Стартував аукціон NFT-ілюстрацій від 15-річного школяра з України

Дев’ятикласник Олександр Журба хоче допомогти лікувати дітей з Бучі, Бородянки, Ірпеня та Гостомеля. Зібравши кошти від продажу своїх картин, хлопець планує докластися до відновлення медицини у одній з Київських обласних дитячих лікарень.

Сім’я Олександра покинула передмістя Києва одразу після прольоту ракети повз їхній дім. Тоді хлопець узяв із собою лише планшет та ноутбук, і з 24 лютого почав малювати ілюстрації-хроніки війни в Україні. Спочатку Олександр малював, щоб заспокоїти себе, і це був його особистий щоденник війни. Але потім хлопець зрозумів: він має робити більше.

«Щодня читаючи в новинах про загиблих і поранених, я вирішив, що можу зробити щось корисне. Чи хоча б спробувати. Я хочу допомогти дітям, які постраждали у цій страшній війні, і показати всьому світу, що у нас відбувається: які талановиті, чуйні та відважні українські діти та як жахливо, що їхнє дитинство проходить під час війни», — говорить він.

Тому Олександр ініціював проєкт Ukraine War Chronicle by Children’s Eyes — аукціон NFT-ілюстрацій про війну в Україні.

Аукціон символічно розпочався першого червня — у Міжнародний день захисту дітей — та проходить на платформі Opensea. Щодня на платфомі до продажу буде доступна нова ілюстрація — загалом їх буде 30, а сам аукціон триватиме 30 днів. Усі зібрані кошти Олександр передасть в одну із дитячих лікарень у Київській області.

Серед ілюстрацій ви знайдете найзнаковіші події війни, які викликали у нас сльози, шок та захоплення протягом останніх трьох місяців. Це руїни Драматичного театру Маріуполя, під якими завершилось життя сотень мирних українців. Це героїчні трактористи, які тягнуть трофеї війни. Це спалена «Мрія», яка у версії Олександра ще жива та посміхається. Це немовлята у підвалах, яким коробки замінюють дитинство.

«Зараз усі українці розуміють, що мають докладати максимум зусиль для привернення уваги до України — про нас не мають переставати говорити. Особливо для нас важлива увага іноземців, тому ми обрали NFT-платформу, оскільки вона має дуже сильну міжнародну спільноту. Але варто розуміти, що у невідомого художника невелика ймовірність бути проданим — про нього мають знати. Тому якщо ви не можете придбати картину, навіть поширення цього проєкту серед ваших закордонних друзів стане важливою підтримкою. Всього одне поширення зробить картини Сашка відомішими та наблизить нас усіх до мети», — говорить Ірина Муштіна, засновниця креативної агенції CF.Digital, яка взяла на себе роль керівниці проєкту.

Сьогодні проєкт уже підтримують Дія.Цифрова Освіта, Multiplex, OLX, Укрнафта та Благодійний фонд “Твоя опора”.

________________________________________________________________

Додаткова інформація:

Щоб взяти участь в аукціоні, треба зробити три дії:

1. Завантажити застосунок MetaMask.

2. Придбати криптовалюту Ethereum.

3. Купити NFT-ілюстрацію на платформі Opensea.

За новинами проєкту можна слідкувати на сайті та на сторінках у соціальних мережах Facebook, Instagram та Twitter.

NFT-токени — це сертифікати на блокчейні, які прикріплені до певних творів мистецтва, у нашому випадку до робіт Олександра Журби. Кожен із NFT неповторний і існує в єдиному екземплярі, його не можна розділити, а вся інформація про його автора, покупця і всі операції з ним надійно зберігаються в блокчейні.

549
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно