У День української писемності та мови компанія MacPaw представила власний унікальний шрифт Fixel

У День української писемності та мови компанія MacPaw презентувала один із двох власних унікальних шрифтів — Fixel, який створили спільно з українською шрифтовою студією АльфаБраво.

Нові шрифти Fixel та Hoover назвали на честь улюбленців MacPaw — котів, які мешкають у просторі компанії та вже стали невід’ємною частиною її команди і культури. Більш ніж десять років тому Віра Ткаченко, CTIO MacPaw, знайшла Фікселя у підвалі, коли він був ще малим кошеням. Хувер оселився в компанії пізніше, у 2014 році. Їхні характери й зовнішність стали натхненням для розробки особливостей і стилю шрифтів.

Щоб підтримати українську спільноту дизайнерів, MacPaw зробила шрифт Fixel безплатним для використання. Завантажити шрифт можна за посиланням.

Особливості шрифту Fixel

Fixel є варіативним, універсальним і гуманістичним гротеском. У його характері поєднуються чіткість, стриманість і функціональність, а також дружність, динамічність та грайливість. Шрифтова гарнітура представлена у двох варіантах ширини, Text та Display, і дев’яти опціях насиченості — від Thin до Black. Його зручно читати, а завдяки альтернативним накресленням текст можна робити більш впізнаваним та сміливим, що відкриває безліч можливостей для дизайну. Шрифт підійде для роботи із заголовками та великими обсягами тексту.

Окрім набору звичних форм літер та знаків, у шрифті Fixel присутні й альтернативні символи. Вони відрізняються від основних літер, оскільки є більш пластичними, мають посилену динаміку й асиметрію.

Над гарнітурою Fixel працювала команда шрифтових дизайнерів АльфаБраво — Марчела Можина, Сергій Макаренко, Захар Кривошия, Марія Вайнштейн та Кирило Ткачов. Основу стилю заклали Марчела Можина та Сергій Макаренко: Марчела надала шрифту пластичності, гуманності й відкритості, а Сергій підсилив чіткість, геометричність та стриманість. Кирило Ткачов, артдиректор АльфаБраво, наблизив ці підходи, завдяки чому вдалося надати шрифту індивідуальності. Робота над шрифтом тривала близько 10 місяців.

Fixel від MacPaw має у своєму складі розширену латиницю та кирилицю, тому може «розмовляти» більш ніж 40 мовами, зокрема, рідною українською.

Чому вирішили створити власні шрифти?

Раніше у компанії використовували стандартні шрифти. У процесі оновлення айдентики MacPaw вирішили, що власні шрифти зможуть не лише підкреслити індивідуальність бренду, але й допоможуть зробити комунікацію більш впізнаваною і консистентною. Технологічний Fixel та емоційний Hoover відображають цінності компанії й транслюють глобальну ціль MacPaw — to befriend people with technology. Також власні шрифти дозволять бути більш гнучкими: їх можна змінювати разом із розвитком компанії.

Проєкт MacPaw Fonts почався з бажання покращити консистентність дизайну наших комунікацій. Ми почали шукати партнера, який зміг би разом з нами пройти цей захоплюючий шлях — створення повністю нового унікального шрифту компанії. Для нас було важливо отримати цей досвід разом зі спеціалістами з України. Ми обрали Кирила Ткачова та його студію АльфаБраво.
Ми вирішили безплатно розповсюджувати шрифт Fixel, щоб підтримати спільноту дизайнерів у цей непростий час та отримати цінний фідбек про нашу роботу. Також хочемо розповісти про досвід співтворчості двох команд з України, який був корисним усім учасникам проєкту. Пишаємося тим, що нові шрифти Fixel та Hoover — результат роботи українських дизайнерів, що вкотре показує, які талановиті люди живуть поруч з нами, і коли ми працюємо разом — обов’язково досягаємо своїх цілей»,

 — розповідає Олександр Агєєв, Chief Design Officer MacPaw.

Співпрацювати з MacPaw було цікаво і приємно. Ми багато обговорювали завдання на початку, тестували проміжні результати і шукали ідеї. Це дозволило змінювати роботу і підлаштовувати наш майбутній шрифт для розширених завдань. Шрифтова гарнітура Fixel вийшла об'ємною і складною. Це зробило результат особливим». 

— зазначає Кирило Ткачов, засновник і артдиректор студії АльфаБраво, про роботу над шрифтом Fixel.

Важливою частиною культури MacPaw є її українське походження. Це відображено і в шрифтовій гарнітурі Fixel. Серед альтернативних символів шрифту є український тризуб, дизайн якого розробив український художник та графік Ніл Хасевич у 1949 році. Версія тризуба Хасевича є стильною й лаконічною, і водночас енергійною. Своїми формами, пластикою та характером герб у виконанні Хасевича підходить до сучасного гротеску. У MacPaw та АльфаБраво сподіваються, що Fixel допоможе зберегти та популяризувати спадщину видатного українського художника, а також підкреслить українське походження шрифту.

Дізнатися про можливості шрифту та завантажити його безоплатно можна за посиланням. MacPaw запрошує дизайнерів використовувати шрифт Fixel і ділитися своїми роботами у соцмережах із гештегом #MacPaw_Fixel.


2142
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно