Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs 2021 оголосив програму

13 вересня відбулась офіційна пресконференція ювілейного кінофестивалю Kharkiv MeetDocs, на якій організатори фестивалю оголосили конкурсну програму фестивалю та розказали, де можна переглянути фільми офлайн й онлайн. П’ятий Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs пройде з 26 вересня по 2 жовтня 2021 року у гібридному форматі.

Організатори фестивалю отримали 283 заявки на участь з 17 країн світу, 42 з яких були відібрані для участі в конкурсних програмах фестивалю. Переможці будуть визначені в межах Міжнародного конкурсу (6 фільмів), Національного конкурсу (6 фільмів) та Конкурсу українського короткометражного незалежного кіно «Бардак» (30 фільмів).

Локаціями фестивалю стануть Харківська філармонія та Promodo HUB.

Цей рік особливий для фестивалю — він проходитиме вп’яте, наш перший ювілей. Програма фестивалю — надзвичайна. Ми дуже раді показати ці важливі фільми широкій аудиторії, зокрема глядачам у Харкові. У добірку увійшли стрічки, які викликали найбільший резонанс в нашому суспільстві. І переважна більшість програми — українське кіно неігрового та ігрового жанру, яке засноване на реальних документах.

засновниця та директорка фестивалю Євгенія Крігсхайм

До участі у Національному конкурсі потрапили:

 • «Земля Івана» (2021), реж. Андрій Лисецький
 • «Май далеко – май добре» (2020), реж. Ганна Ярошевич
 • «Казка про коника» (2021), реж. Денис Страшний, Уляна Осовська
 • «Зірки на Землі» (2021), реж. Сніжана Гусаревич
 • «Собаки хороших людей не кусають» (2021), реж. Анастасія Максимчук
 • «Будьмо, гей. Діалоги про гідність» (2021), реж. Євген Лесной, Андрій Трашкалов

Національний конкурс проходить другий рік поспіль, членами журі виступлять міжнародні експерти: Нільс Бьокамп, режисер, продюсер, шоуранер документальних фільмів, Бріджит О’ші, засновниця Асоціації документальних фільмів у Європі, членкиня консультативних рад B2B Doc та DMZ Docs, та Лукас Пітшайдер, режисер, засновник та керівник кінофестивалю Dolomitale Film Festival. Фільми Національної програми можна буде переглянути онлайн на офіційному сайті кінофестивалю протягом 28, 29 та 30 вересня. Кількість переглядів для кожного фильму буде обмежена, перевагу матимуть власникі абонементів.

В Міжнародному конкурсі найкращий фільм будуть обирати глядачі шляхом голосування на офіційному сайті фестивалю. Цього року тема міжнародного конкурсу — «Україна очима світу» — присвячена 30-тій річниці незалежності України. Конкурс складається з таких фільмів:

 • «Віддалений гавкіт собак» / The Distant Barking Of Dogs (2017), реж. Симон Леренг Вильмонт (Данія, Швеція, Фінляндія)
 • «Інший Челсі» / The Other Chelsea (2010), реж. Якоб Пройс (Нимеччина)
 • ​​ «Останні австрійці» / The Last Austrians (2020), реж. Лукас Пітчайдер (Австрія)
 • «Ліда» / Lida (2017), реж. Анна Еборн (Данія)
 • «Воєнні канікули» / Summerwar (2019), реж. Моріц Шульц (Німеччина, Україна)
 • «Будь ласка, залишайтесь на лінії» / Please Hold the Line (2020), реж. Павел Кузуйок (Австрія)

В Конкурсу українського короткометражного незалежного кіно «Бардак» змагатимуться 30 стрічок, не обмежені жанром та форматом, що були зняті протягом 2019-2021 років.

Фільмом-відкриттям стане автобіографічний фільм Катерини Горностай «Стоп-Земля», який отримав нагороду «Кришталевий ведмідь» на Berlinale, був відзначений Гран-прі та «Золотим Дюком» за «Найкращий повнометражний фільм» в межах Одеського Міжнародного Кінофестивалю. Показ фільму в межах урочистого відкриття пройде у Харківській філармонії 26 вересня.

Дуже рада, що наш фільм буде відкривати документальний фестиваль! Але це повністю ігрова картина. Навіть коли глядачам здається, що там є документальні частини. І те що нам вдалось створити картину, наближену до реальності — важливо. Як і те, що ми показуємо в Харкові наш фільм офлайн.

режисерка Катерина Горностай

Закриватиме Kharkiv MeetDocs дебютна стрічка Тараса Дроня «Із зав’язаними очима». Спортивна драма також була відзначена на ОМКФ журі міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI та отримала нагороду як найкращий повнометражний фільм. Подивитись фільм глядачі зможуть у харківському Promodo HUB 1 жовтня.

Після перегляду фільмів можна буде поспілкуватися з творчими командами фільмів в межах Q&A-сесії.

Позаконкурсна програма буде представлена фільмами «Цей дощ ніколи не скінчиться» (2020) Аліни Горлової, «Сіль з Бонневілю» (2021) Семена Мозгового, «Треба ще вижити« (2021) ​​В’ячеслава Гармаша та «Відвага» / Courage (2021) Аляксєя Палуяна.

Також в межах фестивалю буде показана добірка найкращих коротких метрів за часи незалежності від Київського міжнародного кінофестивалю короткого метру KISFF, та спеціальний показ фільму спільно з проєктом «Дивись як чутно» медіасервісу MEGOGO для глядачів із порушеннями слуху, який демонструватиметься із перекладом мовою жестів.

Протягом фестивалю глядачі телеканалу Simon матимуть можливість подивитись документальні та ігрові фільми, які були відібрані до програми Meet Retrospective, що фокусуються на подіях, які розгорнулись у 2014 році та призвели до історичних змін у країні.

27, 28 та 29 вересня фільми Національної конкурсної програми будуть доступні для перегляду онлайн на офіційному сайті кінофестивалю. 30 вересня та 1 жовтня в Promodo HUB можна буде подивитися позаконкурсну програму. А вже 2 жовтня фільми-переможці конкурсних програмбудуть доступні для перегляду в Харкові.

Пітчинг кінопроєктів в межах індустріальної секції Meet Film Industry, а також церемонія нагородження, відбудуться 1 жовтня.

На пітчинг фестиваль отримав 50 заявок проєктів повного ігрового метра на стадії девелопменту завдяки партнеру фестивалю Ukrainian Doc Laboratory. Проєкти, які пройшли відбір, стануть учасниками чотиригодинного воркшопу із німецьким тьютором — продюсером та шоуранером Нільсом Бьокампом:

 • Timeless Trip, режисерка Ірина Стеценко, продюсерка Юлія Гонтарук
 • «Вільна людина. Горизонт», режисерка Оксана Войтенко, продюсерка Катерина Кармаліта
 • «Кінбурн. Територія вільних», режисерка Єлизавета Буряк
 • «Квіти України», режисер Гліб Лук’янець
 • «КривДжаз», режисер Андрій Хохолкін
 • «Симфонія Донбасу 2021», режисерка Олена Рубашевська, продюсерка Вероніка Крижна
 • «Останнє українське село», режисер Олексій Уманський, продюсер Андрій Границя
 • «Дім для всіх», режисер Павло Дорогий, продюсерка Елла Штика
 • #Dragnet, режисерка та продюсерка Ксенія Бугрімова
 • «Безкоштовні курси української мови», режисерка Світлана Лещинська, продюсерка Оксана Іванців

Пресконференцію відвідала й продюсерка компанії Star Media Вікторія Бурдукова, членкиня журі та т’ютор пітчингу проєктів.

«Нові фільми, нові учасники, нові сенси. Осінь обіцяє буде насиченою. Другий рік поспіль маю за честь бути в журі фестивалю і з нетерпінням чекаю зустрічі у Харкові».

продюсерка Вікторія Бурдукова

Цьогорічний фестиваль Kharkiv MeetDocs проходить за фінансової підтримки Auswärtiges Amt (Федеративне міністерство іноземних справ Німеччини та Державного агентства України з питань кіно.

Фестиваль з кожним роком стає все потужнішим, і маю надію, що його знатимуть не тільки в України, а й за її межам.

заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Стороженко

Також відсьогодні кінофестиваль розпочав збір коштів на краундфандинговому майданчику «Спільнокошт», який триватиме 90 днів. Організатори фестивалю мають на меті зібрати 150 000 гривень. Кошти підуть на придбання подарунків, спеціальну професійну техніку, для переможців фестивалю, зокрема фіналістів Національного та Міжнародного конкурсів, а також конкурсу короткого метру та пітчингу. В свою чергу представник фонду «Відродження» зазначив, що організація готова підтримати фестиваль.

Якщо кампанія по збору коштів завершиться успішно, фонд у межах проєкту EU4USociety, фінансованого Європейським Союзом, надасть грант на співфінансування рівно в такому обсязі як зберуть громадяни. Це означає наше залучення до важливої справи — підтримки зусиль громадянського суспільства до популяризації якісного документального кіно.

директор програми «Соціальний капітал» міжнародного фонду «Відродження» Станіслав Лячинський.

346
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно