Марафон у Нью-Йорку, який ніхто не хоче бігти: людей у всьому світі закликають подолати бігову дистанцію, щоб нагадати про війну на сході України

Пробігти будь-яку дистанцію заради підтримки може будь-хто в будь-якій точці світу.

7 листопада, у день знаменитого на весь світ Нью-йоркського марафону, розпочався ще один забіг — теж у Нью-Йорку — «Марафон, який ніхто не хоче бігти». В українському селищі, розташованому в Донецькій області, всього за кілометр від лінії фронту.

Проєкт створений, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України. Відсьогодні кожен небайдужий може взяти участь у проєкті та пробігти будь-яку дистанцію будь-де ― і таким чином підтримати Україну. Розпочали марафон п’ятеро людей, чиє життя нерозривно пов'язане з війною: військовий, волонтерка, медик, військовий журналіст та переселенка. Вони закликають долучитися до забігу весь світ.

«З кожним роком бігові марафони набувають масової популярності. У марафонах Нової пошти беруть участь до десяти тисяч людей одночасно. А в Нью-йоркському марафоні — понад п’ятдесят тисяч бігунів з усього світу. Його широко висвітлюють ЗМІ. Однак не всі події привертають таку увагу. Минуло сім років відтоді, як Росія окупувала Крим і розпочала війну на сході України. Нова пошта з 2014 року відправила на схід майже 250 000 гуманітарних вантажів. Але для українського народу це щоденний марафон на виживання, бігти який без підтримки дуже важко. Саме тому ми заснували нью-йоркський марафон на лінії фронту та назвали його “Марафон, який ніхто не хоче бігти”, адже ніхто не хоче війни. Сподіваємося, що світ висловить свою підтримку».

співзасновниця Нової пошти Інна Поперешнюк.

“Пригадую, як уперше почула вибухи. Я дивилась, як вогники бігали туди-сюди над головою, а потім хтось крикнув: «Лягай!» Я навіть не зрозуміла, що мова йде про мене, що саме я маю лягати. Секунд десять роздивлялася навкруги, а потім хтось штовхнув мене ззаду, і я кинулася на землю. В ці хвилини зрозуміла: це серйозно, це війна.” 

Євгенія Бєліцька, переселенка, директорка Горлівського інституту іноземних мов.

Щоб підтримати Україну, кожен охочий може зареєструватись на марафон на сайті marathonnoonewantstorun.org. Подолати дистанцію можна будь-де та будь-коли. Будь-яку відстань.

Кожен, хто зареєструється на марафон, отримає стартовий набір бігуна. Він міститиме стартовий номер з фактами про війну на сході України та листівки зі світлинами відомого українського фотографа Олександра Чекменьова, зробленими в українському Нью-Йорку. А згодом, окремо від стартового набору, учасники отримають медаль, яка містить частинку використаної гільзи зі сходу України. Медаль — подяка кожному, хто підтримує українців у їх щоденному марафоні за життя та свободу. Участь у забігу безкоштовна, а підтримка учасників — безцінна.

609
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно