Не усі герої носять плащі. Організатори благодійної донорської ініціативи запустили низку масштабних проєктів

Море починається з однієї краплі – так само і допомога нужденному. А для того, аби рятувати людські життя, необов'язково мати суперздібності – це доводить робота благодійної ініціативи «Крапля до краплі», що є спільним проєктом руху «ДонорUA» та бренду артезіанської води «Природне Джерело». Створена в жовтні 2020 року, ініціатива активно шукає всі можливі шляхи вирішення проблеми дефіциту донорської крові на всеукраїнському рівні – і знаходить їх.

Завдяки проєкту «Крапля до краплі» та кожному, хто його підтримав, вже вдалося зібрати понад 900 тис грн, організувати близько 3 500 донацій та врятувати більше 10 тисяч людських життів.

З метою привернути увагу до проблеми нестачі донорської крові в Україні проєкт наполегливо залучає до співпраці ЗМІ. Зокрема, у травні житомирський телеканал СК1 відзняв сюжет про ініціативу «Крапля до краплі», у якому журналісти показали процес донацій, познайомили глядачів з донорами, що отримують безкоштовну воду «Природне Джерело», а також взяли коментар співробітника «ДонорUA» Андрія Магалецького, який детально розповів про проєкт.

Під час вебінару, що відбувся у Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я, Ірина Славінська, співзасновниця та генеральна директорка «ДонорUA» відповіла на найпоширеніші питання щодо донорства, як, наприклад: «Що робити, якщо ви захотіли стати донором?», «Чи безпечно це в часи пандемії?», «Можна бути донорами, якщо перехворіли на COVID-19?». Також в межах ініціативи були проведені лекції зі знаними спеціалістами галузі охорони здоров’я: Катериною Булавіновою, Олександром Заїкою, Романом Колесником, Отто Стойкою.

Крім того, у травні стартувало масштабне анонімне опитування, спрямоване на вивчення ставлення українців до донорства крові та її компонентів.

5 червня завершився прийом робіт на III Міжнародний фестиваль-конкурс «DONORUA ART Project», що за допомогою мистецтва привертає увагу суспільства до проблеми донорства. До заходу долучилися початківці і професіонали своєї справи — художники, фотографи, ілюстратори та дизайнери. Роботи на тему «Донорство — це про життя» надійшли не лише з України, а й з усіх куточків світу: Бразилії, Китаю, США тощо.

До складу журі, що незабаром визначать переможця, увійшли: дизайнерка та переможниця конкурсу «DONORUA ART Project» 2018 року Катерина Лихач, засновниця арт-платформи «Spilne Art» Наталія Ткаченко, ілюстраторка дитячих книжок та авторка популярного інтернет-коміксу «Гусь» Надія Кушнір, а також Аліна Головльова, засновниця студії «Stop motion». Переможець конкурсу отримає 10 000 грн від організаторів за творчий внесок, а його робота стане символом донорства. Згодом із робіт учасників буде організовано виставку.

Також наразі триває активна підготовка до «ДонорUA Awards» – церемонії нагородження донорів крові. Вже 14 червня організатори та відомі українці особисто привітають всіх заслужених, почесних, активних донорів. Дату проведення церемонії вибрано не випадково, адже саме 14 червня відзначають Всесвітній день донора крові – міжнародний захід, заснований ВООЗ понад 15 років тому.

Сьогодні в межах проєкту «Крапля до краплі» безкоштовну артезіанську питну воду для донорів доставляють в найбільші міста України: Київ, Дніпро, Одесу, Львів, Харків, Житомир, Вінницю. Незабаром до акції матимуть змогу долучитися й благодійники Миколаєва, Івано-Франківська та Чернівців. Для цього необхідно буде просто прийти в місцеві центри крові та здати кров, тромбоцити чи плазму – і отримати пляшку води «Природне Джерело» за свій внесок у добру справу. Якщо людина не має змоги зробити донацію, вона також може долучитися до проєкту, просто придбавши пляшку води «Природне Джерело»: частина прибутку від продажів перераховується на розвиток донорського руху.

Стежити за актуальними новинами проєкту «Крапля до краплі» можна на платформах «ДонорUA» та ГК «Нові Продукти». Аби стати учасником донорського руху та допомагати рятувати життя, рекомендуємо зареєструватися на офіційному сайті «ДонорUA». Кожен зареєстрований користувач отримуватиме повідомлення, коли буде необхідна кров. 

427
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно