Український інститут розповість про кожний зруйнований культурний об'єкт у проєкті «Листівки з України»

Український Інститут за підтримки USAID запускає міжнародну кампанію «Листівки з України» / «Postcards from Ukraine», яка покаже світові зруйновані історичні та культурні памʼятки України. Вона розповість про завдану шкоду українській культурі російськими окупантами внаслідок бомбардувань та обстрілів під час повномасштабної війни, яку росія розпочала проти України 24 лютого 2022 року.

В межах проєкту буде випущено понад 100 листівок про об'єкти культурної спадщини з різних регіонів України українською та англійською мовами, кожна з яких розповідатиме історію конкретної культурної пам'ятки, яка зазнала пошкодження. Детально ознайомитися з листівками можна на сайті проєкту, який постійно оновлюється.

Інформацію про об’єкти можна відшукати за фільтрами: регіоном, датою, коли памʼятка була побудована чи зруйнована; типом об’єкта та його статусом, а також за видом зброї, якою у нього поцілили — артилерія, ракетний обстріл чи вогнепальна зброя.

Алім Алієв, заступник генерального директора: «Війна Росії в Україні приносить не тільки смерть мешканцям України, але й стирає її культуру, руйнуючи історичні будівлі, мечеті, синагоги, пам'ятники, художні галереї, музеї, бібліотеки й навіть унікальні види транспорту, які асоціюються із країною, як-от найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія». Вже сьогодні російські війська скоїли воєнні злочини шляхом знищення чи пошкодження 388 об'єктів культурної спадщини. Оскільки війна продовжується, є реальні побоювання, що цей список подовжиться».

«Зловмисне, прицільне знищення росією українських культурних пам’яток є величезною втратою для України, Європи та всього світу. Намагаючись стерти культуру й історію України, Кремль прагне стерти саме поняття української нації. Мета проєкту «Листівки з України» - показати світові справжнє обличчя неспровокованої та невиправданої війни, яку Росія розв'язала проти України, українського народу та української культури», — зауважив директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп.

Ініціатори проєкту закликають активних громадян розказати світові про знищення української культури, розповсюдивши листівки в соціальних мережах з хештегом #PostcardsFromUkraine.

Джерело: пресреліз

751
CASES
Ukraine, Kyiv