Мистецький арсенал ініціює поетичне турне Люби Якимчук

Міжнародний проєкт Мистецького арсеналу про поезію, переклад і музику мав завершитися читаннями українських поетів поблизу Единбурга. І от зараз команда вирішила не скасовувати все через війну, а діяти. Бо поезія — зброя інформаційного фронту. Кураторка проєкту Оксана Щур (Мистецький арсенал) та Люба Якимчук вирушили шляхом біженців у поетичне турне. Щоб розповісти іноземцям, хто ми і що відбувається. Що війна розпочалася не тепер, а 8 років тому. Ще точніше: у 2008, коли була Грузія, і говорили — Україна наступна. 

14 березня 2022 — читання у Варшаві, Facebook подія.

Люба Якимчук — письменниця, драматургиня, кіносценаристка. Народилася в Первомайську на Луганщині, нині мешкає в Києві.

Авторка окремих поетичних книжок «, як МОДА» (2009) та «Абрикоси Донбасу» (2015), а також п’єси «Стіна» для Національного академічного театру ім. Івана Франка (2019, режисер — Томас Меттлер) та численних оповідань. Вірші та проза перекладені майже двома десятками мов та публікувалися в антологіях і журналах в Україні, США, Великій Британії, Франції, Німеччині, Польщі, Швеції, Ізраїлі тощо. Любов є учасницею багатьох європейських фестивалів, 2016 здійснила поетичний тур США та Канадою.

Лауреатка низки премій, серед яких Міжнародна слов’янська поетична премія, літературна премія ім. Богдана-Ігоря Антонича, а також премія видавництва «Смолоскип». Її книжка «Абрикоси Донбасу» була відзначена премією Фонду Лесі та Петра Ковалевих, увійшла до рейтингу «10 найкращих українських книг про АТО» за версією українського «Forbes» і вийшла в перекладі польською, англійською та естонською.

Усі кошти від квитків підуть на допомогу українцям.

Подія відбувається в межах проєкту “Україна—Шотландія: Літературний проєкт співпраці”, який підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи».

Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від різноманітних художніх практик, до музики та літератури. В рамках діяльності інституції відбувається щорічний мультидисциплінарний Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — найбільша інтелектуальна подія України.

797
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно