Зустріч-презентація-воркшоп від YermilovCentre для французької аудиторії
28 вересня в Українському культруно-інформаційному центрі в Парижі відбувся вечір, присвячений презентації харківського YermilovCentre — створеного у 2012 році центру сучасного мистецтва, який став одним із найбільших і найдинамічніших у країні.
Директорка центру, Наталія Іванова, презентувала як зароджувався і розвивався цей флагманський заклад сучасного мистецтва на сході України, що являє собою YermilovCentre сьогодні для харків'ян та яким він буде у післявоєнному майбутньому.
Після презентації Олексій та Анастасія Яловеги, діджитал-митці, представники художньої спільноти Харкова показали аудиторії досвід віртуальної реальності та відеоарт.
Ділимося найцікавішими моментами:
- З першого дня війни YermilovCentre у Харкові став укриттям для харківських дієвців культури, в якому пісочниця та інші арт-інсталяції перетворилися на ігрові майданчики для дітей
- У YermilovCentre ми маємо на меті ділитися інформацією про українське мистецтво та зацікавлені у розвитку диджитального мистецтва. Таким чином, ми можемо поширювати ідеї митців на складні процеси, які з нами відбуваються. До того ж, це є чудовиим засобом інтеграції в європейський мистецький контекст
- Харків — місто з сильною енергетикою, з травня 2022 року там відновлено культурне життя, незважаючи на щоденне бомбардування російськими військами
- Штучний інтелект продовжить проникати в усі сфери життя
![](https://cdn.cases.media/image/wide/e2f16914-782f-43f4-b580-7854ec3b5671.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/46b2f1d9-94fb-4f72-8f83-ec4231bff68f.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/4de4dd89-f470-401c-9578-d4738dc897e0.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/643df99e-5a4b-49f7-8604-aed3d2621347.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/1aa7aff7-465f-4349-83e2-689f8f8219b6.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/1dd63805-8009-47a9-ad51-2e877ae2cae3.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/6afa5a07-2e0a-4316-8d62-d9c78ed31517.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/3f1bba3a-4a93-4cf1-a8c8-d8b16e13dfa9.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/4664b39e-7660-4e6b-9062-1aaef1397930.jpg)
Проєкт Українська Весна є ініціативою Українського інституту в партнерстві з посольством України у Франції, здійснюється за підтримки Благодійного фонду Dofa Fund та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Мета Української весни — забезпечити якісний український контент у французькому експертному культурному полі, розширюючи фахові дискусії щодо історії та культури України, спростовуючи пануючі хибні уявлення французів про Україну різними засобами культури та мистецтва.