У Львові відкрили музей українського модернізму
Музей модернізму — нова експозиційна локація Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького.
Кожна зала має ретроспективу львівського мистецтва, що візуалізує світогляд модернізму: від перших ранньо-модерних експериментів у руслі техногенного прогресу — до прикладів естетики пізнього структуралізму.
![](https://cdn.cases.media/image/wide/d1eac39b-ca16-4fe0-86ed-92991af94f77.png)
«Розпочинає експозицію зал історичного авангарду та високого модернізму: мистецтво 1914-1939 років, що радикально протистояло відтворенню реальної дійсності, йшло поряд із розвитком науково-технічного прогресу, надихалося політичними ідеологіями та їм опонувало» — йдеться на сторінці Львівської національної галереї мистецтв.
Друга зала складається із експозицій, що ілюструють повоєнне суспільство та стан соціального відчуження львівських інтелектуалів у добу тоталітарного пресингу 1939-1953-х років.
![](https://cdn.cases.media/image/wide/77584aa6-1b66-4414-97e2-0eb0dc386892.png)
Наступні зали розкривають феномен Євгена Лисика, модерного сценографа та митця екзистенціаліста, пост-індустріальний бунт львівських нонконформістів, явище "львівського нео-авангарду", твори завершальної фази модерної естетики, і перехідну добу між львівським модернізмом та постмодернізмом.