Виставка Алевтини Кахідзе «Покоління жінок і рослин» в Парижі
Виставка української мисткині Алевтини Кахідзе (1974, Жданівка, Донецька область) «Покоління жінок і рослин» відкрилась в Українському Культурному центрі та продовжиться до 27 жовтня.
«Виставка презентує роботи, виконані у різних медіумах: графіка, відео, текстиль, гербарій, артбук. Усі ці твори об’єднує тема, над якою авторка працює вже здавна – інвазійні види рослин. Алевтина в них знаходить аналогії процесів, які відбуваються і в людському суспільстві. У людській цивілізації, як і у світі рослин, інвазія стається раптово, але щоб позбутися її наслідків потрібно багато часу.
На прикладах своєї особистої історії, історії своїх матері та бабусі — поколінь жінок, яким довелося жити та намагатися виживати у воєнний час, мисткиня розповідає про зв’язки поколінь», — Соломія Савчук, кураторка виставки.![](https://cdn.cases.media/image/wide/65ec7960-1385-414e-83e5-462b8d60ed1b.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/85bdc411-9e87-4ac2-83d6-0de9404bec62.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/70a2db04-a83d-4e19-8c5b-c24613438233.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/eca45243-3005-4089-b35b-7488ed314d9d.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/734b1d4c-05ef-44c5-b777-e540a255c33d.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/c8b9a8c4-39d0-43ef-913b-6cf89f43e727.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/b4f287fb-7853-4dca-9685-5695e9574f03.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/136e3fdb-b357-47e5-aeb9-51adcd532be9.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/e45d0243-3608-4989-926f-3f6a3c176eac.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/ee9c08eb-b0c3-41f0-a8ca-b2cd2af4281c.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/fba7e962-7287-42fb-8d95-fca84d222367.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/5963fc1c-7ebd-49c8-8696-5d5341ee98c9.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/ce0b8eea-d7b0-4f9e-b0d2-7cb1d3dedf3c.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/86faefc6-3f94-4a85-8b40-096a5bd7c9b7.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/cbddd6ea-7baa-4410-877a-22a02b3585cf.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/58689af5-25bd-443b-b22d-18f09ddc70dc.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/eb3b1d59-6bc5-4362-bd2f-7d1753135cf1.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/e286c063-fff0-491c-bd7a-cd15747dfce0.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/51b04a19-db13-4450-84ec-ff3e779bc402.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/742992c7-54b0-44e8-b7ff-71c15af77441.jpg)
23-го вересня відбулись знайомство та розмова з Алевтиною Кахідзе про виставку, політику та силу мистецтва.
«Алевтина — цілісна особистість, повністю завершена і те, що вона створює, ґрунтовно вивчає. Вона передає свої думки в різних стилях та матеріалах, в яких простежується одна тема, що має паралелі до теперішньої війни.
Чітка алегорія з інвазійними рослинами дає зрозуміти, що ці рослини коли живуть у своєму середовищі — корисні й неагресивні. Проте коли вони потрапляють не у свою рідну землю — починають бути загарбниками й знищувати локальні рослини. Ця паралель як ніколи актуальна на сьогодні», — відвідувачка виставки.![](https://cdn.cases.media/image/wide/32c4d3d4-6859-419e-a67e-438c2b32b687.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/c46b6251-84a4-48bb-8688-5449ca7baf90.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/127ed527-d084-4595-889c-95ee91c9834d.jpg)
Проєкт Українська Весна є ініціативою Українського інституту в партнерстві з посольством України у Франції, здійснюється за підтримки Благодійного фонду Dofa Fund та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Мета Української весни — забезпечити якісний український контент у французькому експертному культурному полі, розширюючи фахові дискусії щодо історії та культури України, спростовуючи пануючі хибні уявлення французів про Україну різними засобами культури та мистецтва.
Більше про ініціативу — на сторінках Instagram, Facebook та Linktree.