У Мистецькому арсеналі відкриється виставка сучасного білоруського мистецтва «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив»

25 березня у День волі в Білорусі в Мистецькому арсеналі в Києві відкриється масштабна виставка сучасного білоруського мистецтва «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив». 

«Кожны дзень» — це гасло, яке скандують протестувальники й протестувальниці в Білорусі з початку серпня 2020 року, підкреслюючи тривалість і ритм спротиву, підтримуючи впевненість, що протест продовжиться завтра, що він не закінчиться. Виставковий проєкт, що розгорнеться на 4000 кв. м. Мистецького арсеналу, розкаже відвідувачам історію протесту та феномену солідарності в Білорусі. Свої роботи в експозиції представлять майже пів сотні білоруських художників і художниць.

«Мистецтво прекрасно допомагає зрозуміти стан світу, висвітлює ідеї, врази й надії. Воно має діагностичний ефект: глядач, який завжди є водночас і співавтором, занурюється в реальність із якою має справу художник і куратор. Все це сприяє нашому розумінню, відчуттю історії на кінчиках пальців. Виставка білоруського сучасного мистецтва нині, в цей історичний момент, — це не тільки естетичний досвід, хоча він, безумовно, передусім. Це теж інтелектуальне занурення у причини політичної дійсності Білорусі та важливий жест підтримки білоруської культурної сцени»— директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Виставка «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив» реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

«Що ми знаємо про Білорусь? Парадоксально, адже ми сусіди — дуже небагато. Протягом останнього року наші знання істотно розширились. Ми дізнались про те, що в цій країні є громадяни, є громадянське суспільство, є критична маса сміливих людей, готових ризикувати заради свободи і гідності. І це дуже резонує з нашим історичним досвідом, цінностями та прагненнями. Але розширившись так зненацька, наші раптові знання про сучасну Білорусь лише збудили апетит до нових знань. І мабуть ніщо так добре не говорить про країну, її народ, як мистецьке самовираження. Ми щиро хочемо знати про вас більше, дорогі білоруси. І сьогодні ми відкриваємо для українського громадянства ще одну незапрограмовану, в чомусь неочікувану сторінку сучасного естетичного буття наших добрих та сміливих сусідів — їхнє сміливе та неординарне мистецтво, глибоко національне, але вписане в світовий та європейський культурний контекст. І ця виставка — наш посильний внесок у розуміння духу волелюбного білоруського народу, який, ми віримо, пройде всі випробування, і здобуде свободу, яку заслуговує»Олександр Сушко, Виконавчий директор МФ «Відродження».

626
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно