#ПраваРулять: для підлітків створили ігровий чат-бот, що вчить, як обстоювати свої громадянські права

Чат-бот #ПраваРулять працюватиме на платформах Telegram, Viber та Facebook.

В ігровому форматі підлітки дізнаються про свої громадянські права та про ситуації, у яких ці права можуть порушуватись. Кожна ситуація, що описана в чат-боті, — гарно впізнавана та знайома з життя:

  • коли касир у магазині каже «немає здачі»;
  • коли змушують платити за випадково пошкоджений товар;
  • коли на ціннику акція, а касир пробиває повну ціну;
  • коли вчитель не відпускає в туалет під час уроку;
  • коли в школі змушують носити шкільну форму;
  • коли стаєш свідком булінгу в школі.

Ці та інші ситуації дитина зможе безпечно «прожити» в чат-бот грі та дізнатись, як діяти в кожній із них та на які закони покликатись. Це допоможе дітям бути впевненими в собі і сприятиме підвищенню рівня їхньої громадянської грамотності. А в результаті — і громадянської активності в дорослому віці.

В основі ігрового чат-бота — результати опитування підлітків, яке виявило найбільш значущі для них проблеми щодо знання та захисту своїх громадянських прав, питань прав споживачів та питань освітнього процесу, пов’язаних із воєнним станом у країні.

Загалом діти, які взяли участь в опитуванні, відчувають, що мають бути рівними в правах із дорослими, проте обізнаність про громадянські права та права споживачів у них низька. Діти часто не можуть розпізнати факт порушення своїх прав. Це в майбутньому стає причиною формування в дітей віктимної поведінки: визнання своєї неправоти, небажання вступати в діалог і захищати свої права, очікуючи на допомогу від батьків.

Тому мета запуску чат-бота #ПраваРулять — допомогти підліткам краще розуміти свої громадянські права та отримати інструменти, за допомогою яких вони впевнено можуть їх захистити. Крім цього, чат-бот гра стане джерелом корисного контенту та пізнавальної розваги для підлітків, які проводять багато часу в онлайні. «Проживати» ситуації у грі дитина зможе як самостійно, так і з батьками чи друзями.

Знайти чат-бот гру можна на сайті rightsrule.com.ua.

Важливо, що такі сучасні ініціативи підтримують органи державної влади: запуск чат-бота відбувся у тісній співпраці зі Службою освітнього омбудсмена та Держпродспоживслужбою. Саме завдяки фахівцям цих двох організацій кожна ситуація містить детальну аргументацію для обстоювання своїх прав та перелік контактів державних служб, до яких підлітки можуть звернутися за підтримкою.

617
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно