В Україні видали перший практичний путівник креативними індустріями

Напередодні Нового Року вийшла друком книга “Талант: інструкція з використання”, створена Фундацією Дарини Жолдак у співпраці з Видавництвом Старого Лева. Видання розповідає підліткам та їхнім батькам про креативні індустрії та про те, як знайти, відчути, реалізувати талант і перетворити його на професію. 

Згідно з дослідженням Kantar Україна, понад 80% підлітків не розуміють, як можна розвивати свої здібності, а 70% не впевнені, що можуть реалізувати свій творчий потенціал в Україні. 

Наше суспільство схильне недооцінювати силу таланту, що спонукає молодь обирати “нормальну” професію і, як наслідок, зраджувати своєму талантові. Фундація Дарини Жолдак, яку я заснував у пам’ять про свою першу дружину, створила книгу «Талант: інструкція з використання», щоб кожен підліток дізнався, як реалізувати свій творчий потенціал. Дарина була надзвичайною, талановитою, світлою та принциповою людиною. Я щасливий, що на її честь відбувається стільки проєктів, які змінюють життя молодих творчих людей

Андрій Федорів, підприємець, експерт із маркетингу та інвестор

Книга — унікальний путівник креативними індустріями, який стане в нагоді не тільки підліткам у пошуках себе, а і допоможе їх батькам по-новому оцінити творчі професії та підтримати дітей на шляху до реалізації.

В основі видання — реальні історії успішних українців та практичні завдання для читачів. Кожен розділ розкриває одну з креативних індустрій та містить інтерв’ю з героєм, практичні завдання від них, інформацію про галузь та карту професій.

Героями книги стали Слава Балбек (архітектура), Антон Большаков (відеоігри), Володимир Смирнов та Сергій Майдуков (дизайн), Ярослав Ажнюк (ІТ), Антоніо Лукіч (кіно), Дана Павличко (книговидання), Валерія Гузема (крафт), Ірма Вітовська (театр), Маша Рева та Ірина Данилевська (мода), Роман Вінтонів (Майкл Щур) (медіа), Назар Білик (мистецтво), Онука (музика) та Андрій Федорів (реклама та маркетинг).

Кожен з героїв цієї книжки чесно розповідає про власні переживання на шляху становлення, дехто вперше розкриває непрості моменти зі своєї біографії, які часто і стають важливою точкою змін. Жодне інтерв’ю не цензурували, бо сила цієї книжки в правді та в реальному, не теоретичному досвіді

Марія Артеменко, громадська діячка, СЕО Фундації Дарини Жолдак

Окрім історій професійного становлення героїв, читачі отримують практичні та творчі завдання. Так, наприклад, для відеоігор потрібно вигадати героїв, якими хоче стати сам читач, для кіно — завести блокнот спостережень, для маркетингу та реклами — вигадати 50 запитань про будь-який товар, для моди — уявити себе супергероєм та створити ескіз свого костюму, а для архітектури — намалювати предмет інтер’єру, який не повністю виконує свою функцію.  

Участь у цьому проєкті — це велика честь та внесок у майбутню Україну. Адже коли ти обираєш професію, яку любиш, і вона тебе щодня надихає, ти не працюєш, а живеш. Тож найголовніше, що ми маємо донести наступному поколінню: варто займатися улюбленою справою, щоб прокидатися з відчуттям любові до свого життя

український архітектор Слава Балбек

Книга дає відповіді на поширені запитання, які ставлять собі зумери в пошуках себе: ким я можу стати? Як використати свої навички й талант у професійному житті? Що на мене чекає, якщо я оберу цей шлях? Як творчі люди досягають успіху?  

Кожен розділ доповнюється детальним описом галузі та спеціальностей, які можна опанувати. У сфері ІТ — це не лише програміст, а й кіберполіцейський, тестувальник та навіть білий хакер; у кінематографі, окрім актора і сценариста, це звукорежисер, монтажер та освітлювач; у рекламі та маркетингу — стратег, PR-менеджер, креативний директор, а в музиці — диджей, музичний критик і гастрольний менеджер. 

Чудово, що книга об’єднує людей, які бажають показати молоді іншу сторону праці, заробітку, надихають та мотивують іти вперед, не боятися нового і досягати своєї мети. Отримавши видання, донька майже одразу сказала мені, що зрозуміла, для чого потрібно наполегливо вчитися. Книгу вона вже дочитує, залишилося близько 30 сторінок

мама дівчинки-підлітка Тетяна Санжар

Книгу “Талант: інструкція з використання” можна замовити на сайті видавництва або ж придбати у книгарнях. 

902
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно