Здобути знання про open data, створити свій стартап та долучитись до розвитку України: відкрито реєстрацію на Open Data Hackathon

Open Data Hackathon спрямований на залучення новачків у сферу відкритих даних та створення проєктів і стартапів на їхній основі. Три команди-переможці хакатону отримають місце в майбутньому Open Data Accelerator з загальним грантовим фондом понад 5 800 000 грн. 

Подати заявку на участь в хакатоні можна до 27 травня. Детальніша інформація про умови реєстрації та проєкт за посиланням: https://www.opendatatech.org/hackathon

Щороку в Україні та світі створюються десятки проєктів і стартапів на основі відкритих даних. Їхній функціонал побудований на роботі з вільнодоступними та безоплатними наборами публічних даних, що легко обробляються комп’ютером.

Відкриті дані — легкодоступний «конструктор» для генерації технологічних проєктів. Вони можуть включати демографічну, економічну, медичну, екологічну, транспортну, освітню, інформацію, що генерується державою, і охоплювати як історичні дані, так і ті, що сформовані в режимі реального часу. Знайти набори відкритих даних можна на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних за посиланням: https://data.gov.ua

Open Data Hackathon — можливість зануритись в тему відкритих даних та одразу створити свій технологічний стартап з їхнім використанням. В межах хакатону учасники пройдуть освітню програму про відкриті дані, вирішать один із запропонованих челенджів за підтримки менторів та презентують концепт свого стартапу журі, щоб отримати місце в майбутньому Open Data Accelerator з загальним грантовим фондом понад 5 800 000 грн.

Теми челенджів хакатону:

  • Технології для суспільства: Рішення для поліпшення повсякденного життя громадян
  • Фінанси та прозорість: Інновації у фінансах, інвестиціях, сприяння економічному зростанню та протидії корупції
  • Соціальна сфера: Розробки для вирішення соціальних викликів
  • Екологія: Рішення для захисту та відновлення навколишнього середовища
  • Охорона здоров'я: Покращення надання медичних послуг та організації процесу медичного обслуговування, реабілітації
  • Відбудова України: Вирішення різноманітних соціоекономічних викликів та ініціативи для відновлення інфраструктури
  • Freestyle: Інноваційні рішення із використанням відкритих даних у будь-якій сфері

Валерія Ткач, заступник директора директорату розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України, каже: 

Розвиток сфери відкритих даних — один із пріоритетів Міністерства цифрової трансформації України. Завдяки використанню відкритих даних ми можемо зробити Україну більш прозорою, цифровізованою, інноваційною державою. Успіх цієї роботи залежить не лише від державних ініціатив, а й від внеску талановитих спеціалістів. Open Data Hackathon — це можливість розкрити власний потенціал і долучитися до позитивних змін для нашої країни».

Віктор Гурський, CEO SocialBoost та 1991 Accelerator, зазначає: 

Саме в часи великих викликів створюються стартапи та проєкти з найбільшим потенціалом для країни та суспільства. Ми віримо в українське студентство, громадський сектор, соціальних підприємців, ІТ-фахівців та хочемо надати їм всі необхідні знання і навички, щоб вони знайшли ідею перспективного проєкту з використанням відкритих даних та реалізували його. Open Data Hackathon — місце для зародження нових mission-driven технологічних стартапів.»

На хакатон можна податись як вже сформованими командами до п’яти учасників, так і індивідуально. Open Data Hackathon запрошує до участі майбутніх інноваторів і особливо:

  • Студентів технічних, економічних, юридичних та соціальних спеціальностей, які шукають можливість реалізувати свої знання та ідеї
  • Світчерів в IT-індустрії, які формують своє портфоліо чи планують створити власний проєкт
  • ІТ-фахівців та технологічних ентузіастів, які бажають спрямувати свої знання й навички на суспільно-корисні проєкти
  • Громадських активістів, які готові розробляти технологічні рішення для вирішення суспільних викликів
  • Соціальних підприємців, які прагнуть розширити свій проєкт інноваційною data-складовою

Open Data Hackathon реалізується за підтримки Міністерства цифрової трансформації та завдяки проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID і UK Dev. Виконавчий партнер в реалізації проєкту — організація SocialBoost.

В рамках програми, SocialBoost реалізовуватиме 3 щорічні активності: Open Data Hackathon, Accelerator та Ambassadors, спрямовані на застосування відкритих даних в нових технологічних продуктах для економічного, соціального, антикорупційного розвитку України.

296