Вперше за історію українського мистецтва: пів мільйона доларів за картину Примаченко на благодійному аукціоні

Уперше за історію благодійних аукціонів українська картина була продана за 500 000$. Виручені кошти з картини Марії Примаченко «Квіти виросли коло четвертого блока» повністю підуть на потреби Збройних сил України. Аукціон проводив Благодійний Фонд Сергія Притули разом з аукціонним домом «Дукат».

Українське мистецтво має коштувати дорого! Його захищає ЗСУ – і воно допомагає нашим воїнам мочити ворога!

Сергій Притула

Початкову ставку протягом торгів підняли в 100 разів. Стартова ціна лоту — 5 000$.

Аукціон тривав з 29 квітня до 5 травня. Ще з відкриття вартість картини почала зростати до десятків тисяч доларів, а це рідкість. Це історична подія для українського мистецтва та українського арт-ринку загалом.

Загалом в торгах зареєструвалося 44 учасники, було зроблено 51 ставку. Переможцем став учасник з номером 35. Це українець, який живе за кордоном.

Тепер ці кошти підуть на закупівлю обладнання і транспорту для військових. «Півмільйона доларів — це 2-3 комплекси БПЛА, які будуть літати в інтересах артилерійських бригад і палити ворога пачками. Або ж 25-40 уніфікованих машин Дефендерів, на яких їздитимуть наші військові і платитимуть ворога», — розповів волонтер, координатор Фонду Притули Роман Сініцин.

Картину з сімейної колекції до Фонду передав волонтер-водій Фонду Сергія Притули, а в мирному житті колекціонер Ігор Понамарчук разом з дружиною, історикинею мистецтва Дар’єю Добріян. Саме цю картину обрали для продажу через символічну назву і зв'язок з подіями наступу російських військ на Київ на початку повномасштабної війни. окупанти рили окопи в радіоактивному рудому лісі, розбомбили музей з картинами Примаченко в Іванкові на Київщині.

Родина Марії Примаченко підтримала благодійний аукціон і відмовилася від роялті з продажу картини на користь ЗСУ.

Джерело: прес-реліз

1391
CASES
Ukraine, Kyiv
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно