Посібник з анатомії для художників

Видавництво ArtHuss готує до друку книгу “Анатомія для художників”, яка містить поради, інструменти та вправи які допоможуть митцям або початківцям більш реалістично зображати героїв картин. Це наочний посібник із зображення людського тіла, який буде корисним митцям, не залежно від рівня знань.

«Анатомія для художників: Наочний посібник із зображення людського тіла», Джахірул Амін (Київ: ArtHuss, 2022)

Навіщо митцям вивчати анатомію? Це важливо не тільки для тих, хто прагне до реалізму в творчості, але й для тих, чия робота вимагає уяви й винахідливості. Саме це знання відрізняє любителя від професіонала, а професіонала від майстра. Звісно, митці — не лікарі і їм не потрібно знати найдрібнішу кістку людського тіла, проте ключові точки артикуляції стануть у нагоді, аби зобразити емоційну та вражаючу позу. Автор книги Джахірул Амін працює в царині комп’ютерної анімації й викладає візуальні ефекти, зокрема розробляє та веде курси, спрямовані на формування в студентів цілісних і різноманітних практичних навичок. Його досвід викладання допоміг зібрати воєдино безліч поширених помилок студентів — руки з невиразними зап’ястками, безформну грудну клітку, деформовані стопи та діжкоподібні ноги… І автор знає, як виправити ці нюанси завдяки знанню анатомії.

Книга “Анатомія для художників” містить теоретичну частину: історія анатомії, типи фігур, пропорції та симетрія, стан шкіри (зморшки чи веснянки), скелет та суглоби. І доповнена кількома практичними розділами: бібліотека візуальних референсів та креативні пози, у яких ви знайдете багато фотографій положень тіла. Світлини якісні та чіткі, фіксують як чоловіче, так і жіноче тіла. На деякі фото накладаються ілюстрації м’язів чи кісток, таким чином ви можете “побачити наскрізь” як саме анатомія формує пози. Виданння призначене для дорослої аудиторії, адже світлини зображають оголені статури, включно із геніталіями. Фотографії професійні та з повагою ставляться до людського тіла, як об’єкту вивчення. Адже серйозним митцям потрібна серйозна книга, без цензури.

Коли митці вперше починають додавати анатомічні навички у свої малюнки, вони схильні до перебільшень, акцентуванню уваги на м’язах. Такі фігури виглядають так, ніби не мають шкіри. Тому м’язи не повинні бути головним фокусом малюнку. Автор радить використовувати м’язи для підсилення дії. Мета зображення: передати дію чи особистість суб’єкту. Адже ви хочете емоційно зачепити глядача, змусити дивитися, а це можливо завдяки емоційному залученню, а анатомія може допомогти навіть із цим. Зробити постать промовистою, наділити її характером, метою, впертістю. Анатомія для художників - це не просто знання м’язів та кісток. Це інструмент впливу на глядача, можливість виразити набагато більше за допомогою жестів, додати подвійне дно зображенню.

Знання анатомії буде корисним ілюстраторам, аніматорам із різних сфер: розробка ігор, малювання графічних новел, персонажів, навіть графіті.

·
535
·
super 2
Подкаст
Історії того, як представники нашої галузі протистоять російській агресії та підтримують Україну та один одного.
Слухайте, де вам зручніше:
Головна