Президент України Володимир Зеленський та Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у форматі відеодзвінка обговорили співпрацю з головним операційним директором Facebook Шеріл Сендберг та віцепрезидентом Facebook Ніком Клеггом.

Основні пункти перемовин — можливість відкриття офісу Facebook в Україні, а також запуск нових продуктів компанії для українських користувачів.

Цифровізація — пріоритет нашої держави. Це одна з крутих реформ, яка активно втілюється. Ми оцифровуємо 100% держпослуг. Це не тільки наше бажання — зробити всі послуги щодо бізнесу та держави доступними і комфортними для людей у цифровому форматі.

Володимир Зеленський

Також Володимир Зеленський запросив представників Facebook відвідати Diia Summit цієї осені у Києві: «Це було б серйозною підтримкою діджитал-напряму в Україні. Ми впевнені, що будемо першими в Європі щодо реалізації всіх цифрових послуг. Ваш приїзд був би дуже добрим сигналом».

Мінцифра вже співпрацює з Facebook. Зокрема, запустили AMBER Alert — систему сповіщень про зникнення дітей.

«Ми активно співпрацюємо зі світовими технологічними компаніями. Це Amazon, Microsoft, Apple, Google, Samsung, Lyft та багато інших ІТ-гігантів. Наша ціль — не лише регулярний запуск спільних проєктів, а й поява офіційного представництва Facebook в Україні. Зі свого боку ми готові сприяти виходу компанії на наш ринок. Впевнений, що наша співпраця буде корисною як для України, так і для Facebook», — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Також у співпраці з Facebook Мінцифра запустила спільний освітній проєкт «Основи використання Facebook та Instagram для розвитку бізнесу онлайн» та SMB Hub Ukraine для малого і середнього бізнесу.

«Ми хочемо надавати найкращі послуги та підтримку нашим користувачам в Україні. Це можна побачити у спільних проєктах, включно з нещодавним запуском Facebook AMBER Alert. Ми сподіваємось у майбутньому зміцнити нашу співпрацю», — зазначила СОО Facebook Шеріл Сендберг.

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України