Як українці бізнес будували: медіа позитивних новин ШоТам запустило серію відеоексплейнерів про успішних підприємців минулого

У серії відеоексплейнерів «Нація підприємців: як українці бізнес будували» редакція ШоТам розповість про Івана Харитоненка, Стефана Кульженка, Семена Яхненка, Євгена Чикаленка, Володислава Федоровича, Івана Товарницького, Мартина та Івана Алексеєнків і Олександра Поля. 

«На підприємцях, зокрема, малому та середньому бізнесах, тримається українська економіка. Цим проєктом ми хочемо підтримати тих, хто має власну справу і продовжує займатися нею в умовах повномасштабної війни, показати історії успіху наших предків, які теж були змушені долати перешкоди. Кожне відео — це окрема оповідь про маловідомих історичних постатей, які насправді зробили надзвичайно багато для розвитку України, але не стали популярними через свою “незручність” для імперської Росії», — розповів співзасновник та СЕО медіа позитивних новин ШоТам Сергій Колесников.

Команда проєкту каже, хоче викорінити зі свідомості українців переконання, що ми — нащадки малограмотних селян, які тільки й вміли, що пахати на полях панів-іноземців.

«Насправді українці — це не лише нація хліборобів, а й нація кмітливих і завзятих підприємців. У відео ми говоримо не просто про людей, а про успішних українців з минулого, які власною працею і винахідливістю заробляли мільйонні статки», — додає керівниця редакційного продакшену Вікторія Гур'ян.

Під час створення кожного епізоду редактори ретельно збирають факти з відкритих джерел, а також залучають до співпраці істориків. Так, підготувати експлейнер про українського друкаря Стефана Кульженка допомогла кандидатка історичних наук Тетяна Водотика. Вже понад 15 років вона вивчає історії бізнесів у містах України.

«Десятиліття зневаги до підприємництва породили в Україні “культуру бідності”. Здається, час змінювати фрейм, рухатись далі, від заздрості — до поваги, від патерналізму — до усвідомленої відповідальності, від виживання та страху — до сміливості і творчості. Стійкість, адаптивність, гнучкість — це не тільки про українців під час війни з Росією, це ще й про підприємництво, про людей, які донатять і водночас роблять каву, дрони, взуття, шоу, книжки, білизну, берці. Нині ми маємо говорити про тих, хто творив бізнес колись, щоб надихати тих, хто створює його зараз», — зазначає історикиня Тетяна Водотика.

Історії про українських підприємців минулого виходять щосереди в соцмережах та на YouTube-каналі ШоТам. Наразі глядачі вже можуть переглянути відео про промисловця-цукрозаводчика Івана Харитоненка та книговидавця Стефана Кульженка.

360