освіти створює обмеження для підготовки ІТ-спеціалістів.

Раніше ми писали, що за ініціативи Віцепрем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова Мінцифра спільно з МОН розпочали процес розробки концепції вдосконалення системи IT-освіти в Україні. На початку червня було створено робочу групу, до якої увійшли представники Мінцифри, МОН, Офісу Президента, ВРУ, бізнес-асоціацій та ІТ-об’єднань, кластерів та громадських організацій зі всієї України. Вона працюватиме над розробкою пропозицій щодо модернізації системи підготовки ІТ-фахівців у закладах вищої і загальної середньої освіти та необхідних проєктів нормативно-правових актів.

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

July 12, 3:37 PM
·
399
CASES
Ukraine
Followed by
27
 • Сергей Анистратенко
 • Bogdan Bilich
 • Владислав Горбунов
 • Aleksandra Galian
 • Алексей Чернов
 • Timur Kukharets
 • +21
Advertisement
CASES: Marketing, Strategy & PR
CASES: Marketing, Strategy & PR
Conference live streaming will take place on December 8! The program includes more than 15 cases from marketing, communications, branding by Ukrainian teams.
Home